NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – TŘEBELOVICE 2:2
Zápas z I. A třídy sestoupivšího týmu a loňského vítěze okresního přeboru nabídla zajímavou fotbalovou podívanou. Favorit od řeky Oslavy měl více ze hry, ale jako první zahrozily Třebelovice. Po chybné rozehrávce brankáře Kováče trefil Máca tyč. Pak začali hrozit hostitelé, ale Nesiba se vyznamenal při šanci kapitána Durjaky i Rybníčka, které tváří v tvář vychytal.

Další šanci Náměště spálil Šimončič, který si také vylámal zuby na Nesibovi. Jako blesk z čistého nebe udeřilo na opačné straně. Kříž uvolnil Mácu a hostující kapitán otevřel skóre. Domácí i přes snahu další šance odpověď do přestávky nenašli. Vyrovnat se podařilo až po hodině hry, kdy penaltu proměnil Durajka. Jenže netrvalo dlouho a nováčkovi soutěže vrátil vedení Kotačka. Hostitelé zachránili alespoň bod zásluhou Tomáše Tržila pět minut před koncem.
Góly: 62. Durajka (PK), 85. T. Tržil – 15. Máca, 66. Kotačka. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (74. Krula). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Náměšť-Vícenice: Kováč – J. Tržil, T. Tržil, Heres, V. Kopuletý, Jonák, Durajka, Čermák (8. Kučera), Preisner (62. Anna), Rybníček, Šimončič. Třebelovice: Nesiba – Coufal, S. Michal (86. Kabelka), Kotačka, J. Čurda – Janíček, Jurka, Máca, Kapko – Kříž, Krula.

HARTVÍKOVICE – V. BÍTEŠ B 3:5
Domácí začali náporem, ale ze tří vyložených šancí nic nevytěžili. Nejdříve Martin Kopuletý nabil zpětnou přihrávkou Záviškovi, ale ten bítešskou branku minul. Pak se dvakrát ocitl sám před gólmanem Jakub Sýkora, ale skóre se znovu neměnilo. Hosté udeřili z prvního útoku, kdy chybu ve středu pole potrestal samostatným únikem Rozum. Vyrovnat mohl Záviška, ale další tutovku spálil a hosté opět udeřili z podobné akce Rozumem.

Hartvíkovice pak vypadly ze hry a mohly inkasovat potřetí. Ovšem další brejk hostí tentokrát využit nebyl, míč skončil na tyči a následné dorážce zabránil dobíhající Sýkora. Nováček soutěže vstoupil do druhé půle aktivně a brzy snížil po Záviškově sklepnutí Martin Kopuletý. Jenže vzápětí udeřila Velká Bíteš potřetí a v 64. minutě zapomněla domácí obrana na osamoceného Rozuma, který dokonal hattrick – 1:4.

Hartvíkovice opět zabraly a po závaru prostřelil Bartoška Martin Kopuletý. O čtyři minuty později byl ve vápně hostí faulován Hadraba a z nařízené penalty vsítil kontaktní gól David Kopuletý. Závěrečný tlak hostitelů ale zhatil smolný gól, který dal výsledku konečnou podobu.

„Další divočina. Opět jsme prohráli díky neproměňování šancí, kterých jsme měli víc hlavně v první půli. V této soutěži už jsou soupeři zkušenější a potrestají téměř každou chybu. Těžko se pak zápasy otáčí. Rozhodly dva inkasované góly v prvním poločase," má jasno hartvíkovický kouč Luděk Hadraba.
Góly: 52. a 69. Martin Kopuletý, 73. D. Kopuletý (PK) – 16., 22. a 64. Rozum, 63. Mrňa, 83. Loup. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 0:3. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Hartvíkovice: Chalupa – J. Melkes (82. D. Outulný), M. Sýkora, Kafka (60. Rous), M. Outulný – Hadraba, Horký (69. D. Kopuletý), Michal Kopuletý, Martin Kopuletý - J. Sýkora, Záviška. V. Bíteš B: Bartošek – Ondrák, O. Švanda, Mucha, Pelán, Rozum (76. Bartošek), Mrňa (71. Jelínek), Malý, Loup, M. Švanda, Hřebíček (71. Paprskář).

