Světlá rozstřílela šesti góly Okříšky

Vysočina - V desátém kole krajského přeboru se střelci činili. V osmi zápasech padlo třicet branek.

14.10.2013

Ilustrační fotografie.Foto: Miloš Kittler

JAROMĚŘICE - V. BÍTEŠ 0:3

Domácí měli více ze hry, ale doplatili na neproměňování šancí. V úvodu zahrozil Neumann, který dostal ideální přihrávku na místo penaltového puntíku, ale střela mu vůbec nesedla. V dalším průběhu měl několik samostatných úniků Kalay, ale bez gólového efektu. Hosté udeřili hned ze své první příležitosti. Po odvráceném rohu soupeře podnikl brejk Pokorný 0:1. Jaroměřicím cestu za vyrovnáním zkomplikovalo i vyloučení Davida Karáska, který na konci poločasu zatáhl za záchranou brzdu. Z následného trestného kopu zvýšil Klusák. Po změně stran hostitelé o jednoho hráče v poli odpověď nenašli. Bíteš ještě upravila skóre Loupem, který z půlícího kruhu využil toho, že byl Chalupa z branky vyběhnutý.

Góly: 17. Pokorný, 45. Klusák, 74. Loup. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (44. D. Karásek). Diváci: 80. Poločas: 0:2. Jaroměřice: Chalupa Brabenec, Křivánek, D. Karásek, Z. Karásek (46. Pekárek) Melán, Kopeček, Hrobař, M. Karásek Neumann (74. Stejskal), Kalay. V. Bíteš: Šula Klusák (54. Horký), Kerber, Pohl, Pelán, Jelínek, Pokorný, Ivančík, Valsa (82. Paprskář), Loup, Škorpík. Nejlepší hráči: Kopeček Valsa, Loup.

JEMNICKO - HUMPOLEC 2:3

Těsně před pauzou nacentroval Maršík na Prokopa, kterého fauloval J. Kincl a z nařízené penalty poslal Humpolec do vedení Hes. Hru Jemnicka rozhýbal ve druhé půli střídající Anděl, jehož centr Kříž vyrazil jen na velké vápno k Frechkovi 1:1. Vývoj otočil v 60. minutě kanonýr Kříž, znovu po centru Anděla. Jenomže radost hostitelům nevydřela dlouho. Chybu obrany potrestal Kříženecký. Rozhodnutí padlo v 70. minutě, kdy další hrubky využil Pícha. Jeho lob skončil na břevně, ale míč doklepl dobíhající Pikl.

Góly: 53. Frechka, 60. Kříž 44. Hes (PK), 62. Kříženecký, 70. Pikl. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:4. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček J. Kincl, Krejča, Novák, Kelbler (79. Gardoň) Křivánek, Frechka, Tesař, Čurda Štumfol (50. Anděl), Kříž. Humpolec: Kříž Hes, Maršík, Procházka, Fikar Pikl, Honzárek (62. Dalík), Kříženecký (90. Nermut), Pícha, Jeřábek Prokop (68. Nepovím). Nejlepší hráči: Krejča, Tesař Pikl.

M. BUDĚJOVICE - ŽIROVNICE 0:2

Zkraje vykopával domácí Šplíchal po trestném kopu Dýnka míč z brankové čáry. Po deseti minutách vychytal Jelínek tutovku Staňkovi. Pak trefil tyč Dýnek. Žirovnice se dočkala ve 30. minutě, kdy rychlou akci zakončil T. Houška. Před pauzou se neujala hlavička Šplíchala, ani křížná střela Budi. V 50. minutě likvidoval Jelínek včasným vyběhnutím únik Pokorného. Chvíli nato se dostal na malé vápno Rozporka a jeho střelu vyškrábl Jelínek na roh. Po hodině hry Dýnkova střela opět zazvonila na tyči. V 67. minutě mohli domácí srovnat, ale hlavička Šplíchala po trestném kopu Škody skončila na břevně. Pokorný na druhé straně zazdil další tutovku, ale dočkal se v 77. minutě, kdy po samostatném úniku s pomocí tyče skóroval.

Góly: 30. T. Houška, 77. Pokorný. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1. M. Budějovice: Jelínek Procházka, Toman, Buďa, Kopeček Šťastný (82. P. Benda), Škoda, Veselý (75. Busta), Pařízek Stehlík, Šplíchal (69. Kabashaj). Žirovnice: Trepka Vilímek, Kořínek, Kuš, P. Houška (12. Grausam) Staněk, Dýnek, Rozporka, Weith Pokorný (80. Doležal), T. Houška. Nejlepší hráči: Škoda Dýnek, Pokorný.

PACOV - PŘIBYSLAV 1:2

Pacov sehrál smůlovatý zápas. V prvním půli byl lepším týmem, Přibyslav zahrozila jen dvěma pasy za obranu. Ten první zastavil ofsajd a druhý domácí skluzem v šestnáctce. Pacov získal vedení ve 39. minutě. To zatáhl míč po křídle Svoboda, jeho centr lehce tečoval soupeřův obránce a Bártů zblízka dopravil míč do sítě. Po přestávce domácí dostali dva údery v krátkém časovém rozmezí. Vyrovnání přinesla 54. minuta, kdy se nedohodli Basík s Vlkem a byl z toho vlastní gól. Vzápětí mohl vrátit domácím vedení z penalty Bártů, ale vychytal ho Holcman a z protiútoku střelou na zadní tyč rozjásal Přibyslavské Vopršal. Alespoň vyrovnat mohl v 73. minutě Dolejš, jenže po centru Váni trefil výborného Holcmana.

