„Kádr ještě není kompletní. Jsou rozjednané nějaké posily. Možná stihnou úvod soutěže, možná dorazí ve druhém ve třetím kole,“ říká výkonný ředitel třebíčského klubu Pavel Němec.

HFK se oproti jarní části výrazně změnil. Odešli stabilní hráči základní sestavy v čele s dlouholetou ikonou Davidem Komínkem. Trenér Michal Sobota nyní buduje mužstvo z odchovanců z řad dorostu a B-týmu. V létě jeho svěřenci dostali v předkole MOL Cupu šest gólů od rovněž divizní Staré Říše, čtyři branky inkasovali od A-třídní Lednice a v generálce podlehli 1:3 Pelhřimovu, který sestoupil do krajského přeboru.

„Výsledky vůbec neřešíme. Procházíme určitou obměnou, změnili jsme systém práce a samozřejmě nečekáme, že budeme hrát o návrat do třetí ligy,“ přiznává Němec.
Jak už naznačil, mají přijít posily a stejně jako v minulých letech se má jednat o zahraniční hráče i z exotických zemí.

„Konkrétní ale ještě nebudu. Nicméně víme, že potřebujeme posílit především ofenzivní část,“ podotýká Němec.

Obnovená premiéra v divizi čeká HFK v neděli krajským derby ve Žďáře nad Sázavou.

Změny v kádru

Příchody: Kafoněk (Jihlava), Ujčík, Valíček, Oberreiter, Kovář, Lorenc, Staněk (všichni přeřazeni z B-týmu), Pecka, Renát, Maleta, Macek (všichni z dorostu).

Odchody: Abayomi, Johnson, Igbinoba (všichni návrat do Nigérie), Bagnon (návrat do Francie), Lukomirak, Vidovič (oba návrat do Černé Hory), Peručica (návrat do Srbska), Tsuchiya (návrat do Japonska), Benda, Kostelecký (oba Rakousko), Komínek (V. Meziříčí), Dočekal (Vrchovina), Novotný (V. Bíteš), Heřmánek (návrat do 1. FC Slovácko), Staněk (ukončení hostování z Č. Budějovic), Bogner (ukončení hostování ze Znojma).