Čtěte také: Přijďte na dobrý fotbal i kvůli dobré věci

Pikantní zápas uvidí třebíčské Janáčkovo stromořadí. Nedaleké Znojmo je totiž v současné době na špici druhé ligy a poslední vzájemné pohárové bitvy mají překvapivě vyrovnanou bilanci.

„Zápas bereme jako možnost předvést se proti soupeři z vyšší soutěže, což je prestižní záležitost," řekl před utkáním třebíčský kouč Libor Zelníček.

Jediné, čeho se obává, je případná přemotivovanost, která může vyústit k neúspěchům v divizi. „Podobnou trpkou zkušenost mám z minulosti. Když jsme vyřadili Slovácko, hráči se vydali takovým způsobem, že jsme následující zápas v divizi, která má pro nás pochopitelně vyšší váhu, vůbec nezvládli. Ale musíme to riziko holt podstoupit," podotkl Zelníček.

Podzemský proti svým

Motivace určitě nebude chybět kmenovým hráčům Znojma Aleksovi Andrejičovi a Lukáši Podzemskému, dosavadnímu nejlepšímu střelci divize, kteří jsou v Třebíči na hostování.

„Je na nich vidět, jak se na zápas těší. Samozřejmě budou chtít dokázat, že na druhou ligu mají," dodal kouč HFK.

Zajímavý zápas absolvuje i Jihlava. Svitavy jsou sice „jen" nováčkem divize C, ale ambice klubu sahají do daleko vyšších pater. Důkazem je angažování exligového trenéra Martina Pulpita. V týmu také působí bývalý hráč FC Vysočina Ivo Svoboda, který pamatuje premiérovou jihlavskou sezonu v nejvyšší soutěži.

Týmy z Vysočiny ve 2. kole poháru

HFK Třebíč

Soupeř: 1. SC Znojmo

Místo: Janáčkovo stromořadí (Třebíč)

Soupeř v případě postupu:

FK Králův Dvůr (ČFL)

FC Vysočina Jihlava

Soupeř: TJ Svitavy

Místo: Stadion Míru (Svitavy)

Soupeř v případě postupu: lepší ze zápasu Frýdek-Místek (MSFL) Zlín (II. liga)

Pozn.: Oba dnešní zápasy začínají v 17 hodin.