Obvykle se během krize poroučí jako první šéfové lavičky. Vedení obou klubů, které měly před startem odvetné části soutěže postupové ambice, vyčkává. Třebíčský Petr Vašíček a velkomeziříčský Milan Volf mají důvěru, zatím.

„Touhle otázkou jsme se nezaobírali. Jedná se o nejjednodušší cestu, kterou jsme ale minulý týden zamítli,“ řekl výkonný ředitel HFK Třebíč Pavel Němec a hned vzápětí upřesnil: „Už před zápasem v Pelhřimově nabídli trenér Vašíček s asistentem Louckým jako řešení svou rezignaci. Chtějí dát mužstvu nový impulz. My jsme tohle stanovisko zamítli.“

I přes rozčarování nad výsledky a předváděnou hrou je Němec přesvědčený, že z krize pomůže jedna výhra, která tým toužící po třetí lize nakopne. „Klukům se zvedne sebevědomí a pak už to půjde,“ doufá.

Ale co když ne? „Samozřejmě může být třeba po dvou zápasech všechno jinak. Neříkám, že právě tohle je ta toleranční doba, ale pak by se asi už něco změnit muselo,“ podotýká Němec.

Nic jistého nemají ani hráči. „Jsou tam kluci, kteří mají zkušenosti se třetí, a dokonce i druhou ligou. Zatím ale nepředvádí takové výkony adekvátní jim poskytnutým podmínkám. Tohle všechno se může v létě změnit,“ zdvihá varovný prst třebíčský funkcionář.

Ten v postup do MSFL stále věří. „Soutěž je vyrovnaná, a když se chytneme, ještě můžeme zabojovat,“ dodává Němec.

Ve Velkém Meziříčí o odvolání trenéra Milana Volfa zatím nechtějí spekulovat. Pozornost směřují na víkendový domácí zápas s vedoucím Vyškovem. „Trenér má naši důvěru. Pevně věřím, že se chytneme už v utkání s Vyškovem. Teprve po něm budeme dělat nějaké závěry. Ale rozhodně neříkám, že to bude Volfův zápas o přežití,“ vyjádřil se předseda velkomeziříčského klubu Petr Ostrý.

Podle něj není vztah vedení s trenérem založený výhradně na výsledcích. „Požadujeme od něj zabudování mladých hráčů do sestavy a samozřejmě pohledný fotbal, který přiláká fanoušky. Právě Vyškov je tým, který bude chtít hrát fotbal, a já jsem přesvědčený, že ho doma porazíme a tým ukáže svou kvalitu,“ řekl Ostrý.