„Ostuda, ostuda, ostuda. Nic jiného se k tomu nedá říci,“ hořekoval velkomeziříčský kouč Libor Smejkal. „Pokračujeme v tradici, že Velké Meziříčí v Třebíči nevyhrává,“ s úsměvem konstatoval asistent domácího trenéra Richarda Zemana Miloslav Loucký.

TŘEBÍČ – V. MEZIŘÍČÍ 3:1

HFK nasměroval za třetím vítězstvím v nové sezoně již v 10. minutě Duba, kterému na přední tyč nabil Ošmera. Brzy mohl zvýšit po Dubově vysunutí Bogner, ale toho vychytal vybíhající Kruba. Po půl hodině hry vysunul Bagnon mezi hostující stopery Vavříka, ale gólovou radost mu zkazil opět vyběhnuvší Kruba. Až těsně před pauzou se parádně trefil do šibenice krajní obránce Třebíče Pavel Chalupa – 2:0.

„Soupeř míval rychlé nástupy do utkání, ze kterých dával góly, ale my jsme se na to připravili a jejich přímočaré útoky se nám dařilo zachytávat. Měli jsme šance a nějaké proměnili,“ mnul si ruce Loucký.

Hostitelům vyšel i vstup do druhého dějství, když se rozestoupila defenziva Velkého Meziříčí Heřmánkovi, a ten střelou zpoza šestnáctky poslal svůj tým už do třígólového vedení. Postupem času domácí vyklidili pole a hájili pohodlný náskok. Ten se snažil umazat Demeter, ale jeho střelu na zadní tyč s námahou vytěsnil Soukup na roh. Pak po rohovém kopu propadl míč ke střídajícímu Pužovi, který ale ve vyložené šanci přestřelil. Domácí brankář pak zlikvidoval i brankové příležitosti Mezlíka i Simra.

Čestný úspěch hostí přišel až devět minut před koncem, kdy Soukupa připravil o čisté konto dosud nevýrazný Dolejš. Víc už loňský nováček nestihl, a tak jeho třebíčské prokletí dál trvá. „Srdíčko, které jsme do derby měli dát, jsme nedali a domácí nás přehráli ve všech herních činnostech. Naše prokletí s Třebíčí pokračuje dál. Neumíme na ně zahrát a navíc nám chyběla bojovnost. Víc jsme se hádali, než věnovali naší hře, kdežto soupeř útočil i ve větším počtu hráčů. Mám pocit, že jsem tady nikoho z našich rozdílových hráčů, kteří byli nuloví, nepoznával. Náš tlak přišel velmi pozdě,“ hodnotí zklamaný Smejkal.

Na druhé straně barikády si po závěrečném náporu hostí oddychli. „Posledních dvacet minut nám už docházely síly a měli i štěstí, ale to k tomu patří. Spokojenost. Kluci to odjezdili a odmakali,“ těšilo Miloslava Louckého.

Góly: 10. Duba, 44. Chalupa, 47. Heřmánek – 81. Dolejš. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: 1:2. Diváci: 363. Poločas: 2:0. Třebíč: Soukup – Vavřík, Komínek, Benda, Chalupa (80. Karásek) – Bagnon, Heřmánek – Ošmera, Duba, Dočekal (85. Šmíd) – Bogner (89. Novotný). Velké Meziříčí: Kruba – Čermák (73. Souček), Šimáček, Kriegsmann, Krejčí (46. Puža) – Dolejš, Šuta, Smejkal, Demeter – Simr, Mezlík. Nejlepší hráči: Komínek, Chalupa – Kruba.

Ostatní výsledky 4. kola: Slovácko B – Hulín 3:2 (2:0), Uničov – Hlučín 5:1 (2:0), Zlín B – Mohelnice 2:1 (1:0), Kroměříž – Blansko 0:0, HFK Olomouc – Líšeň 2:1, Petřkovice – Sigma Olomouc B 3:0, Vyškov – Otrokovice 5:1.

16. Mohelnice 4 0 1 3 4:9 1

Příští kolo: Sigma Olomouc B – Slovácko B, Hulín – Vyškov, Mohelnice – Uničov, Líšeň – Petřkovice, Blansko – TŘEBÍČ, Hlučín – Kroměříž, VEL. MEZIŘÍČÍ – HFK Olomouc, Otrokovice – Zlín.