Vysočina přejela Třinec a postupuje!

Vysočina – Paráda! Fotbalová Jihlava je na nohou, její hráči splnili svůj cíl a vracejí se po šesti letech do nejvyšší soutěže. Rozhodla o tom jejich sobotní výhra nad Třincem v poměru 3:0. Poražený protivník naopak druhou ligu opouští.

20.5.2012

Vysočina přejela Třinec a postupuje!Foto: Deník/ Libor Plíhal

Kdo čekal ofenzivní smršť domácích se snahou co nejrychleji zápas rozhodnout, zřejmě byl z úvodních minut trochu zklamán. Vysočina sice diktovala hru, měla téměř výhradně míč na svých kopačkách, ale hrála přitom viditelně obezřetně a na jistotu.

Přesto už po čtvrthodině hry vypukl na stadionu první gejzír radosti. Domácí hráči sérií narážeček ve středu rozebrali třineckou obranu a na konci pohledné akce byl neomylně střílející Sedláček – 1:0.

O osudu utkání se definitivně rozhodlo po dalších deseti minutách. Rehák na půlce hřiště nesmyslně zezadu sejmul Kučeru a první udělená karta v utkání byla rovnou červená.
Jihlavští fotbalisté potom dál kontrolovali průběh utkání, v šancích ale selhal Tecl i Kučera.

Po obrátce stran nejprve Velického bombu zázračně vyrazil Lipčák, ale poté už dala Vysočina razítko na jízdenku do ligy. Centr z levé strany nekompromisně umístil pod břevno Tecl. Závěrečná půlhodina hry už byla ve znamení vyčkávání na závěrečný hvizd, v hledišti se vítala nejvyšší soutěž a opěvovali hráči. Dvanáct minut před koncem ještě mohl Velický hlavou dát třetí branku, ale mířil těsně vedle. Hlavou ale pálil přesně před závěrem duelu Karlík, který skóre uzavřel.

Třinec v Jihlavě zklamal, pro šanci na záchranu toho příliš neudělal. Jeho hráči měli jedinou šanci, ve 13. minutě po chybě Oberta upaloval do vápna domácích Nekuda, kterého zastavil sporným zákrokem na hranici vápna Tlustý. Rozhodčí však nepískal a z protiútoku domácí udeřili. Neškodný Třinec tak přihlížel jihlavským oslavám a sám se s druhou ligou loučil.

Autor: Karel Líbal

20.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.