Třebíč doma prohrála s vedoucími Šardicemi

Vysočina – Fotbalisté Žďáru se dočkali. Ve 20. kole divize D si svěřenci trenérů Petra Nedvěda a Libora Štourače připsali první jarní vítězství. Gól Pohanky v poslední minutě v derby s Pelhřimovem znamená také protrhnutí domácí střelecké smůly. Žďár dal na jaře pouze dvě branky a obě v závěru.

6.4.2010

Z utkání Žďáru proti Pelhřimovu.Foto: Deník/Michaela Hasíková

Ostrý test čekal na Třebíč, která nakonec v domácím utkání podlehla vedoucím Šardicím. Tři body má Velké Meziříčí. To vyhrálo ve Vyškově.

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 1:0

Utkání začal aktivněji Pelhřimov. Po čtvrt hodině uvolnil Niederle lahůdkově Fišera, ale ten před Pospíchalem volil obstřelovačku, kterou žďárský gólman skvěle vystihl. Další šanci hostů vymyslel na křídle Čihák. Jeho centr našel hlavu Vacka, ovšem Pospíchal byl na zemi včas a míč s pomocí tyče vytěsnil. „To byly tutovky, které prostě musíme proměnit,“ zlobil se po zápase pelhřimovský kouč Jiří Cerhan.

Teprve po půl hodině hry se osmělil Žďár. Heide našel centrem Chmelíka, ten si zpracoval a překonal i Moravce, jenže na brankové čáře stihl míč vykopnout kapitán Kocián.

To bylo z první půle vše. Tu druhou načal únikem střídající Filippi, ale trefil dobře vyběhnuvšího Moravce. Taktická bitva ve středu pole pak šance dlouho nepřinášela. Naposledy v zápase zahrozil Pelhřimov čtvrt hodiny před koncem hlavičkou Krtka, kterou ale lapil Pospíchal. Když už to vypadalo na dělbu bodů, přišla 90. minuta. Chmelík udělal z pravé pelhřimovské strany figurky, odcentroval a Pohanka hlavičkou vstřelil první jarní domácí gól.

„O pelhřimovské síle jsme věděli a naštěstí se nám je podařilo eliminovat. Byl to nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme na jaře hráli,“ řekl žďárský kouč Petr Nedvěd. „Je to nezasloužená prohra. Byli jsme lepší,“ dodal Cerhan.

Gól: 90. Pohanka. Rozhodčí: Anýž. ŽK: 6:4. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Sysel, Šindelka, Suský, Litochleb (83. Chmelíček) – Heide, Otoupalík (31. Filippi, 75. Uchytil), Mašek, Bureš – Chmelík, Pohanka. Pelhřimov: J. Moravec – Černý, Kocián, Vacek, Kořínek – Niederle, Nepovím, Fišer, Čihák (65. Cech) – Krtek, Liška.

TŘEBÍČ – ŠARDICE 0:1

Diváci v Třebíči na stadionu za nemocnicí viděli kvalitní fotbal, kterému nechybělo nasazení a bojovnost. V prvním poločase měli hosté několik příležitostí ke skórování, ale bez gólového efektu.

Po změně stran bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale oběma týmům chyběla přesnost v zakončení. Nejblíže ke gólu Třebíče měl Smažil. K němu se v 77. minutě po standardní situaci na hranici pokutového území dostal odražený míč, ale jeho pokus skončil na levé tyči Štěpničkovy branky.

Šardice potom měly více ze hry, ale bez střeleckého zakončení. Rozhodnutí přinesla 81. minuta. Hostující Sukup po průniku z pravé strany uvolnil ve velkém vápně střídajícího Luboše Košuliče, který tváří v tvář nedal Beerovi šanci.

„Oproti minulému zápasu to byl velký rozdíl. Srovnávat Velké Meziříčí a Šardice je nebe a dudy. Toto je tým kvalitních fotbalistů, kteří na úroveň divize perfektně ovládají míč a v této soutěži jsou omylem. Dnes jsme mohli hrát fotbal slabších týmů, takže důslednou obranu a neudělat chybu, což je těžké. Udělali jsme jednu a soupeř ji potrestal. Na lavičce měli Košuliče, který je hráč na třetí ligu, v Šardicích střídá a pak rozhodne zápas. Dneska jsme podali maximum. S výkonem soupeře roste výkon mužstva,“ hodnotí třebíčský kouč Libor Zelníček.

