O záchranu bojující Třebíč získala proti favorizované Kroměříži alespoň bod. Svěřenci trenéra Libora Zelníčka v zápase nejprve vedli, poté prohrávali a nakonec se jim podařilo vyrovnat.

UNIČOV – V. MEZIŘÍČÍ 5:1

Zápas začal pro hosty idylicky. Po dlouhém centru před malé vápno si Simr tělem zpracoval míč a z otočky poslal balon k zadní tyči. V 19. minutě domácí překombinovali hostující zálohu a Krč už neměl problém vyrovnat. Uničov se chytil a proti pasivnímu Meziříčí, které pozdě dostupovalo hráče, se prosadil po pěkných kombinacích hned třikrát v rozmezí 26. až 36. minuty.

Do druhé půle poslal trenér Libor Smejkal starší do brány Simandla, jenž nahradil zraněného Invalda. Hosté se prezentovali mnohem lépe, přesto ještě jednou inkasovali a odvezli si debakl 5:1. „Uničov byl fotbalový tým, hrál podle šablony. První poločas jsme prospali, hráli jsme moc zezadu. Po přestávce se to zlepšilo, ale s výsledkem už se nedalo nic udělat,“ mrzelo Libora Smejkala mladšího, který naskočil na posledních pět minut.

Góly: 19. Krč, 26. a 33. Nuc, 36. Komenda, 84. Binar – 5. Simr. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:0. Diváci: 210. Poločas: 4:1. Uničov: Uvízl – Juřátek, Heinz, Vejvoda, Řehák – Dostál (84. Bartoněk), Nuc, Binar, Vasiljev – Komenda (68. Kuba), Krč (81. Můčka). V. Meziříčí: Invald (46. Simandl) – Vyskočil, Šimáček, Souček, Krejčí – Kratochvíl (68. Puža), Bouček (86. L. Smejkal ml.), Smejkal, Šuta, Demeter – Simr. Nejlepší hráči: Nuc, Krč, Binar.

TŘEBÍČ – KROMĚŘÍŽ 2:2

Domácí byli v prvním poločase o něco aktivnější. Ve 20. minutě se do zakončení dostal Dogui, jeho střelu vyrazil brankář Šustr pouze k Floriánovi a ten z dorážky otevřel gólový účet zápasu. Hosté odpověděli o deset minut později, kdy po rychlé akci exotrokovický Silný vybídl ke skórování Jelečka. Kroměříž mohla jít do vedení ještě před odchodem do kabin, ale Čep po rohu hlavičkoval těsně vedle. Vstup do druhého poločasu se však Hanácké Slavii vydařil. To si vybral slabší chvilku brankář Soukup, který promáchl centr, zakončení Višněvského ještě stačil vykopnout Florián, ale následnou dorážku třebíčského kata ještě z dresu Otrokovic Silného už neměl kdo zastavit – 1:2. Hosté, kteří jsou na rozdíl od Horáckého klubu zachránění, hráli po většinu zápasu na půl plynu a přenechávali tak iniciativu soupeři. Za vyrovnáním se hnal Dogui, ale sám proti brankáři nebyl při zakončení dostatečně důrazný. Pak zahrával trestný kop Klusák, ale poslal balon nad Šustrovu svatyni. Levý obránce Třebíče se dočkal v 61. minutě, kdy jeho přímý kop z pravé strany skončil za přispění zadní tyče v síti. Ve zbytku zápasu bylo k vidění několik náznaků šancí na obou stranách, ale stav se již neměnil. „Získali jsme bod do boje o záchranu se silným soupeřem. To je určitě plus, ale byla velká šance vlažně hrající Kroměříž porazit,“ hodnotí trenér HFK Třebíč Libor Zelníček.

Góly: 20. Florián, 61. Klusák – 30. Jeleček, 48. Silný. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Třebíč: Soukup – P. Chalupa, M. Chalupa, Komínek, Klusák – Ošmera, Chlup, Benda, Dočekal – Dogui (78. Karásek, Florián (90. Holý). Kroměříž: Šustr – Kašík, Čep, Rajnoha, Silnica – Višněvský (64. Hromek), Strašák, Stratil, Jeleček – Haša, Silný (78. Ferko). Nejlepší hráči: Komínek, Klusák – Silný.

Ostatní výsledky 26. kola: Břeclav – Mohelnice 3:2 (0:2), 52. Carvalho, 60. Simandl, 75. Motyčka – 14. Hapal, 36. Fišara. Prostějov – Vyškov 3:2 (2:0), 1. a 74. Fládr, 8. Kroupa (PK) – 78. Přerovský, 88. V. Novotný. Hlučín – HFK Olomouc 3:0 (2:0), 15. Sasín, 28. Mac, 76. Foltyn. Hulín – Vítkovice 2:1 (2:0), 39. Steiner, 42. Ondřejka – 48. Kovařík. Slovácko B – Zlín B 1:1 (1:0), 15. Sadílek – 50. Vašulka. Otrokovice-Líšeň 1:2 (1:1), 21. Jasenský – 9. Král (PK), 82. Bohuslav.

16. Břeclav 26 4 6 16 27:61 18

Příští kolo: Hulín TŘEBÍČ, Vítkovice Hlučín, HFK Olomouc Slovácko B, Zlín B Otrokovice, Líšeň Prostějov, Vyškov Břeclav, Mohelnice Uničov, V. MEZIŘÍČÍ Kroměříž.