Nové Syrovice využily zaváhání rezervy Okříšek

Třebíčsko – Bez ztráty kytičky už zůstal pouze jeden tým. Taková je situace v okresním přeboru po sedmém kole. Fotbalisté Nových Syrovic doma rozstřílely Třebenice a se stoprocentním bodovým ziskem se posunuli do čela tabulky. Nový lídr má navíc zápas se Šebkovicemi B k dobru. Na druhé místo bylo po porážce ve Výčapech, které doma neztratily ani bod, odsunuto záložní mužstvo Okříšek. Třetí a čtvrté místo patří pro některé překvapivě právě staronovým účastníkům soutěže Výčapům a Chlístovu.

23.9.2014

Březník (u míče) na domácím marně dobýval branku šebkovické rezervy zejména ve druhém poločase, ale stačil pouze smazat ztrátu z první půle, a body se tak dělily.Foto: Deník/ Jiří Oborný

JAKUBOV – ROKYTNICE 3:4
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří dvěma rychlými akcemi skórovali a pak kontrolovali hru. Ve druhém poločase domácí hráči ožili a během 25 minut otočili výsledek. Ale to nebylo v utkání zdaleka všechno. Rokytnice se s tím nehodlala smířit a ukázala, kdo byl v utkání lepším mužstvem. Hostující fotbalisté dokázali nepříznivý vývoj zvrátit a strhnout výsledek zpět na svou stranu.
Góly: 47. Veselský, 57. Ráb, 74. Švanda – 33. Jičínský, 40. Ferkl, 78. Šulc, 84. Vahila. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 3:5. Diváci: 85. Poločas: 0:2. Jakubov: Klíma – Nedvědický, Dvořák (46. Šibor), Kafka, Švanda, Forman, Ráb, Zika, Veselský, Michal Dunkler (82. Vrbka), Miroslav Dunkler (46. Tržil). Rokytnice: Němec – Tvrdý (22. J. Hakl), Polovčík, R. Sochna, Šulc – L. Hakl - Bartejs, Ferkl, Vahila, Syrový - Jičínský (81. J. Herbrych).

VÝČAPY – OKŘÍŠKY B 3:2
Domácí začali lépe a ve 12. minutě se prosadil Tomáš Matoušek. Odpověď okříšské rezervy na sebe dlouho nenechala čekat a za dalších osm minut vyrovnal Večeřa. Výčapy si ještě do přestávky vzaly vedení zpět opět zásluhou Matouška. Ve druhé půli se hostům podařilo znovu vyrovnat, tentokrát se v 70. minutě prosadil Bastl. Rozhodnutí přinesla 85. minuta, ve které vystřelil hostitelům tři body střídající Kuchera.
Góly: 12. a 41. T. Matoušek, 85. Kuchera – 20. Večeřa, 70. Bastl. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Výčapy: Krátký – L. Jeleček, T. Pecka, J. Pecka, Šimeček, Večeřa (Kuchera), J. Jeleček, Nikrmajer, D. Matoušek (Semerád), T. Matoušek, Jonáš (Dolák). Okříšky B: Ferdan (46. Syrový) – Z. Ryšavý, Beneš, Netolička, Binka - Vostal (72. Dokulil), R. Ryšavý, Jeřábek, M. Zeman - Večeřa, Bastl.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – RUDÍKOV-TRNAVA 3:2
Domácí měli v prvním poločase více ze hry a převahu korunovali góly Lokaje a Eliáše. Hosté měli do přestávky jednu šanci, ale Komínek na Nožičkův centr nedosáhl. Rudíkov vrátil do zápasu z přímého kopu těsně před pauzou Jašek. Po změně stran se hrála na těžkém terénu vyrovnaná partie. Nejprve hostující Jaša prošel obranou soupeře, ale při zakončení tváří v tvář brankáři trefil pouze gólmana Bednáře. Rezervě Náměště-Vícenic se podařilo zvýšit po hodině hry Václavem Kopuletým. Hosté vstřelili kontaktní gól zásluhou Komínka a v závěru měli několik obrovských příležitostí srovnat. Vícenice ale podržel brankář Bednář, který zlikvidoval dva samostatné úniky.
Góly: 23. Lokaj, 36. Eliáš, 61. V. Kopuletý - 45. Jašek, 79. Komínek. Rozhodčí: Carda. ŽK: 3:3 Diváci: 70. Poločas: 2:1. Náměšť-Vícenice B: Bednář - Veselý, Dočkal (61. Macháček), P. Kopuletý (46. Franěk), Eliáš, Nekuda (51. Sedlák), M. Sobotka, Křivánek, V. Kopuletý, Lokaj, Rabušic (76. Veselý). Rudíkov-Trnava: Malec - Pažourek ml., Šula, Salák, Partl - Jašek, Štolpa (32. L. Mikyska), M. Mikyska, Nožička - Jaša, Komínek.

