„Jedeme tam s tím, že to chceme zlomit,“ burcuje třebíčský kouč Petr Vašíček, který před sezonou tušil, že jeho tým nečeká nic lehkého.„Věděli jsme, že první čtyři kola budou těžká, teď nás čekají favorité – Žďár a Hodonín, ale určitě jsme nepředpokládali domácí porážku od Tasovic,“ nehledá si alibi třebíčský trenér.

„Říkal jsem hráčům, že když nebudou bojovat a dodržovat taktické pokyny, tak s žádným soupeřem v divizi neuspějeme. Doufám, že si to vezmou k srdci a podle toho se zařídí. S každým soupeřem se dá hrát i vyhrát, ale pokud se nebojuje a nezvládají taktické věci, je to problém,“ pokračuje Vašíček.

„Bude to vyhecovaný zápas, je to derby. Na konci loňského ročníku jsme ve Žďáře sice prohráli, ale předváděli dobrý fotbal. Věřím, že teď se nám povede,“ přeje si uspět třebíčský kormidelník.

Žďár dokázal vyválčit ve dvou venkovních zápasech čtyři body a při své domácí premiéře s Třebíčí by je rád potvrdil. „Přijede k nám Třebíč, se kterou se dobře známe a těžko se nějak překvapíme. Ale je to první domácí zápas, navíc derby, takže uděláme vše pro výhru a potvrzení čtyř plusových bodů,“ říká kouč Petr Nedvěd.

Pět vstřelených gólů na hřištích soupeřů

Jeho svěřenci v uplynulých střetnutích potvrdili střeleckou formu. Dát pět branek na hřišti soupeře je velmi slušná vizitka. „My se vždycky snažíme hrát fotbal. I zítra musíme být aktivní a jít si za vítězstvím, protože zápas chceme jednoznačně vyhrát,“ je jasné žďárskému kormidelníkovi.

Třebíč ale bude chtít ve městě pod Zelenou horou konečně bodovat, a tak je Nedvěd na pozoru: „Mají dobrou útočnou fázi a velmi kvalitní standardní situace, v nichž jsou dost důrazní. Ideální by bylo, kdybychom se rychle dostali do vedení. Ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet.“

V sestavě Žďasu se opět neobjeví zranění Bureš se Šindelkou a otazník visí nad startem dalšího stopera Štursy. „O něm se rozhodne až na předzápasovém tréninku,“ poznamenává Nedvěd.

JIŘÍ OBORNÝ, JIŘÍ BUBÁK