„Komunikace je složitější, ale se všemi se už zdravíme česky," usmívá se kapitán David Komínek.

V sobotu vás čeká první jarní zápas, panuje v kabině spíš napětí, nebo dobrá nálada?

Všichni se těšíme a jsme plni očekávání.

Optimismus by vám měla dodat vcelku povedená příprava, na rozdíl od té letní…

Při pohledu na výsledky to vypadá, že byla úspěšná. Na druhou stranu jsme většinu zápasů odehráli proti týmům z nižších soutěží, takže naši skutečnou formu prověří až mistrovské zápasy.Ty budou určitě jiné a těžší, to je jasné. Dle mého názoru jsme kvalitně posílili na postech, kde to bylo potřeba, z toho mám dobrý pocit.

Jako stoper asi moc nejste nadšený z rotace brankářů v týmu. Po půlroce je na tomto postu opět změna, z Jihlavy přišel na hostování mladík Pavel Soukup, je to s ohledem na souhru komplikace?

Trochu ano, na někoho si tam zvyknu a on po půl roce zmizí. Předchůdci aktuální jedničky byly přece jenom ostřílenější a zkušenější, proto jsem teď trochu na rozpacích, ale věřím, že si to časem sedne.

Určitou raritou jsou už delší dobu afričtí hráči, ke kterým teď přibyli dva Japonci, jaká je teď vůbec v kabině komunikace?

(smích) Česko-anglická, možná spíš anglicko-česká. Samozřejmě je to trochu složitější, na druhou stranu tihle kluci jsou přece jenom učenlivější než jejich předchůdci. Ti dva noví jsou opravdu snaživí, už se i česky pozdravíme.

Bylo pro vás na startu přípravy překvapení, že klub angažuje až tak exotické hráče?

Ani ne, už předtím jsme si říkali, kdo k nám asi přijde příště, protože naše vedení se na takové posily specializuje (smích)Víme, že jsou schopni dovést fotbalisty z různých koutů světa.

Jaro odstartujete v sobotu domácím zápasem proti Otrokovicím, kterým máte co vracet. Už na tohoto soupeře přišla řeč?

Bavili jsme se o něm a těšíme se na to, že jim tu podzimní šestigólovou porážku oplatíme.

I přes nepříznivé počasí vedení klubu deklaruje, že vaše hlavní hřiště bude připraveno, jak to vidíte vy?

Připravené je podle mého názoru dobře, což prokázala už víkendová generálka s Polnou. I já jsem přesvědčený, že se hrát bude, terénu na hlavním hřišti není co vytknout.