Zcela jiné starosti má juniorka HFK Třebíč, která figuruje na čtvrtém místě I. A třídy a v posledním domácím zápase si proti Třešti zastřílela. Mužstvo vedené Pavlem Němcem vyprovodilo tým z Jihlavska pěti góly.

Třebíčští mladíci vyškolili zkušenějšího protivníka z produktivity a po prvním poločase vedli o tři branky. Domácí po změně stran využívali otevřené obrany soupeře a z rychlých protiútoků zasadili snaživé Třešti další dva údery.

„Sestavu jsme museli opět namíchat s mladými hráči, se kterými už několik kol hrajeme. Soupeř nebyl tak špatný, jak nasvědčuje výsledek, má v týmu zkušené hráče. My jsme je ale do ničeho nepouštěli a obrana nám fungovala skvěle. Museli jsme hrát z bloku a nechodit moc s urostlými hráči do soubojů, protože tak bychom neuspěli. Skóre nakonec odpovídá naší produktivitě," hodnotí třebíčský kouč Pavel Němec.

Šebkovice zvládly poslední krok, který bývá nejtěžší. Svěřenci Jiřího Stoklase na domácí půdě zdolali sestupující Stonařov, ale museli zápas otáčet. „Bylo to z naší strany nervózní utkání. Nebyli jsme schopní se dostat do našeho tempa. Šance jsme měli, ale nevyužívali je. Soupeř hrál na brejky a po jednom z nich šel do vedení," posteskl si šebkovický trenér Jiří Stoklas.

Jeho tým po změně stran ukázal sílu. „Druhý poločas jsme prostřídali sestavu. Do středu zálohy nastoupil Pavel Kotačka, který hru rozhýbal, zrychlil a navíc sám vyrovnal. Co jsme ale nechtěli, bylo, že Stonařov nám zase z ojedinělého brejku dal gól. Naštěstí se nám podařilo čtvrthodiny před koncem vyrovnat a pak byl před brankou faulován Říha. A penaltu Pecka proměnil," oddychl si Stoklas.
Toho nejvíce těšilo vítězství znamenající celkové prvenství v I. B třídě. „Nebyl to vůbec pěkný fotbal, na nás byla vidět nervozita z posledního kroku k vítězství v soutěži," vysvětluje šebkovický kouč.

Ve skupině B nejnižší krajské soutěže nyní zbývá boj o druhé postupové místo. O to se uchází hned trojice týmů a mezi nimi Nové Syrovice. Nováček I. B třídy, který je druhý o dva body před Velkou Bíteší B a Moravcem, nyní drží všechny trumfy v rukávu. „Díky lepším vzájemným zápasům s Bíteší (i Moravcem – pozn. aut.) a tomu, že nás Moravec nechal ve hře (prohra v Dukovanech 1:5), to máme ve svých rukou. Dvě výhry nás posouvají nahoru," pravil před týdnem novosyrovický lodivod Jan Prígl.

Jeho svěřenci také o vysněný postup do I. A třídy bojují. Mužstvo od Moravských Budějovic doma proti Radostínu nad Oslavou nezaváhalo a poslední tým porazilo. Samotný zápas začaly Nové Syrovice skvěle a v 11. minutě vedly už 2:0. Jenže pak začali zlobit hosté a do poločasu snížili. „Druhý gól naší snahu utlumil a zbytek poločasu byl vyrovnaný, i když jsme neproměnili několik příležitostí," komentoval syrovický trenér.

Nováček dobře vstoupil i do druhé půle a po dvou minutách hry zvýšil na 3:1. Hostitelé si ve zbývajícím čase, kdy padlo po brance na každé straně, vedení pohlídali. „Pak už se utkání jen dohrávalo. Před zápasem sprchlo a terén byl těžký. Musím říci, že soupeř podal bojovný výkon a my byli zbytečně nervózní, ale je to vidinou postupu," uzavřel hodnocení domácí kouč.