TŘEBÍČ – V. MEZIŘÍČÍ 1:0

Utkání bylo na poslední chvíli přeloženo z důvodu podmáčeného hřiště na náhradní stadion, přes tuto komplikaci i chladné počasí si do ochozů našlo cestu dost diváků.

Ti od úvodu viděli svižnou kopanou. Od začátku byli aktivnější domácí, ale hlavičku Křivánka i tvrdou bombu Floriána Chalupa zlikvidoval.

Po dvaceti minutách se zápas vyrovnal a kousat začali i hosté. Vyloženou šanci si ale nevypracovali. Nebezpečný byl až trestný kop Horta z levé strany ve 45. minutě, který Beer s obtížemi vyboxoval do bezpečí.

Po změně stran zvýšili domácí aktivitu a šance přicházely jako na běžícím páse. Ale buď hráč v dobré příležitosti nevystřelil, nastřelil obránce, nebo neměl přesná mířidla. V tutových šancích se objevili všichni ofenzivní hráči Třebíče.

Domácí se za aktivitu dočkali gólové odměny v 69. minutě. Po nádherném centru zleva se na malém vápně objevil osamocený Durda a konečně zavěsil. „My jsme se po prvním střídání stáhli do obrany, bohužel jsme dostali pěknou branku,“ krčil rameny smutně trenér hostí Milan Volf.

Hostující kouč vzápětí prostřídal sestavu, začal hrát na čtyři útočníky a živo bylo i na druhé straně. Především hlavička Jaroše nadělala Beerovi hodně starostí.

V posledních minutách už hrálo Velké Meziříčí opravdu vabank, zákonitě otevřelo obranu, ale domácí další branku z brejků nepřidali. „Pochopitelně jsme odkryli obranu, mohli jsme vyrovnat, ale také inkasovat,“ věděl Volf.

Ani při svém vedení totiž nenašli přesnou mušku. Povídat by o tom mohli Durda a především Pacholík. „Bylo to naše zasloužené vítězství,“ radoval se oprávněně po utkání domácí kouč Petr Vašíček. „Jenom škoda, že se nám nedařilo v koncovce, mohlo být rozhodnuto dříve. Takhle jsme se o postup strachovali až do konce.“

Gól: 69. Durda. Rozhodčí: Adámková. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Třebíč: Beer – Svoboda, Kopeček, Komínek, Křivánek (73. Chalupa) – Pacholík, Linhart, Chlup, (68. Vejmelka) Novotný – Florián (53. Smažil), Durda. V. Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, Večeřa, Krejčí – Hort, Němec (84. O. Mucha), Berka (57. Smejkal), Netrda – Beran (71. Veselý), Jaroš.