Třebíčská juniorka ustála tlak neproduktivních Budějovic

Třebíčsko – Hned tři duely okresních rivalů nabídlo 21. kolo I. A třídy. V tom nejdůležitějším juniorka Horáckého klubu z Třebíče přečkala nápor fotbalistů Moravských Budějovic a poté rozhodla. Dukovany vyhrály ve Žďáře pomohly Náměšti zvýšit náskok na čele tabulky skupiny B.

14.5.2018

Známé pořekadlo „nedáš, dostaneš“ zafungovalo v záchranářském derby mezi juniorkou HFK Třebíč (v červeném) a Moravskými Budějovicemi, které na začátku druhého poločasu dvakrát trefily brankovou konstrukci a pak čtyřikrát inkasovaly.Foto: Deník / Jiří Oborný

JEMNICKO – ŽELETAVA 1:0
Úvodní pětiminutovka patřila hostům, kteří dvakrát zahrozili. Nejdříve domácí obrana zastavila Simandlův průnik za cenu rohu a po jeho rozehrání skončila hlavička želetavského hráče mimo tři tyče. Pak začalo mít více ze hry Jemnicko, které si začalo vytvářet šance. Ve 28. minutě rozehrál trestný kop Krejča a Koutný hlavou skóroval. Domácí byli po zbytek poločasu lepší a Želetava se do ničeho nedostávala. Až těsně před pauzou pronikl do vápna Vojtěch Čurda, ač faulován akci dohrál, ale zakončil vedle.

Druhá půle začala největší šancí Jemnicka, ovšem po rohu hlavičkoval Vacuška z malého vápna jen do brankáře Partla. Od té doby vypadli domácí z tempa a přenechali iniciativu soupeři. Želetava se však do výrazné šance nedostala, měla jen náznaky. „Jak jsme byli první poločas výrazně lepší, od 50. minuty jsme hráli křečovitě, ale umlátili to. Po předchozích dvou nezdarech jsou pro nás nejdůležitější tři body,“ hodnotí trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Gól: 28. Koutný. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 3:2. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Jemnicko: Kopeček – Niederhafner (70. Nikrmajer), Koutný, Krejča, Máca - Kincl, Vacuška, Svěrák, Nevrkla (56. Kalášek) – Grün, Anděl (90. O. Tesař). Želetava: Partl – Martin Vrbka, Šrutka, Vladeka, Jičínský (46. Pacas), Vranka, Michal Vrbka, Simandl, V. Čurda, Malík, T. Vrbka.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – N. SYROVICE 4:0
První půlku dominoval spojený tým Budišova-Náramče, který převahu vyjádřil střelecky. A to ještě další šance zůstaly nevyužity. Po návratu z kabin se už domácí nikam nehnali, ale přesto měli ještě několik brankových příležitostí, využili už jen jednu jedinou. To Nové Syrovice, které přicestovaly v okleštěné sestavě, ohrozily bránu jen jednou, se střelou Sosnara si Trnka poradil.

Góly: 10. a 37. Votoupal, 23. Pažourek, 57. Obůrka. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:2. Diváci: 85. Poločas: 3:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Pavelec, Hrádek, Dvořák, Molnár – Horký (85. Pavlatovský), Votoupal, M. Sedláček, Obůrka (76. Věžník) – Pažourek, K. Nováček (62. J. Sedláček). Nové Syrovice: P. Novák – Filipský, Chalupa, Dvořák, Janoušek, Růžička, T. Lang, Svoboda, Vlček, M. Sosnar, Zerza.

TŘEBÍČ B – M. BUDĚJOVICE 4:1
Jako první zahrozil po rychlém útoku domácí Doležal, ale jeho přízemní střela k tyči postrádala razanci, a tak s ní Jelínek neměl problém. Třebíčská juniorka měla od začátku více ze hry. Ovšem spousta akcí postrádala finální nahrávku, a tak se do další šance dostal až po dvaceti minutách hry znovu Doležal, ale tváří v tvář Jelínkovi branku přestřelil. Udeřit mohlo i na opačné straně, ale přímý kop Škody ze střední vzdálenosti skončil těsně vedle. Do přestávky ještě nebezpečně vystřelil Radim Bence, ale míč skončil za přispění teče moravskobudějovického hráče těsně nad.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, nejprve skončil Pařízkův pokus na břevně a následně hlavičkoval Michal nad. Moravské Budějovice převzaly iniciativu a míč létal kolem Šplíchalovy brány. Následně střídající Horecký trefil tyč. Tak udeřilo na opačné straně, když Radim Bence přízemní střelou z trestného kopu podél zdi poslal míč k tyči – 1:0. Hosté se snažili odpovědět, ale nebylo jim souzeno, a tak přišel trest, když se konečně prosadil Krula. Následně pokračovala snaha Budějovických, ale prostor se otevřel Krulovi, který vybídl ke skórování Renáta. Hosté se dočkali po rozehrané standardní situaci, na jejímž konci stal Aleš Svoboda. Tentýž hráč skóroval ještě jednou, ale gólovou radost mu zkazil zvednutý praporek. Na opačné straně se pak pískala penalta, kterou Radim Bence proměnil a bylo po zápase.

