ŽDÍREC - VYŠKOV 0:2

Do první vážnější šance se dostali domácí hráči. V osmé minutě vypálil Čalkovský a jeho střela se otřela o tyč, ale jen ze strany. Hosté poté převzali iniciativu a vytvořili si několik nadějných šancí, ale stav zůstal 0:0. V 19. minutě se ocitl ve výhodné pozici před brankou Dekory Kollár, ale hlavičku namířil nad. O chvíli později se opět dostal do dobré příležitosti Kollár, ale Žďánský mu skluzem nedovolil skórovat. Ždírecký brankář vychytal i Ličku v závěru poločasu.
Tlak z prvního poločasu korunoval Rostex gólem v 51. minutě. Hostující hráči utekli po pravé straně, střílený centr sice na přední tyči hráči minuli, ale na zadní číhal Tilšer, který měl už snadnou pozici - 0:1. „Po obdrženém gólu jsme se psychicky sesypali a zabalili jsme to,“ pokrčil rameny ždírecký trenér Richard Zeman. Už o sedm minut později jeho svěřenci inkasovali podruhé po podobné akci jako při prvním gólu, tentokrát však byl střelcem Kollár. Jedinou šanci ve druhém poločase si Dekora vytvořila v 84. minutě, Smejkal vystřelil z hranice vápna, ale jeho pokus mířil mimo.
„Soupeř byl kvalitní a my jsme na ně prostě neměli. Neměli jsme na to, abychom bodovali,“ prohlásil po zápase ždírecký kouč.

Góly: 51. Tilšer, 58. Kollár. Rozhodčí: Kubica. ŽK: 3:0. Diváci: 175. Poločas: 0:0. Ždírec nad Doubravou: Žďánský - Sobotka, Klupka, Kysilko - Šnobl, Hanovec, Čalkovský (76. Buriánek), Smejkal, Procházka - Kolouch (65. Hromádka), Hanousek (65. Blažek).

ŽĎÁR N. S. - MOHELNICE 4:2

Podzimní derniéru začal Žďár aktivně a šel do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil po rohu Filip, kterému stačilo do sítě dokopnout odražený míč. Poté si s přízemním centrem z boku poradil ukázkově Zedníček a nekompromisně překonal mohelnického gólmana podruhé. Po přestávce ovšem hosté nečekaně ožili a dokázali žďárské hráče dokonale zaskočit. Střelu Klose šikovně tečoval Kuba a snížil. Stejnému hráči se o sedm minut později podařilo hlavou vyrovnat. Jenomže sedm minut před koncem začal úřadovat domácí kapitán Martin Horák. Nejprve usměrnil standardku hlavou do sítě a o čtyři minuty později po úniku z boku pojistil žďárské vedení.

Góly: 14. Filip, 22. Zedníček, 83. a 87. Horák - 55. a 62. Kuba. Rozhodčí: Boček. ŽK: 3:2. Diváci: 220. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Nahodil - Bureš, Filip, Šindelka, Vomela - Hirsch, Mašek, Bratršovský, Zedníček (67. Filippi) - Bojda, Horák.

PROTIVANOV - V. MEZIŘÍČÍ 4:0

Vypadalo to na vyrovnaný souboj, jenomže zhruba v polovině první půle přišel zbytečný faul na kraji šestnáctky a domácí Kopecký trefil přesně šibenici. Vyrovnat postupně mohli Havlíček, Pokorný, Němec a Průša, ale jejich pokusy kýžený úspěch nepřinesly. Na konci prvního dějství pak zaúřadoval rozhodčí. Po strkanici při stavění velkomeziříčské zdi nejprve ukázal domácímu hráči žlutou kartu a hostujícímu mladíčkovi Muchovi překvapivě červenou. Dvě minuty na to neudržel nervy na uzdě Fober a po slovní urážce rozhodčího se také musel poroučet pod sprchy.
Početní oslabení dlouhou dobu hosty nepoznamenalo, ovšem položil je gól Valenty, který chtěl centrovat, ale míč k překvapení všech skončil za zadní tyčí Invaldovy branky. Závěr utkání patřil Večeřovi, který domácí vedení navýšil dvěma přesnými zásahy.

Góly: 24. Kopecký, 65. Valenta, 73. a 89. Večeřa. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 1:3. ČK: 0:2 (41. P. Mucha, 43. Fober). Diváci: 160. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: R. Invald - Z. Mucha, Galia, P. Mucha, Fober - Hort, Pokorný, Průša, Němec (76. Pánek), J. Krejčí (85. Netolický) - Havlíček (58. O. Loup).

TŘEBÍČ - HULÍN 0:1

Oba týmy zahrozily nejdříve po centrech. Ve 12. minutě branku netrefil Paciorek, o šest minut později se po pokusu Karáska vyznamenal Kupka, stejně jako po bombě Řezáče po následném rohu. Největší šanci první půle spálil Třasoň, jenž nedokázal překonat dobře vyběhnuvšího Beera.
Také ve druhém poločase se střídaly šance na obou stranách, činili se domácí gólman Beer i hulínský Kupka. O osudu utkání se rozhodlo v 81. minutě. Hosté podnikli rychlý brejk do otevřené obrany Třebíče a agilní Laciga přízemní střelou k levé tyči nedal Beerovi šanci.
„Diváci viděli v Třebíči nadprůměrné divizní utkání, kterému nechyběly dramatičnost, bojovnost a hlavně fotbalové momenty. Škoda, že jsme prohráli,“ posteskl si vedoucí třebíčského mužstva Milan Bulička.

Gól: 81. Laciga. Rozhodčí: Drápal, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (88. Dunda). Diváků: 200. Poločas: 0:0. Třebíč: Beer - Vejmelka, Kopeček, Dvořák, Flekal - Řezáč, Václavek, Koníř, Smažil - Karásek, Pospíchal (75. Adamov)

Ostatní výsledky 16. kola: Otrokovice - Napajedla 4:2, Líšeň - Rájec 2:1, Rousínov - Konice 1:0, Boskovice - Šardice 2:1.