Řeč je o fotbalistech Mohelna, kteří si v první polovině sezony na konto připsali 13 bodů za čtyři výhry, jednu remízu a osmkrát ze hřiště odešli poraženi.
O spokojenosti s dosavadním průběhem sezony v tamním táboře tak nemůže být řeč. „V krátké letní pauze nebylo možné stabilizovat sestavu a herní systém, kterým jsme se chtěli prezentovat. Mužstvo doplácelo na absence týmových tahounů. Ta se týkala jak zranění, tak i červených karet u některých hráčů,“ prozradil mohelenský kouč Petr Vaníček.


Z toho pramenily nedostatky jeho týmu. „Největší naší slabinou byla nesehranost některých řad a stále nucené změny v sestavě,“ má jasno trenér Mohelna.


Toho naopak může těšit útočné pojetí hry jeho svěřenců, z čehož rezultuje 27 nastřílených branek. „S čím jsme velice spokojení, je týmový duch a parta, která se snaží fotbalem bavit a udělat vše pro výsledek. Další pozitiva jsou vstřelené branky, v tomto směru jsme na pátém místě a budeme se snažit pokračovat v útočném pojetí hry,“ nastiňuje mohelenský lodivod.


Útočný fotbal


Právě útočný styl hry jedenáctému týmu tabulky vynesl dvě důležité výhry. „Doma jsme porazili Měřín (4:2) a Vrchovinu B (4:1). V těchto utkáních se nám dařilo střelecky i herně. Důležité tři body jsme získali i se Studencem, i když to po herní stránce nebylo ideální,“ pochvaluje si mohelenský kouč.
Jeho svěřenci zažili i řadu zklamání. „Za velmi nevydařené utkání považuji utkání v Čáslavicích (0:7), nejen z důvodu absencí všech důležitých hráčů, ale také psychika celého mužstva a nezvládnutí nic neřešícího utkání,“ řekl šéf mohelenské lavičky.


Týmu Mohelna již vrcholí zimní příprava, kterou zahájili prakticky hned po skončení podzimní sezony. „Prosinec a leden byla příprava především dobrovolná. Hrála se sálová kopaná,“ prozradil kouč Vaníček.


„Ostrý start byl první týden v únoru. Střídavě třikrát až čtyřikrát týdně. Přátelská utkání hrajeme na umělém trávníku v Brně. Máme jich naplánovaných pět, a to s týmy I. A třídy, třetích tříd, a jedno utkání s výběrem hráčů Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity,“ pokračuje mohelenský kouč.
„V těchto utkáních je cílem najít optimální sestavu pro jaro a co nejlépe zvládnout herní systém, kterým se budeme chtít prezentovat,“ jedním dechem dodal.


Jedenáctý tým do jarní části sezony vstoupí s téměř nezměněným kádrem.


„Změny budou jen dvě. Nebude prodlouženo hostování Petra Jiříka z Hradce Králové, naopak přichází na hostování Martin Foretník z Hartvíkovic,“ prozradil trenér Mohelna.


Cílem tohoto celku nebude nic jiného než zachování bétřídní příslušnosti. „Cíl v průběhu podzimu bylo nutné přehodnotit. Máme teď úkol jediný, a tím je jednoznačně záchrana v soutěži,“ netají se mohelenský kouč.