„Důvod odvolání Petra Vašíčka je jasný, nebyly výsledky. Zisk osmi bodů neodpovídá síle kádru. My jsme udělali před sezonou nějaké změny, nechtěli jsme po prvních neúspěších ztrácet hlavu, dvakrát jsme dali Petrovi důvěru, ale teď už nešlo čekat,“ vysvětluje třebíčský tah místopředseda klubu Pavel Němec.

„Mysleli jsme si, že po výhře ve Velkém Meziříčí přijde vzpruha. Poločas s Otrokovicemi tomu nasvědčoval, ale ve druhém to byl totální propadák (Otrokovice z 0:2 otočily na 3:2 – pozn. autora),“ pokračuje Němec.

Milé překvapení

O novém adeptovi měli v Třebíči záhy jasno. „Běžely fámy, že by sem měli přijít pánové Večeřa nebo Matuška, není to pravda. My jsme rozhodli oslovit Libora Zelníčka, protože jsme věděli, do čeho bychom šli. Je ale pro nás překvapení, že na naši nabídku kývl.“

To samé přiznal i Zelníček, který v Rosicích odvedl kus poctivé práce. „I pro mě je to překvapení, že jsem se takhle rozhodl. Vrací mě sem pocit nedodělané práce. Chtěl bych s týmem dosáhnout do dvou let to, co se mi podařilo v Rosicích.“

Zelníček byl v úterý večer představen na tréninku, včera začal vést pohovory s jednotlivými hráči. „Musím zjistit, co se skrývá za takovým propadem,“ dodává.

Rozhovor s Liborem Zelníčkem čtěte v zítřejším vydání.