Když v 18. minutě využil chybu domácí obrany Chládek a poslal Rapotice do vedení, nevypadalo to, že by se mělo utkání nějak zvrtnout. Emoce poprvé vzplály až po více jak půlhodině hry.
Nejprve zůstal po souboji ve vápně hostí ležet Musil, ale penalta se nepískala. Naopak se pokračovalo ve hře. Zatímco hráči Náměště čekali na přerušení hry nebo zakopnutí soupeře, sebral míč Sobotka, který upaloval na brankáře Soustružníka – 0:2.
„Za to jsem se soupeři upřímně omluvil," řekl rapotický kouč Michal Benko. „Jen nám brněnským přízvukem řekl: Omlóvám se, asi sme to měli zakopnout, ale co teď, když už je to gól? Ta omluva byla zcela zbytečná," namítal jeho protějšek Antonín Salák a dodal: „My jsme ale udělali chybu. Míč se pomalu kutálel do autu a naši obránci přestanou hrát a běželi k rozhodčímu reklamovat, že tam leží hráč. Taková nepozornost," hledal chybu také u svých svěřenců trenér Náměště.
Ten se o přestávce musel rozčílit. „V kabině jsem byl asi dvě minuty a vytkl hráčům, jak ten poločas odflákli. Řekl jsem jim, že když si chtějí hrát na fotbalisty, tak ať to otočí a šel jsem pryč," prozradil šéf domácí lavičky. To hlavní mělo teprve přijít. Ve druhém poločase si pro penaltu došel Kučera a sám jí proměnil – 2:1.
A diskuze mohly naplno propuknout. „Ten hráč sám upadl," zlobil se hostující kormidelník.
„Faul to byl," nesouhlasí domácí lodivod. Tím ale spory nekončí. Později měli domácí výhodu penalty znovu, tentokrát jí Kučera neproměnil.
„Ve druhém poločase jsem se nezvedl z lavičky a všechno nechal na hráčích. Měli jediný úkol, otočit zápas. Určili i sami, kdo bude penaltu kopat, jenomže brankář Laš si na Kučerovu penaltu tentokrát počkal," mávl rukou Salák.
Větší starosti však měl jeho protějšek. V téže minutě byl vyloučen Milan Laš. „Ten rozhodčí takto zkazí jinak dobrý zápas. V prvním poločase všechno v pohodě. Akorát bylo od našeho hráče ten gól byl nesportovní, ale podle pravidel. Hra nebyla přerušená. Ve druhé půli proti nám dvě podivné penalty a červené karty," těžko hledal slova Benko.
Rapotický tým nakonec dohrával v osmi lidech, protože po prvním vyloučeném ještě putoval předčasně pod sprchy Chládek. Domácí vyrovnali v 73. minutě Lokajem a hosté reklamovali ofsajd.
„Těžko od těch laviček posoudit, ale mohlo to tak být," připouští náměšťský kouč. Ten hostující má jasno. „Byl to ofsajd a pak se ti hráči nemají rozčilovat, když takto přijdeme o vedení," omlouvá svého potrestaného hráče rapotický lodivod.
Aby toho nebylo málo, tak čtyři minuty před koncem se poroučel ze hřiště i střídající Martin Laš.
„Já neschvaluji, aby hráči rozhodčímu nadávali, ale chápu je, když cítí křivdu a jsou z toho frustrovaní. Tohle jsem ještě za těch 25 nebo 30 let ve fotbale nezažil. A na jižní Moravě se to snad ani nestalo," mávl rukou Benko.
Domácí trenér ale nesouhlasil. „Já chápu, že emoce pracují a hráči jsou frustrovaní, když ztratí vedení, vyhrocených situací tam bylo víc než dost. Přesto si dovolím poznamenat, že když má hráč žlutou kartu a po odpískání jeho faulu rozhodčímu zatleská nebo mu nadává, tak těžko čekat něco jiného než vyloučení," nechal se slyšet náměšťský kouč.
Ten viděl diskutabilní rozhodnutí i na opačné straně hřiště.
„Škoda že si trenér soupeře nevzpomene jak brankář Laš chytl Radka Bednáře za nohy, když už kopal míč do prázdné brány a rozhodčí se už třetí penaltu bál odpískat, protože by se asi nedohrálo," poznamenal Salák, který ale proti soupeři nic nemá.