Loňský účastník krajského přeboru v Želetavě začal dobře. Hned v úvodu hráči z Jihlavska donutili domácí k chybě, ze které vzešel faul a z nařízené penalty otevřel skóre Hrdlička. „Tento moment výrazně ovlivnil utkání," potvrzuje trenér Luk David Votava.

Netrvalo dlouho a jeho svěřenci zvýšili Šimonem Číhalem. Vzápětí se ale vrátili do zápasu domácí, když snížil hlavou po rohu Vojtěch Čurda. Jenže hosté si po druhé trefě Hrdličky vzali ještě do přestávky dvoubrankové vedení zpět.

„Odehráli jsme vyrovnané utkání, ale tři hrubky v obraně a neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek. Hned na začátku jsme dostali dva laciné góly a pak se nám to těžko dohánělo. Když jsme snížili, začali jsme hrát svou hru, ale do poločasu nás srazila další chyba a prohrávali jsme 1:3," mrzelo domácího kouče Pavla Dvořáka.

Jeho tým se po změně stran snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale když Martin Vrbka neproměnil penaltu, začal želetavský tlak opadávat. Loučtí nakonec pečetili výhru znamenající postup do druhého kola gólem v poslední desetiminutovce. „Ve druhé půli jsme nedali penaltu. Mohlo to dopadnout jinak, i když jsme to utkání brali spíš jako přípravu než boj o pohár. Soupeř byl kvalitní a deset minut před koncem si vítězství a pojistil čtvrtým gólem. Výsledek neodpovídal průběhu zápasu. Srážely nás individuální chyby, ale horší jsme nebyli," uzavřel hodnocení Dvořák.

Spokojenost zavládla na druhé straně. „Zápas nám celkem vyšel, i když skóre je pro domácí až moc kruté, tak jednoznačné to nebylo. My jsme ale dokázali proměňovat šance a podržel nás také gólman Roudenský, který chytil za stavu 3:1 penaltu. Jsme rádi, že jsme postoupili a zahrajeme si se Sapeli Polná," komentuje kormidelník Luk nad Jihlavou David Votava. Rapotice narazily na favorita z krajského přeboru, který své úmysly naznačil hned na začátku. V první minutě otevřel skóre střelou k tyči Mrňa a po několika nevyužitých šancí zvýšil z penalty Dvořák.

Domácí sice snížili Švarcem po rohu, ale do přestávky se skóre již neměnilo. „Do zápasu jsme nenastoupili v ideální sestavě, což je ale standardní problém přípravy v průběhu letního období. Utekl nám vstup do utkání, kdy již prakticky v první minutě jsme po hrubé chybě v defenzivě inkasovali. Pak následoval asi patnáctiminutový úsek, ve kterém jsme byli herně lepší, bohužel byl přerušen proměněným pokutovým kopem soupeře," trenér Rapotic Zdeněk Šmarda.
Hosté kontrolovali průběh zápasu a snaživému soupeři dovolili pouze jednu šanci. Bíteš postup v závěru korunovala dvěma góly.

„Po zbytek zápasu již na mezihře dominoval soupeř, který si ale při zakončení vylamoval zuby na našem gólmanovi. Druhý poločas byl z naší strany velmi ovlivněn herní disciplínou. Rovněž musíme zapracovat na spolupráci při defenzivní činnosti, kde jsme měli největší mezery. Velká Bíteš si výhru zasloužila, i když za stavu 1:2 jsme ji opakovaně potrápili. Na zápase mě nejvíce mrzí závěr, ve kterém nám byl vyloučen gólman," hodnotí rapotický kouč.

Jeho protějšek měl od vedení klubu za úkol postoupit, což splnil. „V utkání jsme měli velkou převahu. Domácí si za celý zápas vytvořili dvě gólové šance, z nichž jednu proměnili. Naopak my jsme si vypracovali takové množství gólovek, že jsme jich tolik neměli za celé jaro. S výkonem jsem byl až na proměňování šancí spokojen," řekl bítešský lodivod Jaroslav Kubec.

Pohár KFS
Výsledky 1. kola: Košetice – Pacov 2:4, Rapotice – V. Bíteš 1:4, Pohled – Štoky 6:2, Želetava – Luka n. J. 1:4.
Program 2. kola (neděle): Pacov – Chotěboř, V. Bíteš – N. Ves, Pohled – Přibyslav, Luka n. J. – Sapeli Polná.