„Bodově máme už teď za podzim splněno, každý zisk bude už něco navíc,“ oddechl si trenér HFK Libor Zelníček a pokračuje: „S výsledky jsme spokojení, ale je pravda, že ani jedno utkání jsme nevyhráli jednoznačně. To znamená, že bylo hned od úvodní minuty jasné, že uspějeme.“


Nízký počet vstřelených branek (o něco málo víc než jeden na zápas) však bývalého excelentního střelce trápí. „Jako bývalý útočník bych se nezlobil, kdybychom dávali více branek, ale musím respektovat skladbu mužstva. Když to ale půjde takhle dál, tak však budu taky spokojený. Prioritní je zisk bodů. Nevím, co si přát. Třeba v Líšni jsme měli velmi dobrý herní projev, ale prohráli jsme,“ přemítá Zelníček.


Skvělá defenziva


„Je pravda, že poslední dobou gólů v soutěžích přibylo. Napadne mě úterní Liga mistrů, nebo zápas Ostrava – Bohemians (výsledek 5:4 – pozn. autora), ale určitě bych nechtěl, abychom prohráli 3:4.“


V koncovce se Třebíč zatím může spolehnout hlavně na dva hráče, útočník Emil Pospíchal se trefil do černého zatím čtyřikrát, kapitán mužstva Ivo Koníř třikrát. Vesměs se jednalo o vítězné góly.


Slabší útočnou potenci (hůře je na tom pouze pětice týmů) však nahrazuje vynikající defenziva. Méně branek inkasovaly pouze vedoucí Šardice a druhý Hulín, a to ještě pouze o jednu.


Přitom před nástupem k mužstvu měl Zelníček právě z obranné fáze obavy. Chyběl mu v týmu stoper-dirigent. „Se zkušenějšími Václavkem a Vejmelkou jsem si ze začátku nebyl jistý, ale podařilo se nám je zabudovat do systému. Navíc vzadu nás drží Martin Kopeček,“ pochvaluje si Zelníček a dodává: „Jsem rád, že máme vyvážený tým. Jsou v něm devatenáctiletí, pětadvacetiletí i třicetiletí hráči. Ze začátku jsem se děsil, že z něj bude juniorka.“

OFENZIVNÍ OPORY OČIMA KOUČE ZELNÍČKA

IVO KONÍŘ
Je to jednoznačně vůdce mužstva. To dokázal třeba v posledních dvou zápasech, kdy vstřelil vítězný gól. Ivo měl chvilku problém, když jeho manželka rodila, to se ale musí pochopit. Pro nás je takřka nepostradatelný. Vyhovuje mu hra na postu podhrotového útočníka, teď se to potvrdilo.
EMIL POSPÍCHAL
Emil má velký potenciál. Nutí se do šancí, čímž je nebezpečný. Je schopný zahodit šanci a hned zapomenout a za minutu být v další. Přestože je nižšího vzrůstu, tak je použitelný do standardních situací. Díky výbornému timingu má v nich velký přínos.
JAN KARÁSEK
Honza má jiný herní styl než Koníř, Pospíchal či Radek Durda, proto je pro tým platný. Diváci na něj občas pokřikují, že je neobratný. Ale podívejte se třeba na Honzu Kolera… Ve statistikách není vpředu, ale má přínos. Je důrazný a umí připravit šanci.