DUKOVANY – MĚŘÍN 2:1
Hosté se ujali vedení z brejku v úvodu zápasu. Pak převzali iniciativu domácí, kteří do 30. minuty soupeře zatlačili. Dukovany z tlaku vytěžily jen jeden gól. Ve 24. minutě Jašek po odvráceném rohu našel centrem ve vápně Řezáče, který hlavou k tyči srovnal. Ve zbytku poločasu se hrál nemastný neslaný fotbal.

Po změně stran byli hostitelé lepší a šli si za vítězstvím. Domácí měli i několik vyložených šancí, ale paradoxně rozhodli snad z té nejmenší gólové příležitosti. V 81. minutě Prokeš z rohu vápna přehodil vybíhajícího brankáře Sysla, který navíc balon promáchl. Měřín ve druhé půli vyloženou šanci neměl, a tak Dukovany vydřely těsnou výhru.
Góly: 24. Řezáč, 81. Prokeš – 8. Šoukal. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Dukovany: Boreš – Kunc, Prokeš, Sedláček, Koníř, M. Fojtášek (46. Němec), Černý, O. Horák (73. Železník), J. Fojtášek, Řezáč, Jašek. Měřín: Sysel – Jonáš, Kružík, Bačák, Láznička, Kožený, Hladík (70. Jůda), Šoukal, Bublán, Doležal, Crkal (58. Procházka).

ŠTĚPÁNOV – RAPOTICE 4:3
Kdo přišel na fotbal pozdě, litoval. Neuběhlo totiž ani několik desítek vteřin a po chybě Nováka ve středu pole se k míči dostal Matoušek, přiťukl ho Illkovi a ten pěknou trefou v úvodní minutě zaskočil domácí fotbalisty. Štěpánov bleskově vyrovnal, po spolupráci Jana Veselského s rozhodčím, od nějž se míč šťastně odrazil, zakončil Veselský zpoza vápna nechytatelně k tyči. Hosté šli podruhé do vedení ve 20. minutě.

Sobotka se po kombinační akci obtočil kolem Denysiuka a trefil kulatý nesmysl dokonale. Další rychlé vyrovnání nicméně obstaral Ludvík a začínalo se zase od začátku. Štěpánov druhý gól nakopl, dostal se do hry a začal být lepší. „Rapotice se pustily do diskuzí s rozhodčím, trošku vypadly z role. Podle mě šlo o zlomovou pasáž zápasu," uvedl štěpánovský kouč Ivo Jílek.

Těsně před odchodem do kabin se pískala penalta kvůli hostující ruce v pokutovém území. „Proměnili jsme ji po hrozně dlouhé době," oddechl si Jílek. Jenže domácí jakoby zapomněli na rychlé změny ve skóre. Rapotice ihned po rozehrání nakoply dlouhý míč, ale ten se k jejich smůle snesl jen na břevno.
Po přestávce Rapotice pokračovaly v diskuzích s hlavním sudím, spíše se nehrálo. I tak se ale hosté vrátili do zápasu, když po autovém vhazování skóroval Sobotka. Nejhezčí moment utkání přišel v 80. minutě, kdy napřáhl Šikula a parádním gólem rozhodl o výhře domácích. „Je to šťastná výhra, ale za disciplinovanost našich kluků jsme si výhru podle mě zasloužili. Jde o velmi cenné tři body. Jsem hlavně rád, že se nám povedl vstup do soutěže, máme čtyři body, zatím jsem relativně spokojený," těšilo Ivo Jílka.
Góly: 4. Jan Veselský, 25. Ludvík, 45. Kovalchuk (PK), 80. Šikula – 1. Illek, 20. a 64. Sobotka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:5. Diváci: 60. Poločas: 3:2. Štěpánov: Dudák – O. Hrubeš, Denysiuk, Novák, Sedláček, Kovalchuk, Samek, Kutnyk, Ludvík (50. Šikula), Fiala (69. Buček), Jan Veselský (87. Brázda). Rapotice: T. Laš – P. Sobotka, Švarc, Dobeš, Opálka, Císař, Kovařík (54. Pavlíček), P. Matoušek, Illek, M. Sobotka (85. Podpěra), Milan Laš.