Fotbalisté Žďáru pod vedením nového kouče Pavla Procházky vstřelili tři góly a žádný neinkasovali. „S výsledkem a se třemi brankami jsem spokojený, i když jsme ještě spoustu šancí neproměnili,“ uznává žďárský lodivod.


Jediným stínem, který se vznesl nad nedělním zápasem, je zranění strážce svatyně Pavla Pospíchala.


„Je to velká opora týmu a bude chybět. Pro podzimní část sezony je mimo. Zranění je dlouhodobé,“ smutnil Procházka. Pospíchala zranil hostující útočník v poslední desetiminutovce.


„Pavel byl mimo velké vápno a chtěl odkopnout balon. Hráč Napajedel do něj zajel skluzem a vzal ho přes Achillovku,“ popisuje situaci trenér Žďáru. Podle posledních informací má zlomenou lýtkovou kost a zřejmě i kotník. Brankářská jednička se proto včera podrobila operaci v jihlavské nemocnici.


Jinak se zápas „Žďárákům“ vydařil. „Defenzivu držel Šindelka a naopak útok velice dobře podporoval středopolař Chmelíček, který se dostává do formy,“ pochválil své svěřence trenér, který vyhrál hned svojí premiéru na lavičce Žďasu.


Dobrá nálada panovala i v Třebíči. HFK si totiž poradil s nevyzpytatelným týmem Rájce-Jestřebí. „Tři body s Rájcem byly povinností. Myslím, že tento soupeř bude patřit k těm horším,“ uznal třebíčský kouč Libor Zelníček.


Před utkáním se vedení lavičky rozhodlo udělat změny v sestavě, protože nebylo spokojeno s prací krajních obránců. „Změny vyšly a nato že jsme je v zápase nevyzkoušeli, tak to vypadalo, jako bychom hráli v takovéto sestavě pořád,“ těšilo Zelníčka. „Jen nevím, jestli nás soupeř dostatečně prověřil.“


Další zkouškou bude pro jeho svěřence zápas v Konici, která má ve svých řadách mladé a technické fotbalisty.


„Původně jsem chtěl nechat vítěznou sestavu, ale nevím abychom v takto ofenzivní sestavě venku nevyhořeli,“ přemýšlí.