PELHŘIMOV - POLNÁ 3:1

Do úvodního dějství vstoupili lépe hosté, více bojovali a dostávali se i do šancí. Ve 23. minutě se Polná ujala vedení, když centrovaný míč doputoval k osamocenému Tlačbabovi, který se nemýlil. O tři minuty déle měl srovnání na kopačce Bartoň, ale jeho střela se otřela zvenku o tyč. Po změně stran se role obrátily, Pelhřimov začal bojovat a jasně hosty přehrával. Hned ve 49. minutě vyrovnal Homolka, když s dorážkou do prázdné branky neměl větších problémů. V 62. minutě se Krtek neprosadil ani nadvakrát tváří v tvář gólmanovi hostí a Benda o čtvrt hodiny déle mířil jen do boční sítě. V 80. minutě se trefil k tyči z úrovně šestnáctky Niederle a poslal domácí do vedení. Tečku za utkáním udělal Krtek, který nádherně přeloboval gólmana hostí a dal zavzpomínat na legendární branku Karla Poborského.

„Musím poblahopřát domácímu mužstvu, které si za výborný druhý poločas bodový zisk určitě zasloužilo. Utkání se zlomilo ve 49. minutě, kdy jsme dostali vyrovnávající gól a nedokázali jsme se už vrátit do hry," přiznal trenér Polné Richard Chylík. „Do hry jsem opět musel nasadit hodně mladých hráčů, první poločas jsme působili zakřiknutě a Polná šla zaslouženě do vedení po chybě v obraně. Druhá půle byla celá v naší režii a zaslouženě jsme vstřelili tři pěkné branky a skóre otočili," kontroval kouč Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 49. Homolka, 80. Niederle, 87. Krtek - 23. Tlačbaba. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 4:3 (1. Homolka, 51. Čížek, 64. Naniáš, 65. Kubík 44. Tlačbaba, 60. Pražák, 75. Caha). Diváci: 210. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Moravec Čížek, Vacek, Naniáš, Hložek Bartoň (85. Kubík), Niederle, Homolka, Machač Benda, Krtek. Polná: Skočdopole Bambula, Kučera, Urbánek, Caha Černý (79. Oberreiter), Pražák, Lovětínský, Klíma (46. Hron) Tlačbaba, Kaplan.

TŘEBÍČ - TASOVICE 2:0

Jako první zahrozili domácí po přímém kopu Podzemského, ale jeho centr Havránek usměrnil hlavou vedle Gáborovy branky. Zanedlouho musel na druhé straně zasahovat Zrzavý proti Švarcově střele, kterou vytěsnil na roh. Ve 20. minutě přišla velká chvíle domácího Ivana Čermáka, který parádní trefou ze 40 metrů potrestal ztrátu míče na polovině hřiště a nedal Gáborovi šanci. Hostující gólman se později zaskvěl proti tvrdé střele Floriána. Ve zbytku poločasu měli převahu Jihomoravané, ale do vážnější šance je třebíčská obrana nepustila. Po změně stran protáhl Gábora z trestného kopu I. Čermák a vzápětí se k míči dostal Mička, který patičkou trefil tyč. Následně převzaly iniciativu Tasovice, ale do výraznější šance se nedostaly, a tak v 79. minutě udeřilo na druhé straně. I. Čermák oslovil Floriána a ten tváří v tvář brankáři zajistil Třebíči definitivu i posun na první místo tabulky. Floriána pak nemuselo mrzet, že při poslední vyložené šanci na Gábora nevyzrál.

„Každý viděl, že oni častěji drželi míč, přehrávali nás a tvrdě chodili do osobních soubojů, což nám nevyhovuje. My byli lepší pouze prvních 30 minut. Je pravda, že na druhou stranu jsme mohli dát pět gólů, zatímco soupeř vyloženou šanci neměl. Zrzavý je zvyklý chytit jeden dva góly a teď mu stačilo jen být na svém místě," hodnotí třebíčský kouč Libor Zelníček.

Góly: 20. I. Čermák, 79. Florián. Rozhodčí: Adámková. ŽK: 3:4 (43. Podzemský, 68. Florián, 85. P. Chalupa 24. Celebrant, 44. Švarc, 68. Čerstvý, 75. Šuráň). Diváci: 70. Poločas: 1:0. Třebíč: Zrzavý Š. Svoboda, Havránek, Komínek, P. Chalupa Herc, Podzemský, Mička, I. Čermák Florián (85. Koubek), Andrejič (67. P. Čermák).

SPYTIHNĚV - V. MEZIŘÍČÍ 1:2

Začátek utkání přinesl na obou stranách několik náznaků šancí. Změnu přinesla až 27. minuta. Miloš Netrda rozehrál přímý kop z pětatřiceti metrů, na jeho přesný centr si naskočil Milan Souček a hlavou nedal Hájkovi šanci, 1:0. Za chvilku mohl vyrovnat hlavičkující Krejčí, ale mířil těsně vedle. Prakticky z protiútoku už už zvedal ruce nad hlavu Smejkal, ale jeho pohotové zakončení po centru Dufka skončilo jen na tyči. Před přestávkou se řítil na Invalda Jasenský, ale gólman hosty podržel.

