Velká Bíteš zaskočila v přípravném derby sousední Meziříčí

Vysočina - Kvůli odložení úvodního jarního kola se na Vysočině hrály narychlo domluvené přípravné zápasy. Pozornost budí drtivá výhra polenského Slavoje nad Ždírcem.

25.3.2013

Fotbalisté Velké Bíteše se diviznímu soupeři pomstili za letní domácí porážku v přípravě.Foto: Deník/Libor Plíhal

ŽĎÁR N. S. - VRCHOVINA 2:1

„Vyhráli jsme zaslouženě. Během utkání jsme se lépe pohybovali, kombinovali a měli více ze hry. Jen mě mrzí, že za stavu 2:0 jsme mohli soupeře dorazit, a místo toho jsme po standardní situaci inkasovali a na konci se nechali zbytečně zatlačit," viděl duel domácí kouč Jozef Vanko.

Góly: 12. R. Chmelíček, 55. Šindelka 82. Follprecht. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pometlo Veselý, Šindelka, Turek, Cipruš Bureš, Doležal, Vomela, Heide Pohanka, R. Chmelíček. Střídali: Malý, Nedvěd, Hlouš, Zedníček, Toufar. Vrchovina: Vítek Drdla (46. Košík), Dvořáček, Follprecht, Brabec Kolařík, K. Skalník, R. Sodomka (66. Petr Sodomka), Šandera Chmelík, P. Smetana (46. M. Skalník).

BYSTŘICE - POLIČKA 0:1

Ze Žďáru se Bystřice vracela po bezkrevném výkonu s nečekanou porážkou. „Doufám, že nás špatná generálka nakopne k lepšímu mistráku. Soupeř byl po celý zápas lepší," objektivně přiznal bystřický lodivod Karel Fencl.

Poločas: 0:1. Bystřice: Novotný Hrubeš, Vícha, Veselý, Mitáš Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Karásek Holý, Čech. Střídali: Zich, Kadlec, Michal Svoboda, Marek Svoboda.

V. MEZIŘÍČÍ - V. BÍTEŠ 1:2

Ve větrném počasí se hrál fotbal nahoru dolů. Velká Bíteš v derby potrestala dvě hrubé chyby Rozumem, naopak domácí se v koncovce bez Simra trápili. Do sítě se trefil jen Netrda z pokutového kopu, což na vítězství stačit nemohlo. Bíteš si tak připsala premiérovou výhru v zimní přípravě. „Výhra v derby je cenná, ale nemám z toho před prvním mistrákem moc dobrý pocit. Doufám, že to klukům nestoupne do hlavy," apeloval kouč Velké Bíteše Jan Dvořák.

Góly: Netrda (PK) Rozum 2. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Invald (46. Simandl) Z. Mucha, P. Mucha (46. P. Pokorný), Doucha, Krejčí (46. Bouček) Dufek, E. Smejkal, Šimáček, Souček (46. Krejčí), Netrda Polanský (46. Beran). V. Bíteš: Šula Kopáček, Kerber, Střecha, O. Loup Jelínek, Nekuda Ivančík, Horký, Škorpík Rozum. Střídal: Hemala.

SLAVOJ POLNÁ - ŽDÍREC N. D. 8:0

Sobotní příprava se změnila v jasnou záležitost divizní Polné, a to i díky fatálním chybám ždírecké defenzivy. Ta kupila jednu chybu za druhou a produktivním hráčům Slavoje spoustu gólů nabídla takřka zadarmo. „Výsledek mohl být ještě o trošku vyšší. Oni měli velké mezery v obraně, které se nám dařilo trestat. Ale určitě to bylo pro nás lepší než sedět doma a nic nedělat," hodnotí hrající trenér Polné Tomáš Kaplan.

„Odjeli jsme k zápasu bez Čalkovského, Koloucha a Horáčka. Přesto jsme v poli soupeři konkurenceschopní, ale hrajeme naivně vzadu. Dostáváme hodně laciných branek a málo gólů dáváme. Tentokrát jsme inkasovali šestkrát po brejku a jeden gól jsme si dali vlastní," smutnil po zápase trenér Ždírce Miroslav Plíšek.

Góly: Kaplan 3, Tlačbaba, Přibyl, Lovětínský, Diviak, vlastní. Poločas 5:0. Slavoj Polná: Skočdopole (60. Mundok) Bambula, Pražák, Černý, R. Caha Hron, Lovětínský, Přibyl (46. Klíma), Adamec Kaplan, Tlačbaba (60. Diviak). Ždírec n. D.: Rezničenko Máša, Votava, Jiří Matějka (30. Beran), Kysilko Dvořák, Smejkal (80. Bříza), Novotný, Pátek Hanousek, Plíšek.

ST. ŘÍŠE - TŘEŠŤ 2:2

Stará Říše nastoupila v okleštěné sestavě, a i když první půlku vyhrála, tak ve druhé ji bojovná Třešť zaskočila a po zásluze srovnala. „Určitě nejsme v situaci, že bychom si mohli říci, že je to dobré, ale děkujeme Třešti, že nám vyšla vstříc a zahráli jsme si to. Hrála minimálně poločas vyrovnaný zápas," hodnotí kouč Říše Luděk Kovačík.

