Aby toho nebylo málo, tak po 25 letech ukončil svou trenérskou štaci patriot Josef Zejda, kterého nahrazuje trenérské duo Jiří Texl – Aleš Martének starší. Hráčskou kariéru ukončil prvně jmenovaný kouč a hostování z Okříšek vypršelo Petru Hekrlovi.


Skončit měla i dlouholetá brankářská opora Zdeněk Vyletěl, ale nakonec pokračuje. „Měl původně skončit, ale zatím nemáme adekvátní náhradu, tak bude pokračovat,“ prozradil vedoucí mužstva Vojtěch Krátký a dodal: „Ondřej Venhoda, který na jaře měl k nám přestoupit z HFK Třebíč, ale nakonec z toho bylo jen hostování, si rozmýšlí další angažmá.“


Vladislavský funkcionář také hovořil, že se do letní přípravy, která začala minulé pondělí zapojilo i pět dorostenců. Ti v předchozí sezoně působili na hostováních, neboť ve Vladislavi byl dorost pro nedostatečný počet hráčů zrušen.


Omladit tým


Jakým směrem se bude vydá nové trenérské duo? „Nějakou představu jakžtakž máme. Naší vizí bude tým omladit. Pět dorostenců se nám vrátilo z hostování, které máme v přípravě a budou hrát přátelská utkání. Uvidíme, kdo se z nich prosadí do základní sestavy,“ řekl bývalý hráč Vladislavi Jiří Texl.


Ten zná tréninkové metody svého předchůdce. „Pod trenérem Zejdou jsem několik let hrál. Od něj si nějakou tu zkušenost převezmu a doplním to něčím svým, co jsem se naučil u mladšího dorostu v HFK Třebíč. Budeme se hodně zaměřovat na práci s míčem,“ prozradil Texl, který po skončené sezoně z pracovních a časových důvodů ukončil trenérské angažmá u divizního mladšího dorostu v HFK Třebíč.


Vladislav má na programu dvě přípravná utkání. V neděli zavítá do Lipníka (18.00) a o týden později v generálce od 17.00 hostí Hartvíkovice.