HULÍN - TŘEBÍČ 0:1

Jen minimum fotbalové krásy nabídl první jarní duel HFK. Souboj osmého se třetím nepřinesl žádnou přehlídky gólových šancí. Domácí začali sympaticky. Tlačili se před branku hostů a do pokutového území létal jeden centr za druhým. Aktivita Spartaku vydržela jen úvodní čtvrthodinu. V dalším průběhu první půle se hra vyrovnala, ale ani jeden z týmů si nedokázal poradit se silným větrem, který narušoval kombinaci.

Také po přestávce byli o poznání lepší fotbalisté Hulína, jenže brankáře Matiáška prakticky neohrozili. Hosté se k první vážnější šanci dostali až v 80. minutě. Střela Petra Svobody orazítkovala břevno a odražený míč vrátil hlavou do sítě střídající Malý.

Gól: 80. P. Malý. Rozhodčí: Ogrodnik. ŽK: 0:3. Diváci: 105. Poločas: 0:0. Hulín: Vogl Barcuch (85. Zlámal), Číhal, Ruman, Vyskočil Krhut, Kadlec, Laciga, Dvořáček (77. Letrik) Paciorek (67. Mršťák), Kopečný. Třebíč: Matiášek M. Chalupa (80. Kostelecký), Komínek, Havránek, P. Chalupa Chlup, P. Svoboda Š. Svoboda, Podzemský (87. Benda), Dobrovolný (85. Ujčík) Florián (72. Malý, 90. Sedláček). Nejlepší hráči: Laciga Matiášek, Malý.

MIKULOVICE - ŽĎÁR N. S. 1:1

Domácí toužili po třech bodech. Zápas si však paradoxně ztratili již v úvodní půlhodině, kdy neproměnili čtyři gólové šance. „Jakmile se nedaří a nedaří dát gól, přestože šance máte, je moc těžké utkání zvládnout, dobře to vím. Kdybychom ty šance proměnili, zápas by byl na jedničku, takhle byl školní terminologií na trojku," uvedl kouč Mikulovic Antonín Mura.

Hosté se před půlí dostali k rohu a stoper Šindelka z ničeho nic poslal FC Žďas hlavou do vedení.

Po přestávce hosté na své defenzivní taktice nic nezměnili. Na rozdíl od první půle ale několikrát zahrozili z brejků. „Dostali jsme je pod tlak, ale stále to zavánělo přečíslením, nehráli vůbec špatně, každý další gól by nás asi položil," mínil Mura. To se však nestalo. V 67. minutě domácí srovnali rovněž po rohu, na přední tyči tečoval míč do brány Lokša. „Pro nás to byl zápas o šest bodů, proto jsme hodně zklamáni remízou, ovšem alespoň že je ten bod, ve druhé části nás hosté několikrát nebezpečně přečíslili," dodal Antonín Mura. „V první půli jsme měli při jejich šancích štěstí. Škoda, že jsme vedení neudrželi, měli jsme lépe vyřešit některý z brejků. Bod ale bereme," shrnul hostující kouč Libor Štourač.

Góly: 67. Lokša 42. Šindelka. Rozhodčí: Caletka. ŽK: 0:2. Diváci: Poločas: 0:1. Mikulovice: Karabina Dohnálek, Švrček (46. Besta), Kuděla, Silviera (65. Eršil) Švancer (65. Woitek), Ficek, Kazár (65. Krčmařík), Dohnálek Vaclík (75. Šebesta), Lokša. Žďár n. S.: Kotnour Veselý, Šindelka, Turek, Drbal Bureš (90. Otoupalík), Fall (73. Mašek), Nedvěd, Michal, Šural (81. Cipruš) Kučera (92. Ločárek). Nejlepší hráči: Lokša, Dohnálek Šindelka.

Ostatní výsledky 18. kola: Orlová - Sigma Olomouc B 1:1 (0:1), 73. Kaizar 43. Schulmeister. Opava Břeclav 2:0 (2:0), 19. Horka, 35. Nekuda. Hlučín - Uničov 1:1 (1:0), 11. vlastní Ulma 81. Šalamoun. Prostějov - Kroměříž 2:1 (0:1), 57. Machálek, 68. Zelenka 39. Steiner. Zábřeh - HFK Olomouc 2:1 (0:0), 57. Ješko, 64. Čtvrtníček 77. Korčián. Slovácko B - Zlín B 2:0 (1:0), 45. Reinberk, 73. Biolek.

16. ŽĎÁR N. S. 17 3 3 11 16:37 12

Příští kolo: Slovácko - B Orlová, Zlín B - Zábřeh, HFK Olomouc - Prostějov, Kroměříž - Hulín, TŘEBÍČ - Hlučín, Uničov - Opava, Břeclav - Mikulovice, ŽĎÁR N. S. - Sigma Olomouc B.