Góly: 60. a 88. R. Bence (druhý z PK), 75. Krula, 79. Renát – 81. A. Svoboda. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:3. Diváci: 41. Poločas: 0:0. Třebíč B: Šplíchal – Valíček, Karásek, Pecka, R. Bence – O. Uličný, Renát, Lorenc (81. Staněk), J. Uličný (38. Hronek) – Krula, Doležal (58. Novák). Moravské Budějovice: Jelínek – Novotný, Busta, J. Benda, Stehlík – P. Benda (46. Horecký), Pařízek, Kopeček, Škoda (78. K. Svoboda) - A. Svoboda, Michal.

ČERNÍČ – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:8
Zápasy, kdy hraje poslední s prvním, bývají někdy nevyzpytatelné, ale tentokrát se žádné překvapení neudálo. Domácí sice drželi krok přes půl hodiny, jenže poté se „utrhl ze řetězu“ hostující Durajka, který v rozmezí pouhých devíti minut zaznamenal hattrick, a dal mači jasný směr. Opařená Černíč navíc před pauzou neuhlídala Čermáka a inkasovala počtvrté. Bohužel pro nováčka soutěže měla i druhá půlka stejný nádech. Lídr hrál uvolněně a sobotní zápas si vyloženě užíval, což korunovali dvakrát Šimončič, jednou Svoboda a svou čtvrtou trefou Durajka. Až poté se zapsal do listiny střelců i jeden z domácích. Bromova branka ale moc radosti nenadělala.

Góly: 80. Brom – 33., 37., 41. a 67. Durajka, 44. Čermák, 52. a 60. Šimončič, 64. Svoboda. Rozhodčí: Janovský. Bez ŽK. Diváci: 70. Poločas 0:4. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Beseda, Deutschar, M. Leitkep – Lacko (68. Šimánek), Janoušek, Brom, Lacina - D. Lovětínský, Čermák. Náměšť-Vícenice: Bartošek (68. Kováč) – Lampíř, Heres, Čermák, Homola – Jonák, Rubák (46. Anna), Durajka, Klíma – Šimončič, Svoboda (65. Tržil).

ŽĎÁR B – DUKOVANY 0:1
Hodně smolný zápas sehrála rezerva Žďáru. V první půli neproměnila několik gólových příležitostí a po změně stran za to pykala. V 50. minutě přišla ztráta balonu ve středu pole a Koníř po rychlém brejku prostřelil gólmana Sobotku. Celou druhou půli pak domácí dobývali hostující obranu, ale skórovat se jim nepodařilo. „Dukovany celý zápas jen bránily a tato taktika jim bohužel vyšla,“ postýskl si po utkání kouč Žďáru Ladislav Jun.

Gól: 50. Koníř. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 1:2. Diváci: 88. Poločas: 0:0. Žďár B: Sobotka – Havlík, Růžička, Machatka, B. Sláma – Z. Peňáz, Sodomka (62. Bulíček), Musil, Russ (72. T. Ločárek) - Janů, M. Filippi (85. Baránek). Dukovany: Křišťál – J. Fojtášek, Kunc, Prokeš, Koníř, Hron, Černý (80. Pislcajt), Koudelný, Horák (89. Hrubeš), Michalica, M. Fojtášek.

MORAVEC – ŠEBKOVICE 3:3
Svoji herní převahu Moravec zúročil ve 27. minutě, po dlouhém autu Juračky na přední tyči hlavou zakončoval Martin Černý – 1:0. Jenže Šebkovice hned o minutu později po standardní situaci vyrovnaly gólem Tomáše Kotačky. Pět minut před pauzou pak Večeřa skóre zápasu otočil – 1:2. Po změně stran bylo s domácími po brance Roupce ještě hůř. Moravec se však nevzdal a po velkém tlaku brankami Kováře a Toufara z penalty dokázal vyrovnat na konečných 3:3.

Góly: 27. M. Černý, 75. Kovář, 81. T. Toufar (PK) – 28. T. Kotačka, 40. Večeřa, 60. Roupec. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Moravec: P. Kudiovský – F. Kudiovský, P. Černý, T. Toufar, Juračka, Červinka, M. Černý, Kovář, Christian, Šebek (8. Smolík, 63. Kachlík), Štěpánek. Šebkovice: Klubal – Netík, Busta, Říha (83. Eberl), Kašpárek, Večeřa, T. Kotačka, Roupec, Pecka, P. Kotačka (64. Rygl), Karásek.

