Souboj dvou týmů hrajících své domácí zápasy v nedělním dopoledni skončil v Hodoníně remízou a Velké Meziříčí tak opustilo poslední příčku.

SPARTA BRNO - TŘEBÍČ 1:2

Hosté začali dobře, v úvodu se snažil prosadit Durda, ale jeho střela přes hlavu skončila v náruči brankáře. Vzápětí se na levé straně prosadil Koníř, po jehož přihrávce nebezpečně střílel Svoboda. Míč ještě na malém vápně tečoval Florián, ale balon skončil v rukavicích dobře postaveného Stehlíka. Ve 13. minutě Odehnal z levé strany prošel celou obranou Sparty a po individuální akci poslal Třebíč do vedení. Brňané byli blízko vyrovnání, když po zahrání standardky Pavlasem nastřelili tyč.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a málem vyrovnali, když si Pacák zaběhl za obranu, ale Rousek včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. Pak zahrozili hosté, Durda zahrával standardku, jeho centr hlavou tečoval Odehnal, ale míč skončil těsně nad. Pak po dlouhém autu Odehnala nebezpečně střílel Chlup, ale jeho střelu Stehlík s námahou vyrazil. Vzápětí zahrozila Třebíč, kdy po sklepnutí Konířem se objevil v šanci Florián, ale mířil mimo. Domácí vyrovnali v 68. minutě. Po vydařené akci na levé straně Fuxa tváří v tvář Rouska ještě nepřekonal, avšak po následné přihrávce do prázdné branky doklepl míč Pacák. Třebíč mohla strhnout vedení, ale po Konířově přihrávce Linhartovu střelu Stehlík vyrazil. Hosté se radovali v 77. minutě. Na pravé straně se uvolnil Durda, přihrál Linhartovi, jehož prudký přízemní centr Stehlík neudržel a Koníř dorážkou zajistil Třebíči tři body.

Góly: 68. Pacák - 13. Odehnal, 77. Koníř. Rozhodčí: Růžička Gloser, Hanáková. Delegát: Šoukal. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. HFK Třebíč: Rousek Svoboda, Komínek, Havránek, Odehnal Čermák I. (46. Chlup), Linhart, P. Čermák, Durda (84. Karásek) Koníř Florián (62. Novotný).

OTROKOVICE SLAVOJ POLNÁ 2:1

První poločas byl přehlídkou zahozených polenských šancí. Slavoj měl navrch, byl nebezpečnější, ale co je hlavní, góly nedával. A to i přesto, že po čtvrt hodině pelášil na gólmana Kovář, který se ale nechal z dobré střelecké pozice vytěsnit. Tentýž hráč byl v podobné situaci za dalších čtrnáct minut, ale tentokrát mířil vedle tyče. Ve 38. minutě se Pražák ocitl sám na velkém vápně, ale ani on neotevřel skóre. Pak měl Kaplan nabito a jeho rána z boku proletěla nad břevnem. A jak to tak bývá, z ničeho nic udeřili domácí. Těsně před pauzou se po standardní situaci prosadil Starec.

Polná navíc musela po hodině hry dohánět dvoubrankové manko, o které se postaral po chybě obrany Lexa. V závěru sice Tlačbaba po pěkné akci Kučery a centrujícího Bambuly snížil, ovšem to bylo vše, na co se Polná zmohla.

Góly: 45. Starec, 60. Lexa 83. Tlačbaba. Rozhodčí: Kondler. ŽK: 1:1. Diváci: 105. Poločas 1:0. Slavoj Polná: Skočdopole Bambula, Urbánek, Kučera, Caha Černý, Pražák, Lovětínský, Adamec (57. Holas) Kaplan (63. Tlačbaba), Kovář.

PELHŘIMOV ŽĎÁR N. S. 0:3

Domácí nastoupili bez vykartovaného Krtka, jehož se v útoku snažili zastoupit M. Moravec s Bendou, bohužel pro Pelhřimov marně. V 15. minutě se prokličkoval do dobré příležitosti Moravec, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou hostí. Po půlhodině hry si pěkně narazil Smrčka s Moravcem, ale jeho střela mířila těsně vedle. Konec poločasu byl výraznější ze strany hostů. Nejprve mířil hlavou těsně vedle Chmelíček, dvě minuty před odchodem do šaten půl metru před brankovou čárou nedokázal zkrotit míč Zedníček.

