„Neměli bychom prohrát, spíš ale musíme vyhrát, což vlastně zaznělo z úst vedení," řekl třebíčský trenér Libor Zelníček.

Jeho tým se do nekomfortní situace dostal dvěma porážkami v řadě, kterými odstartoval jaro. Proti nováčkovi z Otrokovic a ne vždy přesvědčivé Líšni se přitom čekalo, že by nějaké body mít měl.

„Vstup do jara je pro nás zklamáním, i proto jsme trenérovi sdělili úkol v sobotu zvítězit. Nicméně není to tak, že v případě další ztráty bude odvolaný. Samozřejmě záleží i na výkonu. S nikým však nejednáme," řekl výkonný ředitel HFK Třebíč Pavel Němec.

Pro hráče jednoduchý zápas?

Prostějov přitom bude na Vysočině jasným favoritem. Soutěž vede, má ve svém kádru exligisty v čele s tvůrcem hry Lukášem Zelenkou a nejlepším střelcem soutěže Karlem Kroupou, který dal v minulém utkání hattrick. Hanáci se navíc po letech netají tím, že by MSFL rádi vyhráli.

Za to všechno se ale kouč Zelníček neschovává. „I z hráčské zkušenosti vím, že takové zápasy jsou pro týmy, jako je ten náš, nejjednodušší v sezoně. Od hráčů se nečeká, že budou vynikat nad těmi soupeřovými, budou mít motivaci se na ně vytáhnout, což by jim mělo pomoct," myslí si zkušený stratég.

Jeho slova koneckonců potvrzuje i poslední prostějovské vystoupení v Janáčkově stromořadí. Před rokem a půl totiž slavila výhru domácí Třebíč.

Tehdy ovšem nebyla v takovém rozpoložení jako letos. „Dvakrát se prohrálo, takže na to nějakým způsobem budeme muset reagovat. Nastanou změny," plánuje Zelníček.

Záměry má smělé. Poprvé v základní sestavě by se totiž měl objevit nejlepší střelec týmu Meless Junior Dogui, který se z rodného Pobřeží slonoviny vrátil fyzicky zanedbaný a tréninkové manko dohání doposud.

„Je na něm vidět abnormální snaha. Tihle hráči si v tréninku rádi při každé příležitosti uleví, on mě teď ale po očku sleduje a maká naplno," usmívá se Zelníček.

Zařazení Doguiho však překvapivě neodnese zimní japonská posila Tomoyoshi Tsuchiya. HFK tak na favorita vyrukuje se dvěma útočníky.

„Tomo v těch předchozích zápasech nehrál špatně, v Líšni byl jediný, kdo se dostal do šance. Něco v něm je, ale potřeboval by asi lepší mužstvo, než jsme my," podotkl třebíčský lodivod.

Trenér: Nejsem přece Ferguson

Nezdary naopak odnese jeho krajan Shoki Kishita. „Necháme ho odpočinout, MSFL je na něj moc hr, směrem dopředu nedokázal na svém postu krajního záložníka nic vymyslet a dával všechny nahrávky dozadu," vysvětluje své rozhodnutí Zelníček.

Svoje případné odvolání, o kterém se mluví v kuloárech, prý neřeší.

„Nejsem Ferguson, abych tady byl dlouho řádku let, a zároveň už tady pár roků jsem, takže změna se nabízí, ale že by mě to nějak svazovalo a nervovalo, to ne," usmívá se zkušený kouč.