Góly: 39. Bártů 54. vlastní, 56. Vopršal. Rozhodčí. Tesař. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Pacov: Basík Vlk, Kerouš, Kuran, Jaroslav Přibyl Z. Rybčák (63. Váňa), Stejskal, Bártů, Papež Dolejš, Svoboda (69. Vítámvás). Přibyslav: Holcman Musil, Marek, Buben, Flekal Vykoukal (51. Klement), Strašil, Vopršal, Pochop Fikar (89. Ondra), Škacha. Nejlepší hráči: Dolejš Holcman, Vopršal.

SVĚTLÁ - OKŘÍŠKY 6:1

Už ve 4. minutě po akci Rezek Císař otevřel skóre na zadní tyči hlavičkou Křikava. Za dalších pět minut Kafka vysunul do šance opět Křikavu a ten ani napodruhé nezaváhal 2:0. Hosté se na malou chvíli dostali do zápasu. V 11. minutě se po rohu na přední tyči prosadil Kotrba a snížil na 2:1. „V té chvíli jsme znervózněli, ale naštěstí jsme to ustáli," oddechl si trenér Světlé Miloslav Kafka. Ve 20. minutě zahrával prakticky od čáry přímý kop Machala a jeho tečovaná střela propadla do branky. Ve 33. minutě po akci Štrose uzavřel hattrick Křikava a po dalších čtyřech minutách po trestném kopu vymetl šibenici Císař. Druhou půli začali domácí tradičně vlažně, ale dařilo se jim kontrolovat výsledek. Krátce po hodině hry se po rohu Machaly bombou prosadil Valenta a uzavřel tak účet zápasu na 6:1.

Góly: 4., 9. a 33. Křikava, 20. Machala, 37. Císař, 61. Valenta 11. Kotrba. Rozhodčí: Fabeš, ŽK: 4:5. Diváci: 200. Poločas: 5:1. Světlá: Zimola Císař (81. Vodička), Valenta, Pohnětal, Machala Rezek, Kafka, Čuřík (81. Karel), Dvořák Křikava, Štros (75. Bárta). Okříšky: Fiala Jančok (33. Široký), Brabenec, Voda, Dubský Dočekal, Rampír (12. Ryšavý), Dočkal (16. Večeřa), Jůza Mir. Řezáč, Kotrba. Nejlepší hráči: Štros, Machala, Valenta.

CHOTĚBOŘ - ČÁSLAVICE-SÁDEK 3:0

Chotěboři pomohl rychlý vstup do utkání, už v 5. minutě po rohu Kaplana hlavičkoval do sítě Somerauer. Po půlhodině hry už to bylo 2:0. Individuálně se pěkně prosadil M. Odvářka, před brankářem Kružíkem našel Koutného, který s přehledem uklidil míč do sítě. I po změně stran se hrálo podle taktovky domácího týmu, jenž přidal ještě jeden gól. Po rychlé akci přehodil v 71. minutě M. Odvářka Kružíka, další šance Chotěboř už nevyužila.

Góly: 5. Somerauer, 31. Koutný, 71. M. Odvářka. Rozhodčí: Nejedlý, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (65. Šimek). Diváci: 100. Poločas: 2:0. Chotěboř: Vykoukal Moravec, Čáp, Ďoubal, Jan Hlaváček Somerauer, Dvořák Hanousek (80. Běloušek), Koutný (88. Neuvirt), Kaplan (60. Bělovský) M. Odvářka (77. Tůma). Čáslavice: Kružík Bláha, Zikmund, Pokorný, Čurda (77. Menčík) Plichta, Šimek, Čermák, Motyčka (83. Barák) Horváth, Sodomka (67. Kratochvíl). Nejlepší hráči: Somerauer, Čáp Pokorný.

ŽDÍREC - SAPELI POLNÁ 4:0

Dekora se dostala brzy do vedení, a to velmi lacino. Jeden z polenských obránců totiž po standardce Kysilka přehlavičkoval Krpálka 1:0. Další branka padla ve 37. minutě. Kysilko vybojoval míč, Pátek potom uvolnil Mareše a ten si věděl rady 2:0. Hosté začali v druhém poločase lépe, těžili ze špatné hry Ždírce. Jenže kontaktní gól nedali ani z největší šance, kdy se vyznamenal vyběhnuvší Rezničenko, při dorážce Morkuse potom za něj chytala tyč. Nápor hostí utnula 61. minuta. To Krpálek neudržel střelu Mareše a Pátek zvýšil na 3:0. Brzy nato se ještě podruhé zapsal do střelecké listiny Mareš (využil dobrého presinku Pátka) a pečetil tak konečné skóre na 4:0.

Góly: 9. vlastní, 37. a 67. Mareš, 61. Pátek. Rozhodčí: Šula, ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Ždírec: Rezničenko Takács, Kolouch, Kysilko (70. Klupka), Votava (85. Havlíček) Pátek, Novotný, Čalkovský, Pazderka (75. Zahradník) Klimeš, Mareš (80. Slavík). Sapeli Polná: Krpálek Zamazal (80. Černý), Tržil, Rychtecký, Barák Fišer, Brnický, Vacek, Morkus, Slezák (46. Lacina) Szabó (70. Vystrčil). Nejlepší hráči: Čalkovský, Kolouch, Mareš.

Příští kolo: V. Bíteš - Jemnicko, Žirovnice - Jaroměřice, Sapeli Polná - M. Budějovice, Čáslavice-Sádek - Ždírec n. D., Náměšť-Vícenice - Chotěboř, Okříšky - H. Brod, Přibyslav - Světlá n. S., Humpolec - Pacov

14.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.