Po změně stran přišel šok pro domácí. Moravec při vyběhnutí míč jen vyboxoval a Pohanka prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V 51. minutě mohlo být vyrovnáno, když rohový kop Moravce proletěl vápnem a Fišer ani Průcha na něj nedosáhli. V 73. minutě se řítil Benda tísněný obráncem na brankáře hostí, jenže mířil těsně vedle. Udeřilo tedy na druhé straně, když se hlavou prosadil kapitán hostů Bratršovský. V 77. minutě předvedl Žďár kombinaci jako z fotbalové učebnice. Špatně rozehraná standardní situace domácích znamenala rychlý přechod do útoku několika narážečkami a Vomela uzavřel skóre utkání na 0:3.

„Utkání bylo dobré z obou stran. Určitě se nemusíme stydět za předvedený výkon, bohužel jsme jako již tradičně doplatili na naše chyby,“ shrnul utkání trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 46. Pohanka, 75. Bratršovský, 77. Vomela. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:0 (88. Vacek). Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pelhřimov: J. Moravec Kmoch, Naniáš, Vacek, Smrčka Čihák (80. Kubík), Fišer (61. Wiener), Průcha, Sládok Benda, M. Moravec (80. D. Vácha). Žďár n. S.: Pospíchal Cipruš, Turek, Šindelka, Vomela Pohanka (79. Mašek), Bratršovský, Doležal, Heide - Zedníček (63. Malínek), Chmelíček (85. Hlouš).

VRCHOVINA PŘEROV 0:0

Důležitý zápas dvou týmů ze spodní poloviny tabulky skončil zaslouženou remízou. V první půli měli více šancí domácí, kteří mohli jít v 19. minutě do vedení Smetanou, ale již překonaného Fikra zastoupil na brankové čáře kolega z obrany. Chvíli před přestávkou se v jasné šanci objevil novoměstský Brabec, ale přerovská obrana odvrátila míč po závaru na roh.

Ve druhé půli měli více ze hry hosté, kteří ovládli střed pole, a gólman Vítek musel v brance dvakrát čarovat, aby uchránil svůj tým od pohromy.

Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:3 (Kolařík Schlehr, Matušík, Heger). Diváci: 290. Vrchovina: Vítek Vokoun, Procházka, Smetana, J. Skryja Kolařík, R. Chmelíček (59. M. Skalník), Wolker (78. Burian), Michal, Brabec (69. Kalich) Poláček.

HODONÍN V. MEZIŘÍČÍ 2:2

Meziříčským se povedl excelentní vstup do utkání, když po několika vteřinách našel Krejčí Simra, ten prodloužil na Görnera a bylo to 0:1. „Vstřelená branka nám ale paradoxně ublížila,“ řekl po utkání kouč Libor Smejkal, jehož mužstvo v zápase zahodilo až příliš velké množství šancí. A tak doma průměrný Hodonín dvakrát využil chyb při meziříčské rozehrávce. Nejdříve museli hosté zastavit faulem rychlý brejk, po němž Benešovský vyrovnal. A hned po přestávce došlo po nedorozumění na obrat na 2:1. Útočné duo Görner-Simr se sice snažilo s výsledkem něco udělat, ale jejich střely ne a ne skončit v síti. Na druhé straně podržel dvakrát hosty Invald, a tak alespoň remízu zařídil po Krejčího centru Simr, který hlavičkou přeloboval vyběhnuvšího gólmana. V závěru mohli hosté kopat penaltu, ale rozhodčí na bílý puntík neukázal.

„S bodem nakonec můžeme být spokojení, protože jsme se probudili až příliš pozdě. Jen je škoda, že rozhodčí v závěru nenašel trochu víc osobní odvahy,“ uvedl po remíze Smejkal.

Góly: 16. Benešovský, 46. Kuřil - 1. Görner, 84. Simr. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 0:1 (Hort). Diváci: 100. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Invald Kozuň, P. Mucha, Hort, Krejčí Smejkal (74. Bouček) Souček, Berka, Netrda Görner, Simr.

Ostatní výsledky 12. kola: Napajedla - Bystrc 0:0, Spytihněv - Tasovice 0:2, Vyškov - Bohunice 1:0.

Příští kolo: Bystrc Hodonín, Tasovice Napajedla, ŽĎÁR N. S. Spytihněv, TŘEBÍČ PELHŘIMOV, Bohunice - Sparta Brno, Přerov Vyškov, SLAVOJ POLNÁ VRCHOVINA, V. MEZIŘÍČÍ Otrokovice.