Zatímco HFK Třebíč doma jen remizoval, Pelhřimov si veze tři body z trávníku Otrokovic.

TŘEBÍČ – UH. BROD 1:1

Ve 22. kole divize D bylo od úvodní minuty znát, že se obě mužstva na jaře nepotkala zrovna s dobrou formou. V prvním poločase byl k vidění spíše průměrný fotbal. Za zmínku stojí pouze tři akce. Ve 24. minutě šel sám na brankáře Ondrůška Pacák, ale jen ho nastřelil. O tři minuty později se zajiskřilo i na druhé straně. Třebíčského gólmana Beera protáhl nádhernou střelou Dvořák. Poslední z vážnější šancí prvního poločasu se zrodila deset minut před přestávkou, kdy si na roh Smažila naskočil Komínek, ale z dobré pozice netrefil branku.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Třebíčané a v 53. minutě to vyjádřili i gólově, když se po zásluze dostali do vedení. Komínek odcentroval z pravé strany na Smažila a ten hlavou otevřel skóre. Třebíč sice kontrolovala hru, ale v 74. minutě byla potrestána za chvilku nepozornosti. Přetažený centr na zadní tyč uklidil do sítě Daněk – 1:1. Potom zahrozil ještě hostující Faldyna střelou těsně nad branku Beera. Rozhodnout mohl domácí Čermák, který měl dvě obrovské šance na kopačce. Jenže v 81. minutě jeho přímý kop Ondrůšek zneškodnil a v předposlední minutě ani na dvakrát nedokázal překonat hostujícího brankáře.

„Až na drobné výjimky jsme kontrolovali hru, ale srazili nás individuální chyby. Kromě gólu jsme měli ještě tři vyložené šance, ale neproměnili jsme je, proto utkání skončilo 1:1,“ zhodnotil zápas třebíčský kouč Petr Vašíček.

Góly: 53. Smažil – 74. Daněk. Rozhodčí: Mikeska. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.
HFK Třebíč: Beer – Š. Svoboda, Komínek, Vejmelka, Kostelecký (75. Florian) – Pacholík, Linhart, Chlup, Smažil – Čermák, Pacák.

OTROKOVICE – PELHŘIMOV 1:2

První poločas byl velice vyrovnaný, ale góly stříleli jen hosté. Otrokovice vstoupily do utkání sice tlakem, ale pozorně bránící hosté je k ničemu vážnějšímu nepustili. Proto udeřilo na druhé straně. Máca našel ve vápně Lišku, který střelou z otočky mezi dvěma obránci otevřel skóre – 0:1. Po obdržené brance chtěli Otrokovice samozřejmě vyrovnat, ale trefili si opět Pelhřimovští. Ve 38. minutě dostal hosty do dvoubrankového trháku Kocián přesnou hlavičkou.

Otrokovice chtěly ve druhém poločase s utkáním ještě něco udělat, ale Pelhřimov stále pozorně bránil. Hosté se díky vytažené domácí obraně dostali do několika brejků, ale Liška výsledek nepojistil. V 79. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Vavruša, který stříleným centrem překonal až příliš vyběhnutého Moravce – 1:2. Vyrovnat se už ovšem domácím i přes územní převahu nepovedlo. Naopak. Liška mohl definitivně rozhodnout, ale pod tlakem a vlivem únavy svoje sólo nedotáhl do zdárného konce. Přesto si Pelhřimov odváží z Otrokovic tři body.

Góly: 79. Vavruša – 19. Liška, 38. Kocián. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Poločas: 0:2.
Pelhřimov: Moravec – Smrčka, Vacek, Kocián, Klofáč – Čížek, Máca, Málek (89. Fišer), Benda – Liška, Průcha (68. Vonásek).

PAVEL MIKEŠ
JAN HAMMER