„Na devadesát procent jsme zachráněni, na poslední Břeclav máme pět bodů a asi není reálné, aby teď dvakrát vyhrála," řekl třebíčský záložník Jiří Chlup.

Podobně smýšlí i trenér Libor Zelníček. „Zápasy našich pronásledovatelů sleduji. Oba mají takový los, že pokud závěr soutěže proběhne v normálu, nedoženou nás," je přesvědčený.

Horáckému fotbalovému klubu nahrály výsledky druhé ligy. Díky poslednímu místu Vyšehradu sestupuje z MSFL pouze poslední celek, nikoliv dva, jak do posledního kola hrozilo.

„Věděli jsme, že jakmile zvládneme zápas s Velkým Meziříčím za tři body, máme po starostech," podotýká Chlup.

Ten se stal jedním z hrdinů nedělního zápasu. Jeho parádní dalekonosná střela znamenala pro domácí už dvoubrankové vedení. „Někdo mi tam sklepl míč, já jsem si to zpracoval a jak se říká, zavřel oči. Chtěl jsem halvně trefit bránu, což se naštěstí povedlo," usmíval se zkušený středopolař.

Smutek byl pochopitelně na druhé straně. Velké Meziříčí potvrdilo, že má výsledky jako na houpačce. Před týdnem sedmi góly deklasovalo ambiciózní Kroměříž, tentokrát dostalo lekci z produktivity od zachraňujícího se celku, navíc odvěkého rivala, na kterého se mu dlouhodobě nedaří.

„Jsme obrovsky zklamaní, byli jsme jednoznačně lepší, ale nedáme šance a dostaneme takové góly nególy," štvalo krajního záložníka Petra Dolejše. Právě on byl jednou z ústředních postav zápasu. Po jeho centrech si hosté vytvářeli ty největší šance. Jednu měl dokonce i on, ale v prvním poločase trefil tyč. „Prostoru jsem měl dost, ale bohužel většinou bez míče," krčil rameny.

Nakonec se podepsal i pod první inkasovaný gól. Robin Demeter na něj rozehrál nakrátko standardku, Třebíčští však úmysl přečetli, Dolejše obrali a z brejku udeřili.

„Je to samozřejmě naše chyba, stejně tak jako to, že domácí pak jdou ve čtyřech téměř sami na gólmana," kroutí hlavou.

Prohra ho mrzí hlavně proto, že do Třebíče dorazila početná skupina příznivců. „Chtěli jsme i kvůli nim zase vyhrát, bohužel," dodal.

V Třebíči nejsou na podobnou kulisu moc zvyklí. Už i z toho důvodu, že v MSFL jde s Velkým Meziříčím pouze o jediné derby. Ostatní účastníci jsou mimo kraj. „Je to škoda, takových zápasů by mohlo být víc, bohužel týmy z Vysočiny se teď v divizi moc neprosadily," podotkl Chlup.