Reportéři Deníku

14.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 12 200 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: . Pracoviště: Rekonstav hb, s.r.o., Palackého tř., č.p. 27, 675 51 Jaroměřice nad Rokytnou. Informace: Ĺudmila Bednářová, +420 777 758 254. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik osobních automobilů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo působení: , , * oblasti umístění kogeneračních jednotek Výčapy a okolí, , Popis pozice: , , * provádění kontroly, údržby a oprav kogeneračních jednotek, údržba motorů (kontrola a nastavení ventilových vůli, výměna svíček, výměna oleje, olejového a vzduchového filtru, výměna hlav válců pístové skupiny, atd. údržba chladičů a technologie kogeneračních jednotek, práce s PC, každodenní výjezdy na instalace KJ - bioplynové stanice, kotelny, ČOV, , Požadujeme:, , * střední odborné vzdělání s maturitou nebo vyučení v oboru mechanik/opravář, případně automechanik , * řidičský průkaz sk. B , * praxe v oboru výhodou , * manuální zručnost , * znalost práce na PC , * znalost cizích jazyků výhodou , * spolehlivost, zodpovědnost a samostatnost , * pozitivní a tvůrčí přístup k řešení úkolů , * časovou flexibilitu, , Nabízíme:, , * perspektivu ve stabilní a stále se rozvíjející firmě, * možnost seberealizace – odborný a profesní růst, * odpovídající platové ohodnocení , * k dispozici služební vůz k cestě do práce a zpět, * vzdělávací kurzy, * firemní benefity (dovolená navíc, 3 dny zdravotního volna, finanční bonus za docházku bez absence…). Pracoviště: Tedom a.s., 674 01 Třebíč 1. Informace: Zdeňka Malá, +420 953 311 003. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 18 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě VEDOUCÍ SEKUNDÁRNÍHO BALENÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: dohled na správné balení hotových výrobků do kartonů, kontrola datumu výroby, kontrola na detektoru kovů, kontrola odvodu palet do expedice, organizace práce zaměstnanců, udržování pořádku v prostoru sekundárního balení., Další požadavky: spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost, samostatnost, rozvaha, schopnost jednání s lidmi a schopnost týmové práce. Dobrý zdravotní stav, ochota pracovat v nepřetržitém provozu (ranní, odpol., noční, včetně sobot a nedělí)., Nabízíme práci v moderním potravinářském provozu při teplotách okolo 17- 20°C, pracovní uplatnění ve stabilní firmě, Adekvátní finanční ohodnocení, výkonnostní odměny, příplatky nad rámec ZP.Vhodné i pro absolventy. Nástup leden 2018, pracovní poměr na 1 rok, poté doba neurčitá., Zaměstnanecké výhody: stravenky, Kontakt:, - telefonicky: PO - PÁ od 6,00 do 14,00 hod. tel. 568 840 979, 725 771 550, - e-mailem: simona.prihodova@tipafrost.com, - osobně: TIPAFROST, Žďárského 188, Kožichovice, 674 01 Třebíč od 6,00 do 13,00 hod.. Pracoviště: Tipafrost, a.s., Žďárského, č.p. 188, 674 01 Třebíč 1. Informace: Simona Příhodová, +420 568 840 979,725 771 550(po-pá6:00-14:00hod). Výroba - Výroba Zámečníci strojů 22 500 Kč Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Zámečnické práce, výroba potrubí a konstrukcí., Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, příspěvek na stravování., V případě zájmu kontakt na e-mail: hovorka@edas-tr.cz., Jen pro vážné zájemce o práci.. Pracoviště: Edas s.r.o., Žďárského, č.p. 196, 674 01 Třebíč 1. Informace: Jarmila Charvátová, +420 724 983 000.

Souboj neporaženého Pelhřimova a Okřišek skončil dělbou bodů

O myslibořické účasti v projektu Kopeme za fotbal si povídali Tomáš Palát (vlevo) a Martin Čapoun.
21

Projekt Kopeme za fotbal se vyplácí. Ví to i v Myslibořicích

Motokrosové závody v Jedově zhatilo sucho

Náměšť nad Oslavou - Pořadatelé zrušili motokrosové závody v Jedově. Závod o putovní pohár Veteran enduro-motokros klubu Jedovské stráně se měl uskutečnit v sobotu 22. září. Důvodem zrušení podniku je přetrvávající sucho a omezení odběru povrchových vod, které neumožňuje kropení tratě.

-

Dukovany si připsaly druhé vítězství v sezoně, domácí Kouty překvapivě prohru

Kouty – V duelu 7. kola I. A třídy skupiny B byl favorizovaný tým domácích, který držel před zápasem druhou příčku. Hosté je však zaskočili výborným výkonem v první půli a po zásluze si odvezly všechny tři body.