„To jsem popravdě nečekal. Výsledek byl pro nás krutý, protože to herně zas tak zlé nebylo. Na druhou stranu jsme nováček I. B třídy a Želetava hraje I. A třídu, a proto jsme žádný zázrak také nečekali. Ten rozdíl dvou tříd byl znát," má jasno hartvíkovický kouč Luděk Hadraba.

Jeho svěřenci přitom nezačali vůbec špatně, ale své šance neproměnili, a tak jim Želetava uštědřila lekci z produktivity.
„Do 30. minuty první půle jsme byli chvílemi lepší. Měli jsme více ze hry, ale soupeř naše hrubky potrestal téměř stoprocentně. Želetava měla v prvním poločase šest šancí a čtyři skončily v naší síti," vystihl po utkání hartvíkovický lodivod.

Ten vyzdvihl brejkové situace soupeře. „Hosté nás přehráli hlavně v rychlosti a přechodové fázi do útoku, která byla neskutečná. Tam jsme opravdu nestíhali, v tomto směru byl soupeř úplně někde jinde, ale každopádně jsme udělali pár chyb, které byly potrestány," podotýká Hadraba, který ale jedno pozitivum našel.

„Kromě výsledku jsme spokojení. Byl to dobrý zápas. Kluci měli možnost si zahrát proti silnému týmu a vyzkoušet si ten výkonnostní rozdíl," poznamenal šéf hartvíkovické lavičky.

Ani tato hořká zkušenost jej od účasti v příštím ročníku krajského poháru neodrazuje. „Budeme se do této soutěže hlásit dál. Já pohárové zápasy beru jako přípravu a stejné to bylo i loni v okrese. To, že jsme si sáhli na pohár, bylo takovým bonusem," nechal se slyšet Hadraba.

Jeho protějšek byl až na úvod spokojený. „Začátek byl divoký, moc jsme to nezvládali, ale potom jsme se vzpamatovali a začali hrát po zemi. A pak jsme soupeře začali přehrávat," komentoval po zápase trenér Želetavy Martin Čurda.

Druhé dějství se dohrávalo víceméně z povinnosti a hosté dvěma góly pečetili postup do dalšího kola. „Průběh druhého poločasu byl podobný, ale už jsme neproměňovali tolik šancí," shrnul želetavský kormidelník.

Jeho svěřenci v nedělním druhém kole přivítají účastníka krajského přeboru Sapeli Polnou. „Těšíme se, jsme rádi, že máme silného soupeře pro generálku na novou sezonu," pravil Čurda.

Rapotice smetly tým z Luk nad Jihlavou a lepší začátek si ani nemohly přát. Brzy totiž otevřel skóre Michal Sobotka, který do poločasu završil hattrick a tím zajistil svému týmu pohodlný náskok. „Mohli jsme vést vyšším rozdílem. Soupeř byl zalezlý a nic si nevytvořil," komentoval domácí trenér Karel Kovařík.

Hostitelé ale přišli o špílmachra Illka, který už do druhého dějství nenastoupil. Fotbalisté z Luk vyrovnali hru a vytvořili si několik šancí, které však zůstaly nevyužity „Podržel nás brankář Laš," pochvaloval si rapotický kouč. Možnosti ke skórování ale mělo i mužstvo z Třebíčska, ale kapitán Milan Laš neproměnil penaltu. Výsledku dal konečnou podobu dvě minuty před koncem Petr Matoušek.

„S první půlí je stoprocentní spokojenost, ve druhé jsme polevili, ale bylo zapříčiněné i tím, že už nehrál Honza Illek," nechal se slyšet Kovařík.

Rapotice ve druhém kole vyzvou nováčka krajského přeboru. „Těšíme se na Novou Ves," svěřil se rapotický lodivod.
Luka nad Jihlavou přišla přes krátkou letní pauzu o několik opor, takže do Rapotic vyjela s takřka novým kádrem.

„Byli jsme slepení, jak se jen dalo. Zůstali tam jen tři kluci, kteří hráli na jaře, jinak tam byli samí mladí, takže výsledek mě ani nepřekvapil," komentuje trenér Luk Zdeněk Hlávka, jehož tým nezvládl hlavně první dějství. „Dostali jsme tři branky, které jsme jim darovali po hrubých chybách," nastiňuje kouč z Luk.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce Luka už tak odevzdaná nebyla. „Druhá půlka už byla vyrovnaná a měla z naší strany hlavu a patu. Dostali jsme se i do několika šancí, tutovek, ale byl to takový zmar, netrefili jsme ani prázdnou branku. A ten čtvrtý inkasovaný gól byl až v závěru, ten nic neřešil," dodává Hlávka.