BYSTŘICE - V. BÍTEŠ 1:0

Derby Žďárska se odvíjelo od tipu domácího trenéra Karla Fencla. Ten před zápasem prorokoval výsledek 1:0 a na jeho slova do puntíku došlo. O jedinou branku utkání se postaral Holý, který využil zaváhání stopera a své sólo tváří v tvář Šulovi zkušeně zakončil. Po přestávce se probudila i Bíteš a úvodních deset minut byla aktivnější. „Měla více ze hry, dostávala se do brejků, ale vyloženou příležitost si nevypracovala,“ poznamenal Fencl. Po hodině hry se zpět do sedla posadila Bystřice, ovládla střed pole a hned několikrát mohla pojistit svůj hubený náskok, jenže všichni střelci zřejmě chtěli vyslyšet trenérovy prognózy a Šulu už nepřekonali.

Gól: 18. Holý. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček Vícha (15. Hrubeš), Chocholáč, Veselý, Mitáš Krošlák (88. Cacek), Zbytovský, Illek, Z. Sklenář (85. Špatka) Prášil, Holý. V. Bíteš: Šula Kopáček, Kerber, Střecha, Horký Dvořák, Nekuda (66. Jelínek), Pelán (81. Klusák), Loup Pohl (70. Ivančík), Pokorný. Nejlepší hráči: Holý, Z. Sklenář Střecha.

OKŘÍŠKY - JAROMĚŘICE 0:2

Ve 31. minutě se Jaroměřice ujaly vedení, kdy se míč po Novotného centru za pomoci odrazu od domácího beka dostal za Fialova záda. Vyrovnat mohl Řezáč, který sice překonal Chalupu, ale míč směřující do sítě vykopl Ošmera. Druhý poločas se domácí vrhali do útoku. V 57. minutě jim však zasadil druhou ránu Neumann, který se trefil po rohu hlavou. Od této chvíle se hrál fotbal nahoru dolů. Martin Řezáč se řítil sám na Chalupu, ale nepřekonal jej. Vzápětí zneškodnil hostující gólman šanci Kotrby. Hostitelé zapomínali na zadní vrátka a Neumann si zkoušel na Fialu samostatné nájezdy. Alespoň v této disciplíně byl okříšský gólman úspěšnější.

Góly: 31. Novotný, 57. Neumann. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:0. Diváci: 260. Poločas: 0:1.Okříšky: Fiala Brabenec, Tekal, Voda, Široký (82. Ryšavý) Dočkal, Tůma (74. Bastl), Martin Řezáč (69. Rampír), Jůza Miroslav Řezáč, Kotrba. Jaroměřice: Chalupa Václavek, D. Karásek, Ošmera, Hambálek Trnka (87. Němec), Musil, Novotný, Man (84. Prokeš) Neumann (89. M. Karásek), Míča. Nejlepší hráči: Fiala Novotný, Václavek.

JEMNICKO - PACOV 2:0

Rozjetí hosté do Jemnice očividně přicestovali pro tři body, zatímco domácí stále nastupují v okleštěné sestavě a měli za sebou dvě porážky od Bíteše a ve Ždírci. Jemnicko se zaměřovalo na defenzivu a spoléhalo na brejky, ze kterých ale pramenily šance. Nejprve jeden z protiútoků gólově nezakončil Šplíchal, ale v 19. minutě se už skóre měnilo. Krejčův centr zprava doklepl do sítě Tobolka. Pacov měl optickou převahu, ale brankové příležitosti se rodily na druhé straně. Ještě do poločasu jednu nevyužil Grün. V 53. minutě utekl hostující obraně napravo Grün a jeho centr střelou z malého vápna zužitkoval Tobolka 2:0. Domácím se pak dařilo kontrolovat hru a držet míč častěji na kopačkách, a tak si Jemnicko dokráčelo zaslouženému vítězství. Snížit ještě mohl pacovský Vlach, ale jeho šanci zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Góly: 19. a 53. Tobolka. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:1. Diváci: 157. Poločas: 1:0. Jemnicko:Kopeček J. Kincl, Koutný, Štancl, Máca Tobolka, M. Krejča, Kelbler, Šplíchal, Habr (82. Štumfol, 88. Kovařík) Grün. Pacov: Jíša Kerouš, Koller, Váňa, Kostroun Zíka, Hrobský (85. Rybák), Fořt, Martů Vlach, Přibyl. Nejlepší hráči: Grün, Koutný Koller.

H. BROD - NOVÁ VES 0:0

Od prvních minut se hrál oboustranně nepřesný fotbal. Do první vážnější situace se dostali hosté, když Petra Bureše zblízka vychytal brodský gólman Kučírek. Sedm minut nato se zapotil na druhé straně Pavel Novotný, který včas vyběhl proti Petříkovi. Před poločasem se ideálně uvolnil Hejkal, ale před brankou hostí nikoho nenašel. K odkopnutému míči se dostal Vacek, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč. Po přestávce se obraz hry nezměnil a oba týmy hrozily pouze ze standardních situací. Gólu se přeci jen diváci dočkali, a to v poslední minutě v Kačírkově svatyni, ale pro ofsajd nebyl uznán.

Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. H. Brod: Kučírek Blaha, Novotný, Nechvátal, Berky Lacina, Sláma, Kunc, Hejkal Petřík, Vacek. Nová Ves: P. Novotný J. Bureš, Havlík, P. Šandera, Kubík J. Šandera, R. Novotný, Ondřejka, T. Novotný P. Bureš, Čech (79. Nečas). Nejlepší hráči: Hejkal Havlík, Radek Novotný.

HERÁLEC HB - ŽIROVNICE 1:2

Hosté začali v Herálci výborně. Hned v první minutě se k trestnému kopu postavil Dýnek a nedal Koubkovi žádnou šanci. Herálec se v prvním poločase vůbec nemohl dostat do tempa hry. Tři minuty před poločasem ještě Koubek vyrazil tečovanou střelu Staňka. Po přestávce mohl vyrovnat Martínek, ale netrefil odkrytou branku. Trest přišel z hlavy Staňka 0:2 Potom diváci viděli kuriózní gól, když hostující gólman Tomíšek při odkopu trefil Ganobjaka a od něj se míč dokutálel za brankovou čáru a snížil na konečných 1:2.

Góly: 73. Ganobjak 1. Dýnek, 63. Staněk. Rozhodčí: Straka. ŽK: 4:0. Diváci: 70. Poločas: 0:1.Herálec HB: Koubek Klement, Kuchta, Martínek, J. Stojan (67. V. Vašák) Blažek, Ganobjak, Filipský, Král Pátek, Hrala. Žirovnice: Tomíšek Knotek, Časta (42. Kořínek), Staněk, Charousek Moravec, Pahr (79. Dvořák), P. Houška, Vilímek (89. Rozporka) Dýnek, Blažek. Nejlepší hráči:Martínek Staněk, Pahr.

ČÁSLAVICE-SÁDEK - ŽDÍREC 6:1

Domácí se do soupeře pustili s vervou a už v první minutě se po centru ocitl na malém vápně nekrytý Vacek, ale netrefil. Pak se zastřeloval Bula, který nevyužil slibnou šanci. Ovšem v 11. minutě už to přišlo, kdy obranou hostí propadl míč k volnému Čermákovi a ten otevřel skóre. V 15. minutě se zranil ždírecký brankář Rezničenko. Jeho náhradník se neuvedl příliš dobře, když chytil malou domů a po rozehrávce nepřímého kopu propálil zeď Jedlička 2:0. Poločasové skóre stanovil ve 36. minutě krásnou brankou Czucz, který hlavou přehodil Vymetala.

Brankostroj Čáslavic pokračoval i po změně stran. Nejdříve v 60. minutě se podruhé zapsala do listiny střelců útočná posila domácích Czucz. O pět minut později potrestal faul ve vápně z penalty hostující Adamec. Jenomže hned po rozehrání zakončil parádní kombinaci domácí Vybíral. Konečnou podobu výsledku dal v 71. minutě hrdina zápasu Czucz, který zkompletoval hattrick.

Góly: 11. Čermák, 26. Jedlička, 36., 60. a 71. Czucz, 66. Vybíral 65. Adamec (PK). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák (78. Pokorný), Kozelský, Zikmund, Jedlička Vacek, Šimek (78. Urban), Bula, Vybíral Czucz (83. Kylíšek), Čermák. Ždírec: Rezničenko (15. Vymetal) Kučera (84. Malinský), Pleva, Klupka (46. Klimeš), Votava, Takács, Kysilko, Čalkovský, Adamec, Pátek, Sysel. Nejlepší hráči: Czucz, Šimek, Vybíral.

SAPELI POLNÁ - M. BUDĚJOVICE 3:0

Domácí odstartovali utkání náporem a už ve třetí minutě po akci Zamazala a Rychteckého se hlavou trefil Morkus. V dalších šancích byli Černý, Vacek a Rychtecký, ale skóre se měnilo až v 19. minutě, kdy vybojoval Zamazal míč, uvolnil Špendlíčka a ten chladnokrevně loboval brankaře. Zvýšit mohl opět Špendlíček, ale byl vychytán. V 57. minutě zahrál Brnický standardní situaci ideálně na hlavu Rychteckého 3:0. V závěru se do šance dostali i hosté, ale nedokázali překonat Koubka, a když ho překonali, tak ho zachránila tyč.

Gól: 3. Morkus, 19. Špendlíček, 53. Rychtecký. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Sapeli Polná: Koubek Černý, Tržil, Reiterman, Barák Vacek, Morkus 85. Slezák, Zamazal (64. Fišer), Brnický Rychtecký (79. Klimeš), Špendlíček. M. Budějovice: Klouda Novotný, Toman, Busta, Kyzlink Buďa, Veselý, Kopeček (82. Svoboda), Černý Škoda, Stehlík (82. Trnka). Nejlepší hráči: Barák, Vacek Klouda.

Příští kolo: Okříšky Sapeli Polná, Jaroměřice H. Brod, Nová Ves Humpolec, St. Říše Herálec HB, Žirovnice Jemnicko, Pacov Čáslavice-Sádek, Ždírec n. D. Bystřice, V. Bíteš M. Budějovice.