Tohoto zaváhání využili druzí fotbalisté Náměště-Vícenic, kteří v okresním derby smetli Hartvíkovice a snížili náskok Dukovan na rozdíl jednoho bodu. Celek od řeky Oslavy má odložené utkání v Nedvědici z předešlého kola k dobru.

DUKOVANY – NEDVĚDICE 0:1
Domácí byli po celý zápas lepší, hrálo se prakticky na jednu branku, ale řadu šancí neproměnili. Dukovany tentokrát postrádaly při zakončení potřebný klid a hlavně přesnost. Po hodině hry tak přišel trest, když hosté utekli po levé straně a hned z toho byl gól. Lídr, který nakonec vystřelil na branku za celé utkání pouze jednou, i přes závěrečný tlak odpověď nenašel.

Gól: 60. Vašíček. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:5. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Dukovany: Marek Křišťál – Němec (46. Pelán), Kunc, M. Fojtášek (76. Pislcajt), J. Fojtášek – Sedláček, Hron, Černý, Jašek – Koníř, Řezáč.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – HARTVÍKOVICE 5:0
Utkání týmů z opačných pólů tabulky bylo hrou kočky s myší. Domácí měli po celou dobu výraznou převahu a ještě řadu šancí nevyužili. „Hosté měli za celý zápas pouze jednu jedinou střelu a to mimo bránu. Je mi Hartvíkovic líto, výsledek je pro ně ještě milosrdný. Soupeři ale přeji, aby se zachránil,“ stručně shrnul trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

Góly: 10., 48. a 65. Kučera, 20. Jonák, 84. T. Tržil. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (44. J. Sýkora). Diváci: 125. Poločas: 2:0. Náměšť-Vícenice: Pokorný – Heres, Lapmíř, Čermák (62. Veselý), Rous – Jonák, Durajka, Rubák, Preisner (67. Anna) – Kučera, T. Tržil. Hartvíkovice: Chalupa – D. Outulný, Záviška, M. Sýkora, J. Sýkora – M. Outulný, Michal Kopuletý, Horký (84. Křehlík), Hadraba – Vlk (55. M. Melkes), Moczár (65. Rous).


RAPOTICE – KŘOVÍ 6:1
Důležité utkaní v boji o udržení začalo převahou domácích. Rapotice chtěly potvrdit vítězství z Kněžic v minulém kole a byly lepší. Hostitelům se dařilo roztáhnout obranný blok soupeře, vytvořili si řadu šancí, ale do kabin si odnesli pouze dvoubrankový náskok. Hosté zkraje druhé půle využili zaváhání obrany soupeře ke snížení. Domácí se však rychle odpověděli a pak se s góly roztrhl pytel a duel skončil debaklem Křoví.

Góly: 4. a 23. Sobotka, 57. a 62. Martin Laš, 79. Švarc, 90. Císař – 52. Kalina. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Rapotice: T. Laš – Švarc, Milan Laš, Liška, Dobeš (66. Stehlík) - Martin Laš, J. Matoušek, Illek, Dvořáček (65. Císař), J. Matoušek - Sobotka, P. Matoušek.

RAD. SVRATKA – TŘEBELOVICE 3:3
Domácí do utkání vlétli a během úvodní půlhodiny šli čtyřikrát sami na branku, jenže v ani jednom případě z toho gól nebyl. Do vedení šla Radešínka až ve 33. minutě, kdy dlouhý aut hlavou do sítě nasměroval Pekárek. Minutu před pauzou ovšem přišla chyba v domácí obraně a Novotný střelou k tyči vyrovnal. Do druhé půle nastoupila Radešínská Svratka vlažně a Třebelovice je dvakrát potrestaly. Nejprve prostřelil Petra opět Novotný a o sedm minut později se po pěkné kombinaci prosadil Krula.

Hosté měli ještě další dvě tutovky, které vychytal Petr, ale v 66. minutě šla Svratka po vyloučení Šacla do deseti. Od té chvíle ale byli hostitelé paradoxně lepší. Plhal vymíchal čtyři protihráče a jeho střílený centr si Michal srazil do vlastní branky. Na 3:3 pak vyrovnal druhým gólem Pekárek. V závěru pak byly šance na obou stranách, ale na remízovém výsledku se už nic nezměnilo. „Bylo to super utkání se super atmosférou a plné emocí, zvratů, i bojovnosti. Vedli jsme 3:1 a nic nenaznačovalo nějaké problémy. Pak přišlo ale z naší strany určité uklidnění, bohorovnost, laxnost a to dovolilo domácím se v posledních půlhodině nadechnout. Semkli se, mleli nás a nakonec můžeme být rádi za bod,“ zhodnotil utkání s respektem k soupeři třebelovický kouč Bohuslav Veverka.

Góly: 33. a 77. Pekárek, 67. Michal (vlastní) – 44. a 47. Novotný, 54. Krula. Rozhodčí: Invald. ŽK: 4:2. ČK: 1:1 (66. Šacl – 88. Novotný). Diváci: 87. Poločas: 1:1. Třebelovice: Nesiba – Kotačka, Sedlák, Jurka, Krula (59. Rakušan, 76. Jurka), Novotný, S. Michal, Janíček (68. Kabelka), Čurda, Kapko, Navara.