Udržet těsné vedení se nepodařilo Třebíči. HFK dostal v Uničově během druhého poločasu čtyři góly.

V. MEZIŘÍČÍ – PROSTĚJOV 3:2

Velmi slušná návštěva viděla nadstandardní fotbal. Domácí nastoupili bez útočníka Simra, zastoupili ho ale jiní. Už ve 4. minutě hlavičkoval z malého vápna Kratochvíl, ve skórování mu zabránil zázračný zákrok Kofroně, jehož svatyni z dorážky Dolejš trestuhodně přestřelil. Domácí si chtěli dávat pozor na chyby ve středu pole, které umí trestat rychlonohý Nekuda. Už v 6. minutě se však tato situace přihodila, Fládr se zmocnil míče, vysunul Nekudu a bylo to 0:1. Meziříčí se snažilo vyrovnat a za svou aktivitu bylo odměněno. Berka se Smejkalem se ještě neprosadili, ale po individuálním průniku Dolejše po pravé straně zakončil svou parádní akci přesnou střelou k levé tyči. Po půl hodině si na přímý kop Demetera naskočil Šimáček a zařídil zasloužený obrat. Ve 39. minutě vytáhl hlavičku

Smejkala Kofroň a střelu Dolejše zastavilo břevno i praporek pomezního. Před půlí se neujala ani střela Demetera.

Prostějov po vystřídání ožil a nebezpeční byli zejména Fládr s Nekudou. Jenže na pravé straně neúnavný Dolejš si dělal, co chtěl i po přestávce. Odražený míč zatáhl do vápna, přehodil brankáře a volný Patrik Mucha zvýšil na 3:1. Euforie trvala jen chvíli. Po nepovedené střele z levé strany snížil na penaltě zapomenutý Nekuda, ale to bylo z hostující strany vše.

Góly: 21. Dolejš, 33. Šimáček, 70. P. Mucha – 6. a 72. Nekuda. Rozhodčí: Slabý. ŽK: 3:3. Diváci: 520. Poločas: 2:1. V. Meziříčí: Invald – Vyskočil (76. Z. Mucha), P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Dolejš (86. Dufek), Smejkal, Berka, Šuta (90. Pokorný), Demeter – Kratochvíl. Prostějov: Kofroň – Krejčíř, Rus, Hirsch, Sus – Machálek (80. Sečkář), Fládr, Zelenka (52. Petržela), Langer (46. Koudelka) – Nekuda, Kroupa. Nejlepší hráči: Dolejš, Šimáček – Nekuda.

UNIČOV – TŘEBÍČ 4:1

Zápas rozdílných poločasů začali lépe i přes mírnou převahu Uničova hosté. Po úvodním oťukávání a několika střeleckých pokusech na Matiáškovu bránu otevřel skóre z brejku třebíčský Dogui. Do přestávky se domácí snažili odpovědět, ale do výraznější šance se dlouho nedostali. Třebíč spoléhala na rychlé protiútoky, které však k výraznějšímu ohrožení branky Uvízla nevedly. Přesto mohlo být vyrovnáno už těsně před odchodem do kabin. Hostitelé po několika nevyužitých standardních situacích zahrozili Komendou, který po rohu hlavičkoval do břevna Matiáškovy svatyně.

Po změně stran začali aktivně opět Uničovští s rozdílem, že už se začali dostávat do šancí, které také proměňovali. Nejdříve v 52. minutě srovnal přízemní střelou k tyči Krč. Domácí měli více ze hry a obrat byl na spadnutí. Defenziva HFK odolávala tlaku soupeře jen deset minut, když strhl vedení na stranu Hanáků opět hlavou po rohu kapitán Vejvoda. Třebíč se do brankových příležitostí dostávala zřídka, přesto mohl vyrovnat Kostelecký, který se objevil sám před Uvízlem, ale gólovou radost mu zkazil zablokováním střely dobíhající obránce Koutek. Nápor Uničova pokračoval a Matiášek musel likvidovat hlavičku Jeřábka. V 68. minutě však byl hostující gólman na zakončení Komendy krátký. Vzápětí mohl vrátit Třebíč do zápasu Dogui, ale trefil jen břevno. Na konečných 4:1 pak upravil trefou do šibenice z 20 metrů Krč.

Góly: 52. a 76. Krč, 62. Vejvoda, 68. Komenda – 16. Dogui. Rozhodčí: Podaný. ŽK: 0:2. Diváci: 197. Poločas: 0:1. Uničov: Uvízl – Koutek, Heinz, Vejvoda, Můčka (85. Purzitidis) – Jeřábek, Kasal, Juřátek (74. Binar), Vasiljev – Komenda (79. Muzikant), Krč. Třebíč: Matiášek – Bagnon, Komínek, Havránek, Dobrovolný – Kelbler, Chlup, P. Chalupa, Kostelecký (82. M. Chalupa) – Fall, Dogui (82. Novotný). Nejlepší hráči: Krč, Komenda – Dogui.

Ostatní výsledky 9. kola: Kroměříž – Břeclav 3:0 (1:0), 39. Žák, 55. a 59. Ševčík. Mohelnice – Otrokovice 0:0. Vyškov – Slovácko B 0:0. Líšeň – Hlučín 1:1 (1:0), 3. Schneider – 74. Kraut. HFK Olomouc – Vítkovice 0:3 (0:2), 12. a 41. Kovařík, 80. Hruzík. Zlín B – Hulín 1:1 (1:0), 15. Motal (PK) – 76. Krhut.

16. Líšeň 10 1 2 7 5:26 5

Příští kolo: TŘEBÍČ – Vítkovice, Hulín – HFK Olomouc, Hlučín – Zlín B, Slovácko B – Líšeň, Otrokovice – Vyškov, Prostějov – Mohelnice, Břeclav – V. MEZIŘÍČÍ, Uničov – Kroměříž.