Třebíč v derby s Meziříčím propadla

Vysočina – Devatenácté kolo divize přineslo druhé jarní derby celků z Vysočiny. Tentokrát na sebe narazily celky Velkého Meziříčí a Třebíče. Druhý jmenovaný však předvedl opět tragický výkon a Velké Meziříčí si tak kráčelo pro zasloužené vítězství.

29.3.2010

Devatenácté kolo divize přineslo druhé jarní derby celků z Vysočiny. Tentokrát na sebe narazily celky Velkého Meziříčí a Třebíče. Druhý jmenovaný však předvedl opět tragický výkon a Velké Meziříčí si tak kráčelo pro zasloužené vítězství. Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – TŘEBÍČ 2:0

Pro fotbalisty Velkého Meziříčí není Třebíč zrovna oblíbeným soupeřem, to dokumentoval i fakt, že na domácím hřišti vstřelili HFK gól naposledy 23. dubna 2006. Touha ukončit nelichotivou sérii tak byla velká a hráči ji začali naplňovat v polovině první půle. Nejdříve sice ještě po filigránské přihrávce Jaroše z očí do očí proti Beerovi neuspěl Dufek, ale z následného rohu se ve 23. minutě nenápadnou střelou k tyči přesně trefil Brychta. Zvýšit mohl o deset minut později Hort, ale Beer byl u tyče na zemi včas.

Ve druhé půli měli domácí zápas jasně pod kontrolou, ale Jaroš s Netrdou se předháněli v zahazování šancí. Na druhé straně zahrozil jen Smažil, který hlavičkoval v dobré pozici těsně nad. Třebíč v závěru zkusila hru vabank, tu však ukončil prvním velkomeziříčským zásahem kanonýr Jaroš.
„Hráli jsme snad ještě hůř než proti Rousínovu. Kdyby nás nepodržel Beer, mohli jsme odjet s debaklem. Chtěli jsme ještě promluvit do boje o postup, ale teď už prakticky nemáme o co hrát,“ nebral si servítky trenér hostí Libor Zelníček.

„Vítězství se nerodilo lehce, soupeře dlouho držel gólman. Dobře nám fungovala defenziva, to byl základ úspěchu,“ míní jeho protějšek Milan Volf.

Góly: 23. Brychta, 89. Jaroš. Rozhodčí: Tomanec – Goňa, Mrázek, ŽK: 1:2. Diváci: 500. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, Brychta, Krejčí – Dufek, Hort (86. Beran), Průša, Berka – Jaroš (90. Ďurica), Netrda (90. E. Smejkal). Třebíč: Beer – Komínek, Havránek, Kopeček, Vejmelka – Kuldan, Pacholík, Chlup, Smažil – Procházka (76. Křivánek), Kratochvíl.

KONICE – ŽĎÁR N. S. 1:1

Aktivněji začali hosté. Největší šanci měl Chmelík, ovšem sólo na branku v gól nepřetavil. To Konice byly efektivnější. Po rychle rozehraném autu se k míči dostal Hloušť a překonal Pospíchala. Druhá půle se nesla ve znamení žďárského tlaku a konického vyčkávání na brejk. Domácí z něj mohli výsledek pojistit, ale Pospíchal svůj tým podržel. Kupu šancí se Žďáru podařilo zúročit až v závěru. Chmelík na hranici velkého vápna přiťukl Otoupalíkovi a ten z voleje trefil šibenici.

„Mohli jsme vyhrát, ale vzhledem k tomu, že jsme vyrovnávali až v závěru, bod bereme,“ řekl kouč Žďáru Petr Nedvěd.

Góly: 22. Hloušť – 90. Otoupalík. Rozhodčí: Bečica. ŽK: 3:5. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Sysel, Šindelka, Suský, Litochleb (70. Uchytil) – Otoupalík, Heide, Mašek, Bureš (80. Karásek) – Chmelík, Pohanka.

PELHŘIMOV – VYŠKOV 0:0

Pelhřimovu se souboj s posledním týmem tabulky nepovedl. Hosté přijeli s kvalitní defenzívou s rychlým přístupem k hráčům, na což domácí nenalezli účinnou zbraň po celých devadesát minut. První minuty patřily Vyškovu, ale byly z toho jen tři rohové kopy. Na druhé straně se po průniku Krtka ke slibnému voleji dostal Niederle. Šancí bylo ale poskrovnu, kombinační hra se nedařila ani jednomu ze soupeřů. V 62. minutě vystrašil hostujícího gólmana Krtek, ale gólman padáček vytlačil na roh. Vyškov se dostal také do vyložené šance, ale po skrumáži před brankou Horváth zamířil jen do dobře postaveného Moravce. Tečku za utkáním udělal hostující Kollár, který po rohu nenápadně odrazil balon těsně vedle pelhřimovské svatyně.

„Utkání bylo z naší strany zbytečně nervózní. Nebyli jsme schopni dát si jednoduchou přihrávku, tudíž jsme nezaložili ani kloudný útok. Vyškov mě překvapil kvalitní hrou, především v defenzivě. Do brankových příležitostí se však hosté dostávali jen díky našim hrubým chybám v obraně,“ poznamenal k zápasu trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Rozhodčí: Goňa. ŽK: 2:0. Diváci: 200. Pelhřimov: Moravec – Smrčka, Vacek, Máca, Kořínek – Niederle, Nepovím, Fišer (64. Cech), Čihák – Krtek, Liška (89. Kmoch).
Ostatní výsledky: Blansko - Uherský Brod 1:1, Šardice - Boskovice 3:0, Rousínov - Slovácko B 0:1, Napajedla - Rosice 4:0.
29.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Kapesní krádež. Ilustrační foto.

Pozor na kapsáře! Řádí v obchodech i na parkovištích, varovala policie

Služebna Městské policie v Moravských Budějovicích.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

V Borovině se bude pokládat povrch, řidiči neprojedou

Třebíč - Křižovatkou ulic Řípovská a Seifertova v Třebíči-Borovině v sobotu řidiči neprojedou. Zavřená bude kvůli pokládání nového povrchu. „Objížďka povede ulicemi Pražská, Sucheniova a Koželužská. Křižovatka bude uzavřena od 7 do 19 hodin,“ řekla mluvčí města Irini Martakidisová.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Stěžovatel má podezření, že volební komise ovlivňuje volby

Želetava Šašovice – Jeden z obyvatel Třebíčska si všiml, že v Šašovicích, místní části Želetavy, stále vítězí lidovci. „Ve volební komisi tam sedí pouze zástupci KDU – ČSL. Nedochází zde k manipulaci voleb?“ Ptá se muž, jehož jméno redakce zná, ale nepřál si je zveřejnit. Připadá mu divné, že ve volební komisi v Šašovicích podle jeho zjištění sedí pouze jedna rodina, jejíž členové jsou v KDU-ČSL.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Praha, Třebíč – Jeden z vrcholů podzimu mají za sebou plavci třebíčského Spartaku. Podzimní cena Motorletu v Praze patří již čtrnáct let mezi nejprestižnější závody mládeže v České republice. Po splnění přísných nominačních limitů se mezi více než 370 plavců z 25 oddílů protlačila i sedmička závodníku z Třebíče. A právě černé plavecké čepičky se znakem tří kápí byly v tvrdé konkurenci vidět nad očekávání často.