„Pro nás je to vždycky velká událost, když hrajeme s týmem z vyšší soutěže. Že přijede tým Slovácka, tomu dává ještě větší glanc,“ těší se na zápas sportovní manažer HFK Třebíč Pavel Němec a dodává: „Má být hezké počasí, takže doufám, že dorazí i velká návštěva.“


Brankářský rébus


Trenér Libor Zelníček věří, že atraktivní soupeř vyburcuje jeho svěřence k výkonu na hranici jejich možností. „Zápas proti Slovácku beru jako svátek a doufám, že do toho tak půjdou i hráči. Vzhledem k velkému výkonnostnímu rozdílu to pro nás ale bude spíš příprava na sobotní zápas s Blanskem.“


Podle Zelníčka je favorit jasný. „My se budeme snažit soupeře co nejvíce potrápit. Naše šance je v tom, že by nás mohl soupeř podcenit, že by se mohl podvědomě šetřit na další ligový zápas. Myslím si ale, že trenéři Mazura a Palinek, kteří byli mými spoluhráči, však své hráče budou nabádat, aby se to nestalo.“


Třebíčský kouč bude mít k dispozici kompletní kádr, otazník visí jen nad gólmanem Michalem Beerem, který musel v Šardicích střídat kvůli poranění hlavy. „Zařídíme se tak, aby byl hlavně k dispozici na Blansko. Ještě ho po otřesu mozku bolí hlava, takže se rozhodne až zítra. V tom případě by nastoupil Petr Koubek.


Fotbalisté Slovácka však budou mít o motivaci postaráno, v případě výhry totiž nejenže v poháru postoupí dál, ale zároveň tak o zápas „zkrátí“ trest své největší hvězdě Petru Švancarovi.


„V Třebíči nemůžeme mít jiný cíl než postup,“ tvrdí Jan Palinek, asistent trenéra Josefa Mazury. Podle Palinka je utkání ideální příležitostí pro další hráče, aby ukázali, že mají na základní sestavu.


„Máme problémy se zraněními, takže dostanou šanci kluci ze širšího kádru. Bude na nich, jestli si řeknou o základní sestavu proti Teplicím,“ nechal se slyšet slovácký asistent.


Vedle potrestaného Švancary jsou mimo hru ještě Kubáň, Chmelíček, Perůtka, Fujerik a gólman Filipko. Z této pětice by mohl stihnout víkendový ligový duel se Severočechy jen Aleš Chmelíček.


Slovácko duel na Vysočině v žádném případě nepodceňuje.


„O něčem takovém nemůže být ani řeč. Sehnali jsme si nějaké informace a k dispozici máme také dývídýčko,“ uzavřel Palinek.

PAVEL MIKEŠ
MICHAL SLADKÝ