Vysočina se loučila prohrou, derby bylo zcela v režii Brna

Jihlava – Jasná záležitost. V souboji celků z konce prvoligové tabulky se v Jihlavě ze zisku tří důležitých bodů radovali fotbalisté Zbrojovky Brno. Především za skvělý výkon v prvním poločase si konečnou výhru 2:0 naprosto zasloužili.

24.11.2017

Zápas 15. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a FC Zbrojovka BrnoFoto: Deník / Loskot Jaroslav

Jediné dvě pořádné střely na branku v prvním poločase stačily brněnským fotbalistům k velmi důležité výhře. Nutno zároveň zdůraznit, že oba góly byly parádní a naprosto vystihovaly dění na hrací ploše.

Hráči Zbrojovky byli od úvodního hvizdu živější, důraznější, lépe kombinovali ve středu hrací plochy, kde naopak domácí velmi ztěžka a zdlouhavě vymýšleli každou akci. „Utkání se nám vůbec nevydařilo,“ mrzelo trenéra Ivana Kopeckého.„Chyběla nám agresivita, důraz, chybami při zakládání útoků jsme naší lajdáckostí dovolili soupeři dát dva góly.“

Logickým vyústěním převahy hostů byly trefy Michala Škody, který nejprve sám na malém vápně pohodlně uklidil do sítě nadýchaný centr Vraštila, a v závěru první půle pak zužitkoval nádhernou individuální akci Zikla, který si na hranici vápna položil na zem Krejčího a jeho vyraženou střelu brněnský ostrostřelec posunul do správných míst – 0:2.

„Klobouk dolů před Ziklovým výkonem. Nastoupil poprvé v základní sestavě, nebál se hrát a poradil si i se zkušenými stopery Krejčím a Tlustým,“ vysekl pochvalu osmnáctiletému svěřenci trenér Roman Pivarník.

Jihlavané se na útočnou polovinu soupeře dostávali sporadicky, poprvé ji překročili až po pěti minutách hry. Překvapivě ale měli první šanci otevřít skóre ve 21. minutě, kdy Keresteš po rohu pálil z voleje hodně tvrdě, ale pouze do míst, kde stál Melichárek, jenž míč reflexivně vyboxoval do bezpečí.

To bylo ze strany domácích opravdu vše zajímavé. „Zápas jsme zvládli nejen výsledkově, ale také takticky,“ pochvaloval si Pivarník. „Našim gólům předcházely herně povedené akce. Celé utkání jsme dokázali skvěle odběhat a odbojovat.“

Dát duelu nový impuls mohla Vysočina hned po změně stran, kdy z hranice velkého vápna pálil povedeně po zemi Záviška, Melichárek ale byl u své levé tyče včas. Jenže také toto byl ze strany domácích jen ojedinělý záchvěv, průběh hry nadále bezpečně režírovali Brňané.

Ti navíc při vědomí svého náskoku nikam nepospíchali, takže už v prvním dějství poněkud mdlé tempo ještě více upadlo a předváděná produkce spíše uspávala. „Snažili jsme se, ale šance prakticky nepřicházely,“ uvědomoval si Kopecký.

Trochu vzruchu přišlo až po hodině hry. V 61. minutě vypálil zpoza vápna Ikaunieks, Melichárek střelu pod břevno opět dokázal vytěsnit pryč. Prakticky z protiútoku se o totéž pokusil Škoda, jeho hattricku stál v cestě rovněž pozorný Hanuš.

V závěrečné půlhodině derby pak už jenom přibývaly na konto utkání statistické údaje o udělených osobních trestech či střídání hráčů a střetnutí tak ve velkém poklidu dospělo až ke zcela spravedlivému výsledku. „Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ těšilo Pivarníka.

JIHLAVA – BRNO 0:2

Góly: 30. a 43. Škoda. Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Horák. ŽK: Keresteš, Nový, Tlustý (vš. J). Diváci: 2 455. Poločas: 0:2.

Jihlava: Hanuš – Fulnek (46. Zoubele), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Vaculík, Nový – Záviška (68. Klíma), Dvořák, Novotný (46. Urblík) – Ikaunieks.

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Kratochvíl, Sedlák – Přichystal, Škoda (81. Krejčí), Lutonský (90. Fortes) – Zikl (84. Janošek).

Autor: Karel Líbal

24.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 25 000 Kč Tesaři TESAŘ - MONTÁŽ DŘEVOSTAVEB. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, řidičský průkaz B, ochota cestovat, pozitivní vztak k práci, po zapracování smlouva na dobu neurčitou. Pracoviště: Domy d.n.e.s. s.r.o., Hrotovická-Průmyslová Zóna, č.p. 169, 674 01 Třebíč 1. Informace: Renata Foretníková, +420 568 841 104. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 5 000 Kč Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách LEKTOŘI CIZÍCH JAZYKŮ ( ANGLIČTINA, NĚMČINA, FRANCOUZŠTINA). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 5000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, - jedná se o výuku angličtiny, němčiny, francouzštiny, - certifikát nebo státní zkouška, - jazyková znalost min. B1, Pracovní doba individuální., Mzda dohodou., Nástup možný ihned., Vhodné i pro absolventy., Kontaktní osoba paní Kateřina Schmolzová, tel: 605 583 481, e-mail: jazykovaskola@amadeus-jazyky.cz. Pracoviště: Kateřina schmolzová - jazyková škola amádeus - provozovna, Srázná, č.p. 444, 676 02 Moravské Budějovice 2. Informace: Kateřina Schmolzová, +420 605 583 481. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 000 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÁ KUCHAŘKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pomocné práce v kuchyni. Pracoviště: Black eangle centrum s.r.o., Karlovo nám., č.p. 17, 674 01 Třebíč 1. Informace: Karel Melovský, +420 777 649 914. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 13 500 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Banex s.r.o., 675 53 Valeč u Hrotovic. Informace: Miroslav Chytka, +420 608 624 140PO-PÁ9:00-16:00hod..

Nové Město získalo další biatlonový Světový pohár

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

-

Bruslařům zápas překazila porouchaná rolba

Vysočina – Dalším kolem v sobotu pokračovala hokejová II. liga – skupin Jih a Východ. Všechny kluby Vysočiny se měly představit na půdě svých soupeřů. Měly, ale ne všem se to podařilo. Hokejisté Havlíčkova Brodu totiž své utkání na ledě Valašského Meziříčí neodehráli, na vině byla porouchaná rolba, která nedovolila připravit ledovou plochu ke hře. Nejlépe si vedly Moravské Budějovice, které přivezly plný počet bodů ze stadionu Kopřivnice.

-

Plameny se opět radovaly v nastaveném čase

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.