TŘEBÍČ – LÍŠEŇ 1:1

Domácí byli aktivnějším a lepším týmem, Líšeň podle očekávávní jen vyčkávala. V 10. minutě Pospíchal a po něm ani Karásek nedokázali propasírovat balon do prázdné branky. Do poločasové přestávky se nic vážnějšího nestalo.

Po změně stran byl k vidění stejný obraz hry a hned ve 49. minutě nastřelil Durajka břevno. První vážnější šanci hostů vyrazil Koubek na roh.

V 67. minutě se ale už Třebíč mohla radovat. Koníř utekl po levé straně a přízemním centrem poslal balon na Pospíchala – 1:0. Jenže poté přišlo zmrazení. Hosté v 81. minutě zahrávali pokutový kop – 1:1. Domácí se pak snažili strhnout vítězství na svoji stranu, ale rozhodčí jim neuznal regulérní gól pro údajný ofsajd.

„Spokojen být nemůžu, protože jsme měli jednoznačně vyhrát,“ řekl po utkání třebíčský kouč Libor Zelníček.

Góly: 67. Pospíchal – 81. Němec. Rozhodčí: Gloser. ŽK: 5:2. Diváků: 220. Poločas: 0:0. Třebíč: Koubek – Brabenec, Cupák, Kopeček, Vejmelka – Durajka (74. Křivánek), Dvořák, Koníř, Smažil – Karásek (63. Řezáč), Pospíchal (77. Václavek).

Nevyhráli, sud nebude

Třebíč/ Blizoučko měli fotbalisté Třebíče k prvnímu domácímu jarnímu vítězství. Navíc nad kvalitním soupeřem. Jenže Líšeň ve 24. kole divize D vyrovnala z přísné penalty a v závěru chybovali rozhodčí. Václavkovi neuznali regulérní gól kvůli údajnému ofsajdu.

„Spokojený být nemůžu, jednoznačně jsme měli vyhrát. Největším uměním ve fotbale je střílet góly, a to nám bohužel nejde. Hráči promění tak každou třetí čtvrtou šanci,“ posteskl si třebíčský trenér Libor Zelníček. Líšeň v Třebíči nic světoborného nepředvedla. V první půli nevymyslela nic, ve druhé jí dvě střely na branku stačily k bodu.

Třebíčský kouč se před zápasem snažil namotivovat své hráče odměnou. „Slíbil jsem jim za výhru sud plzně. Takže aspoň ušetřím,“ dodává s úsměvěm Zelníček.