Třebíč z poháru odešla se vztyčenou hlavou

Uherské Hradiště, Třebíč - Od fotbalistů Třebíče se v souboji s prvoligovým Slováckem nečekal zázrak, ale z Poháru České pošty odešli s hlavami nahoře. Po prohře 0:2 v prvním zápase na domácím stadionu padli Třebíčští stejným výsledkem i včera v Uherském Hradišti.

29.11.2012

U míče Milan KerbrFoto: DENÍK/Stanislav Dufka

Slovácko se však střelecky prosadilo až v posledních deseti minutách, kdy o výsledku rozhodl dvěma góly Kovář.

I když měl favorizovaný tým po většinu zápasu hru pod kontrolou, v koncovce Slovácko zápolilo s přesností, vlastně spíše nepřesností. Ne a ne se trefit. Navíc brankář Třebíče Zrzavý byl pro domácí velkou překážkou a pokud jej už překonali, tak jej zachránila ve 35. minutě po střele Kuncla tyčka.

Po změně stran zase trefil břevno Hlúpik.

V 80. a 90. minutě však přece jen dvakrát skóroval Kovář, který přišel na hřiště ve druhém poločase.

„Spokojen jsem s naším výkonem až v závěrečné půlhodině. Soupeř bojoval, hrál solidně v defenzívě. Naše koncovka byla až na dva góly Kováře špatná," uvedl po utkání trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Jeho tým čeká ve čtvrtfinále Mladá Boleslav.

1. FC SLOVÁCKO - HFK TŘEBÍČ 2:0

Branky: 80. a 90. Kovář. Rozhodčí: Mikel Tacina, Gallo. ŽK: 86. Hlúpik (Slovácko). Diváci: 1 258. Poločas: 0:0. První zápas 2:0, postoupilo Slovácko.

Slovácko: Heča Kuncl, Mezlík, Košút (46. Trousil), Hofmann Hlúpik, Martykán (57. Došek), Volešák, Kerbr Lukáš (46. Kovář), Trávník.

Třebíč: Zrzavý P. Čermák, Herc (70. Válek), Svoboda, P. Chalupa, Podzemský, Chlup (46. Andrejič), Mička, Komínek, I. Čermák(87. M. Chalupa), Havránek.

Autor: ČTK

29.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Volby ve Starči.
5

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

V Třebíči lidé zájem o volby měli. Například do volebního okrsku číslo 18 voliči v sobotu přicházeli stejným tempem jako v pátek, kdy odvolilo 43 procent oprávněných voličů.
3

V Třebíči zájem o volby trvá

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Třebíč - Co se letos urodilo, putovalo na výstavu. Zahrádkáři v Třebíči pořádají jubilejní třicátou oblastní výstavu ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

Vladislav – V městysi Vladislav za první hodinu parlamentních voleb přišlo volit skoro 10 procent ze 756 oprávněných voličů.

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.