Třebíč s rivalem dotahovala manko

Vysočina – Strhující fotbal nabídlo derby Třebíče s Velkým Meziříčím v 27. kole fotbalové divize D. Utkání dvou rivalů nakonec skončilo spravedlivou remízou.

30.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

TŘEBÍČ – V. MEZIŘÍČÍ 2:2

Zápas začal drtivým tlakem domácích. Pacholíkův přímý kop skončil na tyči. Poté centrovaný míč podskočil Hort, který ale svou chybu hned napravil, když vykopl z brankové čáry dorážku Chlupa, kterému ideálně nahrál Durda. Chlup v sobotu neměl nabito. Jeho další přízemní pokus skvěle vyrazil Invald. Velkomeziříčský brankář, který poslední dobou dělá náhradníka, se pak vyznamenal i při povedené střele Pacholíka.

Šok pro Třebíč přišel těsně před přestávkou. Po levé straně utekl Netrda, odcentroval a hlavičkující Jaroš poslal hosty do vedení. „Samozřejmě nás poznamenaly ty neproměněné šance. Pak jsme se dostali do útlumu a inkasovali v nejnevhodnější moment, což by se nám stávat nemělo. Jinak jsem ale klukům za první poločas neměl co vyčíst,“ řekl třebíčský kouč Petr Vašíček.

Ještě hůře bylo domácím ihned po změně stran. Němec ukázkově našel Dufka, který svým centrem vybídl nabíhajícího Jaroše, a Velké Meziříčí vedlo o dvě branky. Naději pro Třebíč vykřesal po minutě pobytu na hřišti střídající Novotný, když prodloužil trestný kop Smažila k Durdovi, který hlavou přeloboval Invalda. Střelec branky pak vybídl k vyrovnání Pacholíka, ovšem Invald držel hosty nad vodou. Nestačil až na Smažilovu pohotovou rybičku po centru Novotného. „Darovali jsme soupeři možnost brejků a sami se připravili o výhru,“ litoval po utkání velkomeziříčský kouč Milan Volf. Třebíč se dál drala dopředu, ale hostující obrana v čele s výtečným Invaldem už pracovala bezchybně.

„Na obě strany se hrál krásný a otevřený fotbal. Naším úkolem samozřejmě bylo vítězství, kterým bychom udrželi kontakt se špicí,“ podotkl Vašíček. „Vzhledem k vývoji utkání je pro nás remíza ztrátou. Měli jsme ho dotáhnout do vítězného konce. Na druhou stranu jsme na začátku měli štěstí a několikrát nás podržel gólman Invald,“ dodal Volf.

Góly: 67. Durda, 73. Smažil – 45. a 49. Jaroš. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Třebíč: Beer – Čermák, Komínek, Havránek, Svoboda – Pacholík, Chlup (73. Linhart), Smažil – Durda (88. Kostelecký), Florián (66. Novotný), Pacák. V. Meziříčí: R. Invald – Z. Mucha, Večeřa, Hort, Krejčí – Dufek (81. Ďurica), Pokorný, Netrda – Němec - Beran (70. Z. Veselý, 87. Bouček), Jaroš.

PELHŘIMOV – BYSTRC 1:4

Domácí očividně nechali herní pohodu v šatně. Už od úvodních minut si diváci užívali útočných akcí spíše v podání hostů.
Hned dvě obranné minely nabídli Pelhřimovští Bystrci v první půli, která je bez váhání proměnila v góly Krejčího a Veselovského.

Po změně stran nemastný a neslaný výkon Pelhřimova pokračoval.

V 77. minutě se už na to nemohl dívat Málek, napřáhl ke střele několik metrů za šestnáctkou a trefil přesně k tyči. Za další tři minuty opět Málek poslal pěknou ránu z přímého kopu do šibenice, hostující náhradní gólman byl však na svém místě.

