RAPOTICE – ŽĎÁR B 0:4

Domácí začali nedělní utkání hodně vlažně a už v 9. minutě prohrávali 0:2. Dvě rychlé brejkové situace využil nejprve Libor Sláma, poté si smolnou vlastní branku vstřelil Matoušek.

Rezerva Žďáru dál podnikala nebezpečné útoky do otevřené obrany domácích, už na rozdíl tří branek zvýšil tečovanou střelou opět Libor Sláma. Rapotice chtěly s utkáním ještě něco udělat, jenže chvíli po změně stran přišel pomyslný čtvrtý hřebíček. Domácí obraně upláchl Henzl a bylo hotovo – 0:4. Utkání se pak již pouze dohrávalo.

Góly: 5. a 35. L. Sláma, 9. Matoušek (vlastní), 49. Henzl. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:0. Diváci: 57. Poločas: 0:3. Rapotice: T. Laš – Sobotka, Švarc (80. Dvořáček), Dobeš, Valsa, Stér (56. Škorpík), Matoušek, Němec, Sobotka (53. Císař), M. Laš, Mucha. Žďár B: Sáblík – Z. Peňáz, Machatka, T. Peňáz, Pátek – Musil, Janů, B. Sláma, L. Sláma – Henzl (60. Lukáš), Kovář.

DUKOVANY – KOUTY 0:0

V souboji druhého a třetího nejproduktivnějšího útoku se čekaly brankové hody, ale tentokrát měly navrch obrany s brankáři. Dukovany tak na jaře ztratily první body.

Rozhodčí: Petrlík, ŽK: 2:3. Diváci: 150. Dukovany: Křišťál – Viklický, Kunc, Prokeš, Sedláček, Koníř, M. Fojtášek (60. J. Fojtášek), Jacko (78. Číhal), Černý, Blatný, Jašek. Kouty: Stýblo – Hrůza, Růžička, Havelka, Parma, Roušar, Neumann, Coufal, Semrád (90. Nováček), Nestrojil, Doležal (89. Neuwirth).

JEMNICKO – MORAVEC 4:0

Fotbalisté Jemnicka měli od úvodních minut zřetelný tlak, který zúročili ve 26. minutě ze sporného pokutového kopu Tobolkou. „Ondráček si sám nastřelil ruku a sudí odpískal penaltu,“ zlobil se trenér Moravce Lukáš Broža, který dokonce musel naskočit do branky svého mužstva.

O čtyři minuty později přidal nikým nehlídaný Tobolka druhou branku. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. V 68. minutě zvýšil na 3:0 ze situace, která zaváněla ofsajdem Novák, konečnou podobu výsledku dal o sedm minut později z dalšího pokutového kopu Menčík – 4:0.

Góly: 26. (PK) a 30. Tobolka, 68. Novák, 75. Menčík (PK). Rozhodčí: Doskočil, ŽK: 1:2. Diváci: 205. Poločas: 2:0. Jemnicko: Kopeček – Niederhofer, Novák, Svěrák, Kincl, Axman, Vacuška, Křivánek (71. Krejča), Menčík, Koutný, Tobolka (60. Mašát).

NOVÉ SYROVICE – ŠEBKOVICE 0:0

V derby se zrodilo překvapení. Před velmi pěknou návštěvou se favorit nedokázal prosadit střelecky, a tak nevyužil šanci odskočit Dukovanům. Naopak domácí tým potvrdil jarní zlepšení.

Rozhodčí: Bílek, ŽK: 2:1. Diváci: 250. Nové Syrovice: Novák – Chalupa, Toman, Procházka, Janoušek, Růžička (89. Weidenthaler), M. Sosnar, Železný, Houserek, Dubský, Marek (70. Dvořák). Šebkovice: Klubal – Netík, D. Karásek, Z. Karásek, Dvořák, Večeřa, T. Kotačka, Roupec, Přibil, Novotný, Prokeš.

ŽELETAVA – N. MĚSTO B 2:0

O osudu zápasu rozhodla úvodní desetiminutovka. Už po pěti minutách dostal domácí Želetavu do vedení Pacas, za další dvě minuty to bylo po zásahu Jičínského 2:0. Ve zbytku utkání už necelá osmdesátka diváků další branky neviděla.

Góly: 5. Pacas, 7. Jičínský. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 5:1. Diváci: 78. Poločas: 2:0. Želetava: Tománek – Trnka, Vladeka, Malík, Michal Vrbka, Čurda (68. Janiček), Ondráček, Pacas (89. Šindelář), Jičínský, Martin Vrbka, Simandl.

R. SVRATKA – BUDIŠOV 1:1

První šanci si vypracovala domácí Radešínka, po přihrávce Pekárka ale Michal Šacl zakončení prováhal. Poté převzali iniciativu hráči Budišova a po půlhodině hry nastřelili břevno domácí svatyně.

Branky padaly až po změně stran. V 50. minutě vyslal Starý do sóla Pekárka, který vyběhnutého gólmana šikovně přeloboval – 1:0. Hosty inkasovaná branka nepoložila, v 72. minutě si Rygl naskočil na centrovaný balon a s přispěním obránce Chrásta jej poslal za záda Petra – 1:1.

Domácí poté odpadli, Budišov několikrát mohl rozhodnout, ale na výsledku se nic nezměnilo.

Góly: 50. Pekárek – 72. Rygl. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Bajer – T. Nováček, Votoupal, Rygl, Mucha, Pavelec, K. Nováček (76. Doležal, Barák, Kozuň (76. Kolda), Pavlatovský, Horký.

HFK TŘEBÍČ B – JAROMĚŘICE N. R. 8:0

V existenčním utkání pro oba týmy se projevila naplno obrovská krize Jaroměřic, rozhodnuto bylo již po prvním poločase.

Góly: 29. a 88. Maleta, 33., 49. a 58. Durda, 45. Staněk, 80. a 90. Bence. Rozhodčí: Pavlas, ŽK: 1:0. Diváci: 88. Poločas: 3:0. HFK Třebíč B: Šplíchal – Hrbáček, Pecka, O. Uličný (46. J. Uličný), Hronek, Durda, V. Bence, Maleta, Staněk (77. Lorenc), Benáček (63. Mitáš), Valíček. Jaroměřice n. R.: Pisk – Buchtela (24. Macháček), Urbánek, Bula, Svoboda, Prokop, Palát, Melán, Pejchal, Stejskal, Heralecký.