Góly: F. Florian, Vácha. Poločas 2:1. St. Říše: Neuman Bartoš, Priborský, Valo, J. Procházka Kubát, Merhaut, F. Florian Brnický, R. Pokorný (60. Kvasnička), Vácha.

NOVÁ VES - BOHDALOV 4:1

Brzký ranní výkop prospěl Nové Vsi. Ta byla ve Žďáře výrazně lepší, ale opět doplácela na neproměňování šancí. Výsledek 4:1 byl pro účastníka I. B třídy milosrdným.

Góly Nové Vsi: Čech, Petr Bureš, Havlík, Z. Nejedlý. Poločas: 2:1. Nová Ves: Fuksa T. Novotný I, Havlík, Petr Šandera, Krejčí Z. Nejedlý, Trojánek, Petr Bureš, Josef Šandera Čech, Nečas. Střídal: Jakub Šandera.

TŘEBELOVICE - JEMNICKO 1:3

Rozdíl mezi krajským a okresním přeborem byl od začátku znát. Ovšem favorizované Jemnicko neproměnilo spoustu šancí. Domácí se sice ve 25. minutě ujali vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Ještě do přestávky vyrovnal Tobolka. Hosté měli více ze hry i ve druhém poločase, ale vázla jim koncovka. Prosadil se až po hodině hry Kincl a o deset minut později zvýšil Tesař. Další příležitosti zůstaly nevyužity.

Góly Jemnicka: 35. Tobolka, 65. J. Kincl, 75. Tesař. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kopeček Čurda, Krejča, Štancl (46. Kelbler), Novák J. Kincl, Koutný, Tesař, Křivánek Tobolka, Anděl (46. R. Sevelda).

ŽIROVNICE - SPEŘICE 5:1

Žirovnice si po nepovedené generálce před týdnem přece jen spravila chuť a zastřílela si.

„S výkonem týmu jsem spokojený, zastříleli jsme si, gólové akce byly pohledné. Soupeř ale hraje o soutěž níže než my, takže zase není radno výsledek přeceňovat," uvedl trenér Slavoje Leoš Mitas.

Góly Žirovnice: Rozporka 3, Vilímek, Jakub Vodáček. Poločas: 1:1. Žirovnice: Trepka Průša, Kuš, Poul, Vilímek Knotek, L. Dýnek, Jakub Vodáček, Rozporka T. Houška, Pokorný. Střídali: P. Houška, Veith, Staněk, Jiří Vodáček.

PACOV - LEDEČ N. S. 9:2

Pacov byl o začátku lepší, po přestávce doslova dominoval. „Vyprázdnila se nám marodka, mužstvo zahrálo dobře. Takový výsledek jsme potřebovali," okomentoval zápas předseda pacovského klubu Jaroslav Praveček.

Góly Pacova: Hrobský 3, Kostroun, Kabíček 2, Váňa, Bártů (PK). Poločas: 4:2. Pacov: Basík Pavelec, Zíka, T. Kuran, Šlechta Hrobský, Kostroun, Svoboda, Jakub Vlach Kabíček, Váňa. Střídali: Vlk, Bártů, Z. Rybčák.

ŽĎÁR B - CHOTĚBOŘ 3:1

„Nevyšel nám vstup do utkání, kdy jsme po dvou chybách v obraně a jedné gólmana prohrávali po čtvrt hodině hry už 3:0. Po přestávce jsme se zlepšili, více jsme soupeře napadali a dostávali jsme se do šancí. Bohužel jsme vstřelili pouze jeden gól," nechal se slyšet chotěbořský trenér Jiří Turek.

Gól Chotěboře: Pešek. Poločas: 3:0. Chotěboř: Vykoukal Čáp, R. Odvářka, Čapek, Jan Hlaváček Běloušek, Moravec, M. Odvářka, Dvořák Pešek, Koutný. Střídali: Jiří Hlaváček, Neuvirt, Pfeffer, Hromádka.

25.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

V nohách jsem měl sotva pár stovek metrů, když jsem uviděl první odložené boty. Podle barvy pásků soudím, že patřily nějaké poutnici.
9

Boty u cesty, tiší svědkové daleké pouti do Santiaga de Compostela

Ocenění pro Tipafrost převzal výrobní ředitel Miroslav Krupica.
2

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Mladý spolujezdec nehodu nepřežil. Řidič před jízdou pil

Jindřichovice – Tragicky skončila v sobotu před jedenáctou hodinou večer dopravní nehoda v Jindřichovicích u Želetavy.

Želetava neudržela první místo v tabulce

Třebíčsko - Čtyři konfrontace Třebíčska se Žďárskem nabídlo 12. kolo I. A třídy. Částečně úspěšní byli jen fotbalisté Moravských Budějovic, kteří remizovali. Dosavadní lídr z Želetavy, Nové Syrovice a juniorka HFK Třebíč prohráli.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.