V poslední desetiminutovce nabídla domácí obrana hostům další dva dárky. Z chyb tentokrát těžil Rohovský.

Góly: 77. Málek – 9. Krejčí, 45. Veselovský, 83. a 88. Rohovský. Rozhodčí: Žilka. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Moravec – Máca, Vacek, Kocián, Naniáš – Benda, Málek, Průcha (66. Vonásek), Čihák (57. Klofáč) – Krtek (46. Fišer), Liška.

VRCHOVINA – NAPAJEDLA 1:1

V Novém Městě na Moravě se představil kvalitní soupeř z Napajedel, který byl v první půli o poznání lepším týmem. V 10. minutě šli hosté díky pohotovému Semelovi do vedení. Napajedla první branka neuspokojila a nadále pokračovala v útočném pojetí. Domácí v tu chvíli držel nad vodou jen výtečný brankář Vítek, a tak skončila první pětačtyřicetiminutovka jen 0:1.

Ve druhé půli Vrchovina přidala na obrátkách a poměrně brzy vyrovnala. O branku se po rohovém kopu postaral hlavičkující Lukáš Smetana. Hosté však nic nevzdávali a nadále byl k vidění solidní fotbal. Do konce zápasu si oba týmy vytvořily po dvou vyložených šancích, ale ani jedna strana je nevyužila. Zápas proto skončil spravedlivou remízou.

Góly: 58. L. Smetana – 10. Semela. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 3:1. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek – Polnický (64. Poul), L. Smetana, Kalich – Wolker – Kolařík, Michal, Kolařík (46. M. Skalník), K. Skalník – Buchta (78. Komínek).

TASOVICE – ŽĎÁR N. S. 3:1

Žďárští chtěli po tříbodovém zisku z derby s Vrchovinou navázat na výkon ze druhého poločasu. Místo toho už ale v 10. minutě inkasovali, když rozhodčí pustili hraniční ofsajd. Poté se hosté dostali k třem vyloženým šancím, jenže nejdříve Chmelík netrefil branku, a posléze Bratšovský ze sedmi metrů hlavičkoval jen do gólmana a Malínkovu střelu z podobného místa vytěsnil na brankové čáře stojící obránce. Smůla pokračovala, jelikož domácí rozehráli těsně před půlí standardní situaci a z nepřehledné skrumáže vypálil z dorážky Pechal, 2:0.

Do druhé půle už nenastoupil zraněný útočník Pohanka, kterého nahradil Havlík. V 52. minutě vykřesal naději Chmelík, který dostal míč za obránce a prostřelil gólmana. Žďár byl od té doby ve velkém tlaku, vypracoval si další tři stoprocentní šance, jenže kanonýr Chmelík zkrátka neměl svůj den. „Jednou si pěkně obhodil gólmana, ale netrefil po kličce bránu, potom zase přestřelil z šesti metrů,“ zoufal si kouč Nedvěd.

Definitivní tečka přišla v 75. minutě, kdy Tasovice z ojedinělého protiútoku potrestaly zaváhání obrany.

Góly: 10. Dítě, 44. Pechal, 75. Doležal – 52. Chmelík. Rozhodčí: Růžička. ŽK: 0:3. Diváci: 240. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Mašek, Šindelka, Štursa, Vomela (75. Malý) – Bureš, Bratršovský, Heide, Malínek – Chmelík, Pohanka (46. Havlík).
Ostatní výsledky 27. kola: Uherský Brod – Vyškov 3:1, Sparta Brno – Blansko 2:2, Hodonín - Otrokovice 1:3, Konice - Rosice 1:2.
Příští kolo: V. MEZIŘÍČÍ – Konice, Rosice – PELHŘIMOV, Bystrc – Uh. Brod, Vyškov – VRCHOVINA, Napajedla – Tasovice, ŽĎÁR N. S. - Sparta Brno, Blansko – Hodonín, Otrokovice – TŘEBÍČ.