Želetava vystřídala na špici Herálec

Třebíčsko – Nového lídra má po 10. kole I. A třída. Skupinu B nově vedou po výhře nad Moravcem fotbalisté Želetavy. V tabulce si polepšilo i Jemnicko, které je po vítězném derby v Moravských Budějovicích už páté. Pomohly si také Dukovany, které ve druhém poločase smetly Nové Syrovice.

9.10.2017

Juniorka HFK Třebíč (v tmavém) musela zápas 10. kola I. A třídy proti Černíči (na snímku) ve druhém poločase otáčet.Foto: Deník / Oborný Jiří

ŽELETAVA – MORAVEC 5:1
Domácí byli po celý zápas lepší. Hosté hrozili po standardních situacích, ve vápně dokázali vytvořit tlak, který Želetavští až na jednu výjimku zvládli. Už ve 14. minutě po centru Jakeše skóroval Vojtěch Čurda. Před poločasem Simandlovo uvolnění využil obstřelením brankáře Tomáš Vrbka. Ve druhém poločase nejprve Simandl zahrál skvěle trestný kop, hned poté po Vrankově přistrčení zamířil přesně k tyči a bylo to už 4:0. Moravec korigoval Černým, ale poslední slovo měl přehozením gólmana domácí veterán Pavela.

Góly: 14. V. Čurda, 36. T. Vrbka, 60. a 65. Simandl, 88. Pavela – 70. Černý. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Želetava: Tománek - Jakeš, Martin Vrbka, Vladeka, Poledna – V. Čurda, Simandl, Vranka, Michal Vrbka (67. Pavela), Jičínský (80. Viceník) – T. Vrbka (52. Malík).

DUKOVANY – N. SYROVICE 6:2
Jako první se ujali vedení hosté. Chybu v obraně soupeře potrestal Dubský, který prošel přes několik protihráčů i Křišťála a poslal míč do prázdné branky. Dukovany za nedlouho chybovaly podruhé, ale Miroslav Sosnar samostatný postup na gólmana neproměnil. Po půlhodině hry zužitkoval Černého centr Koudelný a bylo srovnáno. Ještě do poločasu vyběhl novosyrovický brankář Novák, ale míč nezasáhl, a tak Černý uklidil míč do odkryté klece – 2:1. Po změně stran měli hostitelé více ze hry a převahu vyjádřili střelecky. A to ještě Prokeš po průniku a v závěru Hron střelou z 25 metrů rozezvučeli břevno. „Syrovice to ve druhé půlce otevřely. My jsme chodili po křídlech do protiútoků a góly dávali do prázdné brány,“ hodnotí trenér Dukovan Rostislav Štork.

Góly: 31. a 87. Koudelný, 40., 77. a 82. Černý, 69. Prokeš – 18. Dubský, 84. M. Sosnar. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:5. Diváci: 130. Poločas: 2:1. Dukovany: Marek Křišťál – O. Horák (71. M. Fojtášek), Jašek, Řezáč, Sedláček - Koudelný, Kunc, Hron, Černý (77. Hrubeš) - Michalica (37. Prokeš), Koníř. N. Syrovice: P. Novák – Růžička, Toman, Chalupa, Janoušek – Vlček (74. Fouma), Dubský, T. Lang, Svoboda – Weidenthaler (51. Kopeček), M. Sosnar.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – VRCHOVINA B 2:2
Domácí měli až na dvacetiminutový výpadek po obdržené brance celý zápas více ze hry. Jenže řada příležitostí spojeného týmu Náměště a Vícenic gólem neskončila. „Pohořeli jsme v proměňování šancí. Co jsme zahodili, bylo neskutečné a trestuhodné,“ mrzelo náměšťského trenéra Petra Kylíška. Jeho svěřenci podruhé inkasovali krátce po přestávce, a tak byli rádi, že stačili alespoň vyrovnat. „Mydlili jsme do nich a mydlili, ale góly jsme nebyli schopní dát,“ kroutil hlavou domácí kouč.

Góly: 65. Čermák, 90(+2). Klíma – 11. Polnický, 53. Follprecht. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Náměšť-Vícenice: Kováč – Martinovský, Lampíř, Heres, Rous (86. Jonák) – Čermák, Durajka, Rubák, Klíma – Svoboda, Kučera (64. Homola).

ŠEBKOVICE – ŽĎÁR B 2:3
V prvním poločase jakoby Šebkovice neměly svůj den. Do několika vyložených šancí se dostali hosté, ale buď minuli branku, nebo ztroskotali na Klubalovi. Vše podstatné se tak událo po změně stran. Lépe do druhého dějství vstoupili domácí, které poslal do vedení Říha. Rezerva Žďáru se pouštěla do nebezpečných brejkových situací, což přineslo své ovoce. V 68. minutě mířil přesně Peňáz – 1:1. O pár minut později nebyla uznána Šebkovicím regulérní branka a tato situace nakonec utkání ovlivnila. Hostitelé zůstali zaskočeni a rezerva Žďáru z dalších dvou rychlých přečíslení během tří minut dokonala obrat. Domácí se pak snažili o zvrat, ale stačili jen snížit Ryglem a musely skousnout těsnou porážku.
Góly: 50. Říha, 80. M. Rygl - 68. Peňáz, 74. Janů, 77. Henzl. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Šebkovice: Klubal – Netík (80. Pecka), Busta, Říha, Chytra, Večeřa. Kašpárek, P. Kotačka, M. Rygl, Karásek, Hobza.

