Souboj lídra II. třídy Vladislavi s vedoucím celkem třetí třídy Myslibořicemi, ve kterém padlo devět branek, vyzněl lépe pro vladislavského favorita.

ŠEBKOVICE – BLATNICE 1:1


Po vyrovnaném průběhu prvního poločasu, který žádný gól nenabídl, se s skóre poprvé měnilo po deseti odehraných minutách z druhého dějství.
To se po samostatném úniku prosadil blatnický Foltýn, jenž po samostatném úniku přehodil šebkovického brankáře Kubu. Od této chvíle měl čtvrtý celek okresního přeboru nad favoritem mírnou převahu, ale žádnou další branku i přes několik šancí nepřidali.


Tým hrající I. A třídu jako by se na hřišti hledal a necelou čtvrthodinu před závěrečným hvizdem rozhodčího je od porážky zachránil Uhlíř. Ten skákavou střelou z třiceti metrů zaskočil doposud bezchybného gólmana Blatnice Málka.


Závěr utkání se už dohrál v poklidném tempu, kdy již nikdo nechtěl udělat chybu a žádný další gól nepadl, a tak se obě mužstva rozešla smírně.
„Je to přípravné utkání. Kluci dneska dopoledne trénovali. Bylo to o tom zahrát si fotbal. Navíc z toho mančaftu bylo pět hráčů z béčka, takže spíš to byl trénink než nějaký zápas,“ má jasno trenér Šebkovic Jiří Stoklas.


„Nehráli jsme špatně na to, že my hrajeme okresní přebor a soupeř I. A třídu. Kluci bojovali a nebyli jsme kompletní. Byl to slušný zápas a jsme spokojeni. Předvedli jsem dobrou hru,“ hodnotí blatnický kouč Josef Smíšek.

Góly: Uhlíř – M. Foltýn. Poločas: 0:0. Šebkovice: Kuba – Bulíček, Tržil, Rygl, Pecka – V. Kotačka, Přibil, Klubal, Hobza – Nohel, Durda (střídali: L. Pecka, Bílý, Uhlíř). Blatnice: Málek – Petržela, Doležal, Tomšíček, T. Foltýn – Marek Šabatka, Trnka, M. Foltýn, Svoboda – Pokorný, Martin Šabataka (Říha).

VLADISLAV – MYSLIBOŘICE 6:3


Vedoucí mužstva svých soutěží nastoupila k prvnímu zápasu v novém roce a na hře to bylo velmi znát. Jako první se prosadili Vladislavští, kteří díky Vyletělově hlavičce se v úvodu ujali vedení.


Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po povedené spolupráci bratrů Petzových, kdy Petr nahrál za obranu Lukášovi, který centrem našel Krátkého, jenž se z hranice vápna nemýlil.


Hosté do poločasu zkorigovali výsledek, díky přesné trefě Martin Horáka, který se trefil přesně k tyčce. První poločas tak skončil 2:1 pro Vladislav, na obou stranách byla řada nepřesností, což vyústilo v mnoho chyb, které ovšem žádný z týmů nevyužil. Lídr okresního přeboru dával branky po pohledných akcích a inkasoval po ztrátě míče na vlastní polovině.


Do druhého poločasu lépe vstoupili opět Vladislavští, kteří díky Texlovu přesném trestném kopu, kdy jej zatočil na zadní tyč, hlavičkoval Zdeněk Slavík a zvýšil.


Další branka padla po povedeném centru Lukáše Petze, ten odvrátila hostující obrana pouze k Michaelu Nováčkovi, který se přízemní „bombou“ trefil k tyčce.


Poté převzaly iniciativu na své kopačky Myslibořice. Vladislavská obrana nakupila několik chyb, ale jejich soupeř využil pouze dvě.
Obě branky padly po podobných akcích, kdy se za obranu dostal vždy M. Horák a pohodlně skóroval.


Vladislavští na dvě branky dokázali odpovědět, nejprve se opět prosadil Lukáš Petz, který se trefil k tyči branky a poté stejný hráč proměnil pokutový kop za faul na Krátkého a uzavřel gólový účet zápasu.


„Utkání začalo na kvalitním terénu, ale potom začal padat sníh, terén se zhoršil. Bylo to spíše o běhání, ale byl to náš první přípravný zápas po fyzické přípravě a účel splnil. Hráči jsou na tom dobře,“ pochvaluje si vladislavský kouč Josef Zejda.


„Než jsme se rozkoukali, tak jsme dostali tři góly. Na to, že jsme hráli po čtyřech měsících fotbal, tak to nebylo až tak zlé. Navíc jsme ke konci prvního poločasu a celou druhou půli byli Vladislavi vyrovnaným soupeřem,“ hodnotí myslibořický kouč Zdeněk Petr.

Góly: L. Petz 2 (1 PK), P. Vyletěl, Krátký, Z. Slavík, Nováček – M. Horák 3. Poločas: 2:1. Vladislav: Z. Vyletěl – Martének, Texl, P. Vyletěl, Kašpar, L. Slavík, Krátký, Nováček, L. Petz, P. Petz, Z. Slavík, Sekerka. Myslibořice: Vodička – Kocáb, Palát, Brunclík, Štefaňák – Čapoun, M. Horák, J. Horák, Šoustal - Svoboda, Mencák (střídali: Křivánek, Hort, R. Pekárek, J. Pekárek).

JIŘÍ OBORNÝ
LUKÁŠ SEKERKA