DUKOVANY – TŘEBELOVICE 5:1

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí poslal do vedení po nádherné přihrávce Prokeše sám na Nesibu postupující Koníř. Hosté vyrovnali po standardní situaci hlavičkou Kapka. Třebelovice se snažily dlouhými nákopy dostávat do šancí, ale do přestávky se už skóre neměnilo. Hostitelé dali krátce po obrátce dva slepené góly a tím odpor soupeře zlomili. „První půlku nás Třebelovice zlobily a daly pěkný gól, ale ve druhém poločase jsme je už do ničeho nepustili,“ shrnul dukovanský trenér Rostislav Štork. „První poločas jsme odolávali a vyrovnali. Ve druhé půle nám domácí utekli na rozdíl tří gólů. Dukovany mají kvalitní hráče, což je na hřišti znát. Výsledek odpovídá postavení v tabulce,“ hodnotí kouč hostí Bohuslav Veverka.

Góly: 9. a 63. Koníř, 50. a 53. Černý, 88. Pelán – 32. Kapko. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Dukovany: Marek Křišťál – Němec, Kunc, Prokeš, Sedláček, Koníř (76. Železník), M. Fojtášek, Hron, Černý (79. Pislcajt), Fojtášek, Jašek (87. Pelán). Třebelovice: Nesiba – Kotačka, Petr Sedlák, R. Jurka (73. Janíček), J. Jurka, Novotný, Kabelka, J. Čurda, Kapko, Navara (78. Šimka), Pavel Sedlák.

NÁMĚŠŤ-VÍC. – KNĚŽICE 5:1

Domácí plnili od začátku roli favorita. Brzy otevřel skóre Durajka. Hostům svitla jiskřička naděje, když srovnal Uher. Jenže to bylo ze strany Kněžic vše a ještě do poločasu vrátil Náměšti vedení dvěma góly Rubák. Hráči od řeky Oslavy měli převahu a jen díky laxnímu řešení dalších šancí nevyhráli vyšším rozdílem. „Zakončovali jsme to jak mistři světa. S hrou jsem místy spokojen, ale s výkonem už ne. Hráli jsme profesorsky a bez nasazení,“ hodnotí domácí trenér Petr Kylíšek.

Góly: 2. a 80. Durajka, 14. a 40. Rubák, 90. Preisner – 9. Uher. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 3:1. Náměšť-Vícenice: Pokorný – Anna, Lampíř, Čermák, Rous – Preisner, Durajka, Klíma, Kopuletý, Rubák – Kučera.

R. SVRATKA – RAPOTICE 1:1

Fantastický vstup do utkání měla Radešínská Svratka. Už v první minutě totiž Plhal vysunul Jinka a ten podél gólmana Laše otevřel skóre. Ve 14. minutě však vyrovnal Petr Matoušek, který využil chyby v domácí rozehrávce. Do poločasu dvakrát zahrozili domácí, ale bez efektu. Začátek druhé půle byl vyrovnaný. Od 70. minuty převzala iniciativu Radešínka, ale nevytvořila si pořádnou šanci.

Góly: 1. Jinek – 14. P. Matoušek. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Rapotice: T. Laš – Stehlík (74. Slaný), Švarc, Opálka, Martin Laš (69. Dobeš), P. Matoušek, J. Matoušek, Illek, Sobotka (88. Císař), Liška, Milan Laš.

HARTVÍKOVICE – NEDVĚDICE 1:4

Začátek vypadal pro domácí slibně, ale neproměnili několik šancí. Zejména J. Sýkora dvakrát postupoval na brankáře a neskóroval. Hosté udeřili z prvního náznaku šance, kdy nepřipravená střela Šikuly z hranice pokutového území skončila v síti. Hartvíkovice vyrovnaly J. Sýkorou a měly ještě další příležitosti, které ovšem gólem neskončily. Tak udeřilo znovu na opačné straně a Nedvědice zásluhou Jana Veselského opět vedla. Ještě do přestávky utekl obraně hostující hráč a z nařízené penalty zvýšil Havlíček.

Ve druhé půli se šance přelévaly na obou stranách, ale prosadili se už jen hosté a to Hartvíkovice ještě několikrát podržel brankář Kazatel. „Lepí se na nás smůla. Přes zimu jsme neposilovali, teď nám chybí pět lidí a v utkání se ještě zranil šestý hráč. To se nám ještě nestalo. Jinak soupeř byl lepší a chtěl víc než my,“ uznal hartvíkovický kouč Luděk Hadraba. (obi, poh)

Góly: 31. J. Sýkora – 13. Šikula, 34. Jan Veselský, 39. Havlíček (PK), 59. Škuthan. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 3:1. Diváci: 38. Poločas: 1:3. Hartvíkovice: Kazatel – J. Melkes, M. Sýkora, Záviška (87. Řezanina), M. Outulný – Rous, Michal Kopuletý, Horký, Martin Kopuletý (17. M. Melkes) – Moczár, J. Sýkora.