Záchranářské boje na hřišti soupeřů se odehrají o víkendu v I. A třídě skupiny B. Čáslavice/Sádek čeká tuhý boj o bytí a nebytí s Bohdalovem. Na dálku jim mohou pomoci i Přibyslavice, které doma přivítají Stonařov.

Právě soupeř z Jihlavska si na favorita věři. Ze vzájemného podzimního souboje vyšel vítězně. Na domácím hřišti soupeře porazil 2:1.
„U nich jsme ale dvakrát nebo třikrát nevyhráli. Do Přibyslavic jedeme pro bodový zisk, když bude tří bodový, budeme spokojenější,“ nastínil ambice trenér Stonařova Zdeněk Štancl. Oba soupeři se dobře znají, hrají spolu již několikáté utkání.

O úspěchu rozhodne prý proměňování gólových příležitostí. „V minulých dvou zápasech jsem byl se hrou spokojen, klukům jsem neměl prakticky co vytknout. Naším jediným problémem je produktivita,“ podotýká trenér a dodává. „Kádr máme úplný, žádná zranění nepřibyla a do zápasu by měl být připravený i útočník Václav Kain.“

Ve čtvrtek a v pátek se také rozhodne o budoucnosti trenéra A-týmu. „Máme sezení a tam se rozhodne, zda-li v neděli povedu kluky já nebo někdo jiný,“ prozradil Zdeněk Štancl.

„Určitě se známe, víme že se jim přes zimu uzdravili zranění hráči a Stonařov jistě svou kvalitu má,“ uznává přibyslavický trenér Vladimír Malý a dodává. „Do zápasu půjdeme s pokorou a soupeře určitě nepodceníme.“ Trenér by byl rád, kdyby se soupeř nedostal do vedení a první branku vsítili domácí. „Musíme bojovat, hrát aktivně a pak to půjde,“ nastínil způsob hry.

Čáslavice a Bohdalov dva týmy ze dna tabulky, dva týmy, které se v neděli v přímém souboji utkají o body, které jim pomohou k záchraně v I. A třídě. Pohyb v sestupových vodách tabulky vidí trenér fotbalistů Čáslavic Jiří Simandl v odchodu důležitých hráčů a omlazení mužstva. „Bojovnost a nasazení klukům určitě nechybí, všechno je v nezkušenosti a taktických chybách,“ uznal.

Bohdalov v posledním kole na svém hřišti porazil Šebkovice a přeskočil svého nedělního soupeře o jeden bod. Čáslavice vyjížděly na těžký zápas do Jaroměřic. Favoritovi podlehly a jely domů s prázdnou. I přesto si udržely čtyř bodový náskok před posledním Stonařovem.
„Psychickou nevýhodu v naší prohře bych neviděl, Bohdalov sice doma vyhrál, ale my jsme prohráli na hřišti prvního, takže si nemyslím, že by nás to ovlivnilo,“ potvrdil trenér Jiří Simandl.

Čáslavicím budou chybět dva vyloučení hráči z posledního zápasu: záložník Marcel Šimek a navrátilec Jakub Novák. „I bez nich se musíme soustředit na naší hru. Já osobně soupeře neznám, nevím jakou hru praktikují,“ podotkl Simandl.

EDITA PALKOVIČOVÁ