Góly: 81. Košulič. Rozhodčí: Reich. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Třebíč: Beer – Komínek, Kuldan, Kopeček, Vejmelka (64. Flekal) – Procházka, Chlup, Pacholík, Smažil – Wiener (83. Křivánek), Kratochvíl (83. Havránek).

VYŠKOV - V. MEZIŘÍČÍ 0:1

Vyškov na svého soupeře vlétl hned od začátku, ale bez efektu. To Velké Meziříčí vytěžilo z minima maximum. Trestný kop Netrdy vrátil hlavou před branku Jaroš a Beran doklepl míč do sítě. To domácí na celý zbytek první půle zchladilo a oklepali se ve druhém dějství. Jenomže z optického tlaku absolutně kromě série rohových kopu a standardních situací nic nevytěžili.

„Vyhráli jsme nezaslouženě, fotbal nemá logiku. Přiznávám, že jsme měli štěstí a podržel nás gólman Chalupa,“ řekl po utkání hostující trenér Milan Volf.

Gól: 12. Beran. Rozhodčí: Skřítecký. ŽK: 3:2. Diváci: 300. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: Chalupa – Krejčí, Brychta, P. Mucha, Z. Mucha – Netrda, Berka (90. Večeřa), Hort, Beran (81. Jedlička) – Dufek (88. Novák), Jaroš.
Ostatní zápasy: Otrokovice - Napajedla 0:0, Rosice - Rousínov 0:0, Třebíč - Šardice 0:1, Boskovice - Blansko 2:3, Slovácko B - Konice 0:1.

6.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Projektant ve 35 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti projektování (kromě ve stavebnictví) PROJEKTOVÝ MANAŽER. Požadované vzdělání: bakalářské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vzdělání v oboru strojírenství, nebo stavebnictví., Práce v kovovýrobě za použití CNC strojů pro zahraniční klienty., Místo vhodné i pro absolventy., Zaměstnanecké výhody: stravenky k platu 100,- Kč za každý odpracovaný den, Kontakt telefonicky, e-mailem nebo osobně dle dohody.. Pracoviště: Bohuslav jurka - pracoviště, Zahradníčkova, č.p. 1387, 674 01 Třebíč 1. Informace: Jan Jurka, +420 604 853 973.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči veřejných prostranství ÚDRŽBA ZELENĚ, PRÁCE S TECHNIKOU. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce - obec Šebkovice, ŘP. sk. T. Pracoviště: Obec šebkovice, 675 45 Šebkovice. Informace: Josef Holčapek, +420 568 440 815.

Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 16 300 Kč

Barmani BARMAN/BARMANKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16300 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nové zaměstnance zaučíme, je možné chodit už nyní na brigády., Kontakt telefonicky nebo osobně po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Zko s. r. o. - restaurace don, Modřínová, č.p. 599, 674 01 Třebíč 1. Informace: Luděk Ondračka, +420 603 447 690.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 22 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí OŠETŘOVATELKA ZVÍŘAT, DOJIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice dojičky v chovu skotu, dvousměnný provoz, práce na dojírně 2 x 10 ks. Požadujeme samostatnost, pracovitost, kladný vztah ke zvířatům, dobrou fyzičku. Praxe v oboru výhodou, nicméně není podmínkou. Práce i o víkendech. Soukromá farma s dojným skotem cca 350 dojnic s uzavřeným obratem stáda.. Pracoviště: Aleš neuman - zemědělské středisko okřešice, 674 01 Třebíč 1. Informace: Aleš Neuman, +420 603 140 986.

Ruská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
11

Krásná žena z Orientu, Ruska či Uruguaye? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny A

Hru kočky s myší nabídlo utkání závěrečného kola okresního přeboru mezi suverénními Přibyslavicemi (v bílém) a oslabeným Chlístovem, který utrpěl čtrnáctigólový debakl.
14

Studenci nebyla vysoká výhra nic platná

Vesnice roku je letos Vepříkov, bodovaly i ostatní obce z Vysočiny

Vysočina - Obec Vepříkov na Havlíčkobrodsku se stala pro rok 2018 Vesnicí roku Kraje Vysočina. Malá obec se zhruba 350 obyvateli kousek od Chotěboře není v soutěži obcí žádným nováčkem. Ale ani ostatní obce z Kraje Vysočina neodešly ze soutěže s prázdnou.