Tým Okříšek doma v rámci programu čtvrtého kola čeká těžké utkání se silným Humpolcem. Okříšky se ale silného soupeře nebojí a pokusí se doma favorita překvapit.


„Bude to přetěžký zápas, Humpolec je hodně silný soupeř. Hlavně si musíme dát pozor na kanonýra Staňka, od kterého nám bude hrozit největší nebezpečí,“ uznává kvality svého soka trenér Okříšek Martin Mašek.


„Ale jejich útočná síla není jenom ve Staňkovi, když uhlídáme jen jeho, můžou se prosadit i jiní. Vždyť přece nehraje jenom on, ale dalších deset hráčů,“ uzavírá výčet kvalit Humpolce kouč Okříšek.


Tomu stále chybí pro zranění forvard Marián Kotrba a obránci Petr Hekerle s Janem Tekalem, který laboruje s kolenem. „Ondřej Jančok už nastoupil na posledních pětadvacet minut v Pelhřimově, a šlo to. Zda proti Humpolci nastoupí, se rozhodne dnes na tréninku,“ doufá v návrat útočníka do základu lodivod Okříšek.


Na samotný duel s favorizovaným soupeřem se Okříšky připravují po svém, zaměří se hlavně na největší zbraně Humpolce.


„Do zápasu půjdeme s taktikou sobě vlastní, hrajeme doma, kde budeme hrát jako každé jiné utkání na svém hřišti. Nenecháme se zatlačit a pokusíme se jim vnutit svůj styl, budeme hrát tak jak umíme,“ prozrazuje svou zápasovou taktiku kouč Mašek.

Povinnost velí bodovat


V derby se na hřišti Jemnicka představí třebíčská juniorka. „Minule nám výsledkově nevyšel zápas v Jaroměřicích, a tak nám doma velí povinnost naplno bodovat,“ prozrazuje svůj cíl jemnický trenér Martin Kincl.


„V Jaroměřicích jsme herně nezklamali, hráli jsme velmi dobře, jen jsme selhali v koncovce. Na tom musíme ještě zapracovat,“ vysvětluje příčinu smolné porážky kouč Jemnicka.


„Půjdeme do zápasu naplno, chceme doma vyhrát, a nic jiného nám už nezbývá, jinak bychom mohli mít problémy jako v minulé sezoně (Jemnicko hrálo o udržení – pozn. red.),“ rád by se vyhnul trablům z loňska jemnický lodivod.


Třebíčská rezerva minulé kolo doma zvítězila nad Světlou a díky tomu se prozatím vyhoupla do čela tabulky.


„Zrovna jsme na vítězné vlně, a mohlo by to pokračovat i v Jemnici,“ pousmál se kouč třebíčského „béčka“ Petr Kylíšek nad umístěním.


„Ale Jemnicko je doma velice nebezpečné. Své o tom ví Polná (Jemnicko - Polná 4:1 – pozn. red.). Bude to těžké utkání, ale přesto věřím, že tam budeme bodovat,“ zvážnil třebíčský trenér.


Ten se zřejmě bude muset vypořádat s absencí útočníka Radka Durdy, který by měl v tentýž čas nastoupit za první mužstvo HFK.
„Dnes se domluvíme na večerním tréninku, jestli nás posílí někdo nevyužitý z divizního A-týmu,“ doufá v posílení mužstva kouč třebíčské juniorky.

JIŘÍ OBORNÝ