OTROKOVICE – TŘEBÍČ 0:10


Začátek patřil domácím fotbalistům, ale starší dorostenci z Třebíče měli hru plně ve své moci a už v 6. minutě po trestném kopu Novotného z následné drážky Martin Chalupa otevřel skóre.


Další momenty patřily hostům, kteří neproměnili značné množství šancí. Nejdříve Novotný rozehrál rohový kop na Štěpána Svobodu, který našel volného Floriána, ale jeho střele chyběly centimetry. Kostelecký zakončil svůj únik střelou do brankáře, s dorážkou si neporadil ani Novotný. Na druhé straně se musel vyznamenat i třebíčský brankář Kruba, jenž napravoval zaváhání třebíčské obrany.


Až ve 21. minutě Válek poslal přihrávku za obranu na nabíhajícího Floriána, který svůj únik přesně zakončil 0:2. Na druhé straně po rohovém kopu předvedl opět své kvality Kruba. V 31. minutě našel Texl volného Válka, který přehodil vyběhnuvšího brankáře 0:3. V 35. minutě dostal Novotný přihrávku od Kosteleckého, pohrál si s obránci, položil na zem i brankáře a skóroval do prázdné branky 0:4. Ve 40. minutě se po vhazování Čecha dostal k míči Florián, v pokutovém území byl faulován a Kostelecký nařízenou penaltou stanovil poločas 0:5.


V 55. minutě unikl po levé straně Florián a jeho přihrávku proměnil Venhoda 0:6.


V 57. minutě zaútočili z místa obránců Pavel Chalupa a Štěpán Svoboda, přes Novotného se dostal míč k Venhodovi, jehož přihrávku na Štěpána Svobodu si obránce srazil do vlastní branky 0:7. V 60. minutě poslal Texl centr přes půl hřiště na Floriána, který ukázal svůj přehled a přehodil špatně postaveného brankáře 0:8. Domácí dorostenci i za tohoto stavu bojovali a několikrát zaměstnali střídajícího brankáře Hrušku. Také otrokovický brankář si poradil se střelami Kosteleckého, Venhody a Floriána. V 81. minutě upravil na 0:9 opět Florián po přihrávce Štěpána Svobody. Poslední branku vstřelil v 86. minutě Kostelecký po samostatném úniku – 0:10.


„Otrokovice se sice snažily, ale nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli. Byl to mimořádný výkon, za který musím kluky pochválit,“ byl spokojen trenér Třebíče Pavel Franěk.

Góly: 21., 60. a 81. Florián, 40. a 86. Kostelecký 6. M. Chalupa, 31. Válek, 35. Novotný, 55. Venhoda, 57. vlastní. Poločas: 0:5. Třebíč: Kruba (68. Hruška) – Svoboda (81. Benda), M. Chalupa, P. Chalupa, Svoboda – Čech, Texl, Válek (46. Venhoda), Novotný, Kostelecký – Florián.

ZDENĚK MENOUŠEK