Nástup do druhého poločasu vyšel domácím, po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště prošel po křídle Kovář přes Boučka a tvrdou střelou pod břevno nedal Invaldovi šanci. Obdržená branka však meziříčský tým nerozhodila. V 52. minutě si po faulu na Krejčího postavil míč Netrda, jeho povedenou střelu přes zeď k levé tyčí však domácí gólman konečky prstů vytlačil na rohový kop. Smůlu si podruhé v zápase vybral Smejkal, jenž opět překonal brankáře, ale míč z brány vyhlavičkoval Barot. V další velké šanci se zjevil střídající Kučera, jenže mířil jen do svého spoluhráče. Rozhodující moment přišel v 74. minutě. Dufek po průniku po křídle našel centrem hlavu Simra a divizní kanonýr upravil na 1:2. Meziříčí už závěr zvládlo a přivezlo první letošní výhru z cizího hřiště.

„Jsem nesmírně šťastný, že se nám podařilo prolomit sérii špatných výkonů na hřištích soupeře. Domácí jsme týmovým výkonem přehráli," rozplýval se kouč Libor Smejkal.

Góly: 47. Kovář - 26. Souček, 74. Simr. Rozhodčí: L. Kneisl. ŽK: 4:3 (Kovář, Sokol, Barot, Krejčí Šimáček, Souček, Smejkal). ČK: 1:0 (85. Krejčí). Diváci: 120. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: Invald Z. Mucha, Souček, Pokorný, Bouček Dufek (89. Vyskočil), Krejčí, Šimáček, Smejkal (50. Kučera), Netrda Simr.

VYŠKOV - BYSTŘICE 2:2

Domácí byli v prvních dvaceti minutách kombinačně lepší, svým pohybem navíc dělali Bystřici velké starosti. Hosté ale několik ošemetných situací ustáli a udeřili. Radek Sklenář nejdříve pohrdl obrovskou šancí, když opět hledal lépe postaveného spoluhráče a celou situaci zazdil, ale po rohu si naskočil nejvýše Prášil a bylo to 0:1. Vyškov do přestávky vyrovnal Michalem Kollárem a hra se opět přelévala ze strany na stranu. Bystřice si i podruhé v zápase pomohla rohem, Radek Sklenář míč prakticky donesl stehnem do branky 1:2. Tři body však Bystřici souzené nebyly. „Rozhodčí v poslední půlhodině otáčel všechno v domácí prospěch, což vyvrcholilo situací z 90. minuty, kdy kopali roh, hráč ho poslal přímo do branky, soupeř jasně stáhl brankáře Novotného, ale rozhodčí faulu jen přihlížel a gól bohužel platil. S jeho rozhodováním nesouhlasili ani hráči, kteří dostali čtyři žluté karty za řeči. Je to škoda, Vyškov herní kvalitu má, ale takhle doma bodovat nepotřebuje," řekl už smířeným hlasem trenér Karel Fencl.

Góly: 41. M. Kollár, 90. Hodinář - 30. Prášil, 50. R. Sklenář. Rozhodčí: Růžička. ŽK: 2:4 (M. Kollár, Hodinář Novotný, Holý, Vícha, Illek). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Bystřice: Novotný Hrubeš, Vícha, Chocholáč, Mitáš R. Sklenář, Z. Sklenář (67. Krošlák), Illek, Zbytovský Prášil, Holý (91. Karásek).

VRCHOVINA - NAPAJEDLA 1:1

Začátek zápasu vyzněl pro domácí Vrchovinu, ta se tlačila před Krajču, ale paradoxně z minima vytěžili hosté maximum. Novoměstští chybovali ve středu hřiště a po kolmici se za obranu dostal rychlý Kučera, který překonal Vítka, 0:1. Po této brance se domácí dostali do útlumu, vyrovnat sice mohl Brabec, když mu míč připravil Wolker, balon však vytlačil Krajča na roh. Napajedla se prakticky neprosazovala, z náznaků šancí nic nevytvořila.

Druhá půle byla lepší té první. Vrchovina se do Fatry doslova zakousla, ale Napajedla bránila místy i s deseti hráči. V 71. minutě podržel svůj tým Vítek, který výborně pokryl hostující roh. O dvě minuty později napřáhl Smetana, Krajča jen s obtížemi vyrazil míč před sebe a dobíhající Zedníček už neměl s dorážkou problém, 1:1. Po tomto gólu se před hostující brankou rozpoutalo doslova peklo. Tři minuty před koncem zatáhl míč zleva Michal, posunul ho Zedníčkovi, který vybídl ke skórování nabíhajícího Buchtu, ale ten z malého vápna tři body odmítl.

Góly: 73. Zedníček - Kučera. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 3:3 (Vítek, Michal, Buchta Urbanovský, Sklenář, Vlček). Diváci: 260. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek Buchta (89. Komínek), Follprecht, L. Smetana, Wolker Kolařík (34. M. Skalník), K. Skalník, Michal, Kroutil (61. Chmelíček), Brabec Zedníček.

Ostatní výsledky 13. kola: Vracov Bystrc 1:2 (1:0), Bohunice Líšeň 2:0 (1:0).

16. Vracov 14 3 3 8 11:26 12

Příští kolo: Tasovice V. MEZIŘÍČÍ, Hodonín Spytihněv, BYSTŘICE Otrokovice, Líšeň Vyškov, Bystrc Bohunice, SLAVOJ POLNÁ Vracov, Napajedla PELHŘIMOV, TŘEBÍČ VRCHOVINA.