LIPNÍK – BLATNICE 0:3
V úvodu se hrálo ve středu pole bez vyložených šancí. Jenomže ve 21. minutě využil špatné rozehrávky domácího Lojky a nekompromisní střelou z velkého vápna otevřel skóre Jiří Trnka. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním výsledek otočit. V 55. minutě se po lajně uvolnil Šťáva, místo přihrávky pod sebe volil střelu, ale branku těsně minul. V 62. minutě zahrávala Blatnice standardní situaci, při které Urbanovi vypadl míč a dobíhající Sova pohodlně dorazil. V 65. minutě se po lajně uvolnil hostující Němec a Sova bez problému upravil na konečných na 0:3.
Góly: 21. J. Trnka, 62. a 65. Sova. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Lipník: Urban – Pokorný (86. Kratochvíl), Wortner, V. Svoboda (58. Krotký), Matoušek, Kisela, O. Svoboda, Hutař, Šťáva, Lojka, Brabenec. Blatnice: Holík – Foltýn, Chrásta, Tomšíček, Buďa, Sova (78. Michal Šabatka), Pokorný, Prokeš, Marek Šabatka (46. Němec), J. Trnka, M. Trnka.

N. SYROVICE – TŘEBENICE 9:1
Domácí měli utkání od začátku ve své režii a převahu vyjádřili střelecky. Třebenice si v první půli vytvořily pouze jednu nezdárnou šanci. Druhá půle byla ze strany Nových Syrovic o poznání pasivnější, čehož v 73. minutě využil ke snížení Aleš Vrbka. Hostitelé soupeři už nedovolili nic a bez výraznějších problémů si vysoké vítězství pohlídali.
Góly: 4. a 25. Růžička, 6. Lang (PK), 16. a 49. Dvořák, 18., 26. a 51. M. Sosnar, 36. Dubský – 73. Vrbka. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 7:0. N. Syrovice: Novák – Fryauf, Vítek, Růžička, Dvořák, O. Sosnar, Fouma, M. Sosnar, Lang, Dubský, Toman. Třebenice: Nykl – V. Fiala, Vrbka, Smilek, Machát, Řezáč, Kunce (73. Ondráček), Bárta, J. Fiala, Kocmánek, Štveráček.

BŘEZNÍK – ŠEBKOVICE B 1:1
První poločas opanovali hosté. Překvapení domácí nestačili zachytávat rychlé brejky soupeře a poměrně brzy inkasovali. Při jedné z prvních příležitosti si Říha doběhl na zpětnou přihrávku a z malého vápna pohodlně zakončil. Zaskočený Březník pak několikrát podržel vynikající Martin Franěk v bráně, když zlikvidoval řadu vyložených šancí. Hostitelé po změně stran pookřáli, tlačili se dopředu a nejdůležitější bylo vyrovnání Pejpka, který hlavou po standardce Vojtěcha Rybníčka nedal brankáři Klubalovi šanci. Postupem času Šebkovice úplně odpadly, ale domácí nebyli i přes řadu příležitostí schopni zápas otočit, a tak se zrodila spravedlivá remíza.
Góly: 55. Pejpek - 14. Říha. Rozhodčí: Macek. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Březník: M. Franěk – L. Babčan (69. Vyskočil), Pejpek, Foretník, Dvořáček – V. Franěk, P. Flesar, P. Sobotka, Čumplík – V. Rybníček (75. M. Flesar), Křoustek. Šebkovice B: K. Klubal - Kořínek, Konvalinka, Fejta, Tržil, Přibil (58. Hobza), Zikmund, T. Klubal, Říha, Pitour (71. Ryvola), Netík.

TŘEBELOVICE – CHLÍSTOV 2:2
Vstup do utkání vyšel lépe Třebelovicím, které se už v 10. minutě radovaly z vedení, které zařídil Kotačka. Ve 39. minutě navíc zvýšil Máca. Ve druhém poločase ale přišlo výrazné zlepšení do té doby mátožných hráčů hostí. V 76. minutě vstřelil kontaktní gól Chlístova Rygl. Hosté se dočkali vyrovnání zásluhou vlastní branky soupeře, a tak se body dělily.
Góly: 10. Kotačka, 39. Máca – 76. Rygl, 89. vlastní. Rozhodčí: Mitáš. ŽK: 3:0. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Třebelovice: Nesiba – Čurda, Šimka, Kotačka, Sláma, Navara (88. Krula), Šplíchal, T. Michal, Jurka (38. Kapko), Černý (53. S. Michal), Máca. Chlístov: Belvončík – Kuchařík, Brestovský (62. Uhlíř), Hrbáček, Ferdan, Rygl, M. Ježek, Pokorný, P. Ježek, Svoboda (50. Fišer) (89. Růžička).

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.