DUKOVANY – PRÁČE 3:4
Nováček nejnižší krajské soutěže nastoupil do svého druhého utkání proti účastníkovi okresního přeboru Znojemska pouze s pěti hráči základní sestavy. „Nebyli jsme kompletní, a tak dostali šanci kluci z B-týmu, co s námi trénují," vysvětluje trenér Dukovan Josef Černý.

Jeho svěřenci si v pohledném střetnutí nepočínali špatně a po prvním poločase vedli. Ve druhé půli šel ale výkon týmu z Třebíčska dolů a soupeř vývoj zápasu na umělé trávě v Jevišovicích otočil. „Kluci to zvládli celkem dobře, ale v závěru nám docházely síly, což se projevilo i na konečném výsledku," zhodnotil dukovanský kouč.
Góly Dukovan: Koníř, Procházka, Němec. Poločas: 2:1. Dukovany: Boreš – Ferus, O. Horák, Procházka, M. Fojtášek – Sedláček, Koníř, P. Horák ml., L. Pelán – Železník, Macháček. Střídal: P. Horák st.

PŘIBYSLAVICE – DROSENDORF 2:0
Poslední tým v B-skupiny I. B třídy měl v úvodním dějství nepříliš pohledného utkání proti Rakušanům více hry.
„Vzhledem k prvnímu utkání jsme po delší době byli spokojeni s hrou, zejména v prvním poločase, kdy se nám dařil rychlý přechod do útoku a kombinační hra," pochvaluje si přibyslavický trenér Vít Šimeček.

Po změně stran tempo hry opadlo. „Ve druhém poločase to bylo, i vlivem prostřídání sestavy, horší. Cílem bylo seznámení nových hráčů s kolektivem a přestože dalších šest přibyslavických hráčů vlivem konání Masopustu u nás chybělo," komentuje přibyslavický lodivod.
Toho nejvíce těšilo zapracování posil do sestavy, kterou na jaře čeká náročný úkol. Přibyslavice se chtějí odpoutat ode dna tabulky a krajskou soutěž udržet.

„Adaptace noviců proběhla bez problémů a již úvodní zápas ukázal jejich přínos pro hru. Zkoušení bude pokračovat i nadále, a to jak v tréninkovém procesu, tak i v dalších přípravných zápasech. Musíme najít nejvhodnější složení a herní styl pro náročnou jarní sezonu," má jasno šéf přibyslavické lavičky.
Góly: Hruška 2. Poločas: 2:0. Přibyslavice: Svoboda – Carda, Polovčík, Sirota, Baslík – Vaněk, Palát, Růžička, Masopust – Hruška, Packa. Střídali: Micek, Kučera.

BEDŘICHOV – KOUTY odloženo
Utkání se odehraje 7. března.