Oba týmy z Vysočiny mají jednu nepříznivou věc společnou – na jaře ještě nevyhrály. Zarážející je to především u Třebíče, která pomýšlí na postup do třetí ligy. V zápase s posledním se proto očekává vítězství.

Odvrácená strana fotbalu

„To jsme očekávali i v předchozích zápasech. Fotbal je někdy krásný, jindy krutý. Pro nás teď platí ta druhá varianta,“ říká třebíčský kouč Petr Vašíček.

Asi největší hrozbou pro jeho tým by mohl být útočník Petr Faldyna. Někdejší nejlepší střelec druhé ligy sice víkendový zápas Brodu vynechal, ale nyní by měl nastoupit.

„Byl nemocný, takže uvidíme, jestli vůbec přijede. Je to hráč, na kterého si musíme dát pozor. V současné době máme v obraně vinou zranění několik okének,“ ví lodivod HFK.

Ten už bude moci počítat s brankářskou jedničkou Michalem Beerem, který si odpykal trest za červenou kartu. „Je to naše jasná jednička, takže se vrátí do sestavy,“ prozradil Vašíček.

Pelhřimov na jaře nasbíral dvě remízy a za nerozhodný výsledek by byl rád i v Otrokovicích. „Mají teď formu, jsou v optimální pohodě, takže naším cílem je neprohrát,“ tvrdí pelhřimovský kouč Ján Kubík. Chybět mu ale budou dva hráči základní sestavy. Záložník Ondřej Sládok a útočník Daniel Krtek.

„Určitě nenastoupí, ale musíme se s tím nějak vypořádat,“ dodal Kubík.

Kromě těchto dvou zápasů je na programu i utkání Napajedla – Bystrc.