Stalo se tak ve středu. Dilema, zda shánět nového kouče, nebo jít do sezony s tandemem Antonín Salák, Petr Kylíšek, však skončilo za čtyři dny. Minulou neděli.


To si totiž vedení divizního HFK Třebíč pláclo s bývalým exligovým střelcem Liborem Zelníčkem. V pondělí večer byl představen hráčům a angažmá bylo zpečetěno.


„Jednání bylo opravdu bleskové,“ usmívá se Zelníček.


Pokyn byl zlanařit volného kouče


Jak se tedy v Třebíči všechno seběhlo?


„Rychle,“ říká sportovní manažer HFK Třebíč Pavel Němec a pokračuje: „Minulé úterý před půlnocí mi volal Petr Vašíček, že má nabídku od Blanska. Bylo to pro něj hrozně těžké rozhodování, protože je to férový člověk. Když na nabídku Blanska kývl, tak jsem hned vyrozuměl vedení, pana Dvořáka, Fraňka, Buličku a Seiferta.“


Vedení se shodlo na následující variantě: buď do týdne sehnat nového trenéra, nebo dát důvěru dvojici Salák, Kylíšek.


„Samozřejmě jsem o tom mluvil i s nimi. Věděli jsme, že u brněnského dorostu skončil Libor Zelníček, tak jsme ho oslovili. Dostal jsem pokyn dotáhnout to do konce.“


Klub ale udrží tradici posledních let, a to opět angažování mladého trenéra. „Je to pravda, za posledních čtyři pět let jsme měli vždy trenéra lehce pod nebo nad čtyřicet let. Ale záměr to není, spíš to vždycky vyplynulo ze situace,“ přemýšlí nahlas Němec.


Hráči si opět budou muset zvyknout na nového kouče. „Bude to pro tým nový impulz, kouč odjinud.“


Možnou komplikací může být fakt, že přípravu už nastolil Zelníčkův předchůdce. „Plán jsme zkonzultovali. Shodli jsme se, že ho však nebudeme měnit,“ dodává Němec.


„Některé věci bych sice udělal jinak, ale přizpůsobím se. Myslím si, že všechno nějak v pohodě vyřešíme,“ reaguje Zelníček.