TŘEBÍČ B – ČERNÍČ 2:1
Utkání týmů ze spodku tabulky zpočátku nabídlo svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Jako první zahrozili domácí, ale Kováře Martin Novák vychytal. Hosté kontrovali prudkou střelou Čermáka, který ale bránu minul. Novák se zaskvěl i proti gólové příležitosti Ondřeje Uličného. Postupem času hra upadla do podprůměru, ovšem více ze hry začala mít Černíč. Nejprve Čermák protáhl Šibůrka. Z následného rohu našel Čermák hlavu Borkovce a nováček soutěže vedl. Pak po chybě domácího kapitána Oberreitera sám na Šibůrka postupoval Petr Novák, ale třebíčský gólman zaváhání stopera napravil. Šibůrek pak vychytal i Lovětínského, který ho z boku nepropálil.

Vstup do druhé půle vyšel lépe juniorce HFK, když Staněk prostrčil míč mezi obránci na Macka a ten střelou na zadní tyč vyrovnal. Tým z Jihlavska kontroval Čermákovým vysunutím, po kterém Šibůrka protáhl Lovětínský. V 63. minutě po Šmídově standardní situaci a skrumáži doklepl míč do sítě - 2:1. Vyrovnat mohl P. Novák, ale zadní tyč minul. Hosté zkoušeli střelecké štěstí z dálky, ale neujal se ani přímý kop Lovětínského, který skončil vedle. Třebíčští v závěru čekali na brejky, ale jeden z nich zakončil Macek střelou nad. Vyrovnat mohl P. Novák, ale opět na Šibrůka nevyzrál.

Góly: 53. Macek, 64. Pecka - 33. Borkovec. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Diváci: 83. Poločas: 0:1. Třebíč: Šibůrek – Benáček, Renát, Oberreiter, J. Uličný – Pecka, Šmíd (81. Benáček), Kovář (76. Trnka) – Macek, O. Uličný, Staněk.

M. BUDĚJOVICE – JEMNICKO 0:1
V sotva průměrném poločase si museli diváci počkat na šance až do závěrečné čtvrthodiny. Jenže střelu Novotného zblokovala hostující obrana. Na druhé straně nepotrestal Anděl chybu Jelínka při rozehrávce. Z protiútoku pak nastřelil Novotný tyč a další jeho přihrávku zakončil Pařízek střelou mimo bránu. Ke gólu nevedl ani trestný kop Anděla v samotném závěru. Utkání ovlivnilo vyloučení budějovického Veselého, který neudržel nervy na uzdě a v přerušené hře strčil do faulujícího Kincla. O dvě minuty později Kincl po rohu hlavičkoval pouze do tyče. Budějovice i v deseti měly více šancí, ale nevyužily je. Střelu P. Bendy zblokovala obrana na roh, poté vybídl P. Bendu ke skórování přihrávkou Kosmák, ale míč letěl opět vysoko nad. Trestný kop Duška vyrazil Kopeček na roh a střela Kosmáka mířila opět vysoko do oblak. V 70. minutě se vydal Kopeček hluboko do pole ve snaze rozehrát míč, o ten však přišel a Švanda ze 40 metrů prázdnou branku minul. O výsledku rozhodla 78. minuta, kdy se Anděl dostal za domácí obranou k odraženému míči a zajistil hostům všechny body.

Gól: 78. J. Anděl. Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (52. L. Veselý). Diváci: 150. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Jelínek - Švanda, Stehlík, J. Benda, Kratochvíl – P. Benda (65. Stark), Pařízek, Veselý, Kosmák (74. Busta) - Novotný, Dušek. Jemnicko: Kopeček - Rejthar, Kincl, Svěrák, Máca – Nevrkla (57. K. Tesař), Bastl, P. Tesař, Hošek (90. Niederhofer) - Anděl, Axman (89. Smetana).

HERÁLEC – BUDIŠOV-NÁRAMEČ odloženo

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zloděj ukradl v truhlářské dílně bourací kladivo a elektrickou kytaru

Jaderná elektrárna Dukovany.

Hermetické boxy dukovanské elektrárny jsou v dobrém stavu

Ve dvě hodiny muž vykradl hospodu, v pět už měl pouta na rukou

Moravské Budějovice - Policisté velmi rychle objasnili případ vloupání do restaurace, ke kterému došlo v neděli v Moravských Budějovicích.

Podívejte se na další miminka z třebíčské porodnice a hlasujte v anketě

Třebíč - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.

Výsledek voleb hodnotím velmi špatně, reagoval lídr komunistů na Vysočině

Hrotovice - Patří k nejdéle sloužícím poslancům a uvnitř KSČM k ceněným osobnostem, protože ho hlasy voličů s železnou pravidelností vynášejí do Sněmovny už od roku 1996. Komunista Pavel Kováčik z Hrotovic, lídr kandidátky na Vysočině, nezklamal ani tentokrát. Jen nadšení, že opět usedne na poslaneckou lavici, přehlušuje fakt, že KSČM neudělala dobrý výsledek.

V odlehlých vsích zvítězil Okamura. Moc jiných politiků se tam nehrnulo

Třebíčsko - „Jsem z toho zděšený,“ okomentoval starosta malých Lovčovic u Jemnice Josef Kolář výsledky voleb ve své vesnici. Zvítězilo tam hnutí SPD Tomia Okamury se ziskem 27,65 procent hlasů. Na Třebíčsku se tomuto politickému uskupení vůbec dařilo. S 11 procenty bylo druhé v pořadí. Na Vysočině přitom SPD skončilo čtvrté a na sousedním Žďársku dokonce sedmé.